نویسنده : maryam
تاریخ : جمعه ۷ فروردین۱۳۹۴
1- فصول: 

حجامت در فصل بهار و بعد از آن پاییز بیشتر از سایر فصول توصیه شده است و در سرما و گرمای شدید کمتر از بقیه اوقات انجام می شود و این امر در فصد و سایر استفراغات بدن نیز باید رعایت شود. 

2- ماهها: 

در کانون اول ( از ماههای رومی ) که تقریباً معادل دی ماه است فصد و حجامت نهی و در ماه آذار رومی (معادل فروردین) توصیه به آن شده است. 

3- روزهای ماه : 

اول و آخر ماه قمری برای حجامت مناسب نیست چرا که اخلاط در بدن ساکن هستند و میل به باطن دارند. در زمان غلبه نور ماه (14 و 15 ماه قمری) نیز حجامت مناسب نیست چرا که اخلاط لطیفه خفیفه بیشتر میل به ظاهر دارند اما از زمانی که ماه شروع به نقصان می گذارد یعنی 16 و 17 ماه بهترین زمان برای انجام حجامت است. زیرا در این زمان اخلاطی که در نیمه ماه به سطح آمده بودند اخلاط رقیق آن به عمق بازگشته و اخلاط غلیظ تر در سطح باقی می مانند و حجامت در این زمان اخلاط غلیظ بیشتری را خارج می کند . 

در برخی روایات اسلامی روزهای 17 و 19 و 21 ماه مورد تأکید قرار گرفته است. همچنین امام رضا (ع) در رساله ذهبیه می فرماید: هر گاه تصمیم به حجامت داشتی از روزهای 15- 12 ماه قمری انجام بده که برای سلامتی بدنت بهتر است و هنگامی که ماه کامل شد حجامت نکن مگر آن که اضطراری داشته باشی چرا که خون با کاسته شدن از هلال ماه کم و با زیاد شدن آن زیاد می شود. 

همچنین روزهای ابری و طوفانی، روزهای نامناسب برای حجامت دانسته شده اند. 

4- ساعت: 

ساعت دوم روز در فصل گرما و ساعت سوم و چهارم در فصل سرما بهترین ساعات انجام حجامت هستند. بهترین ساعت حجامت در روز زمانی است که گرما به سردی میل می کند چرا که حرارت باعث ذوب خون می شود پس اخراج آن را آسان می کند ولی نباید در حرارت خیلی شدید انجام گیرد. همچنین اگر حجامت در ظهر انجام شود به ناچار باید قبل یا بعد از آن غذا (ناهار) میل نمایند که هر دوی آنها به دلایلی که بعداً ذکر خواهد شد مضر بدن می باشد. همچنین در ظهر اخلاط خفیفه لطیفه صالحه بیشتر از خلط غلیظه کثیفه فاسده به سطح می آیند و حجامت در این هنگام باعث خروج خلط لطیف صالح می شود برخلاف فصد که چون جذب از باطن می کند در این ساعات توصیه می شود. 

منبع ;تندرستان 

برچسب‌ها: حجامت
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۶ فروردین۱۳۹۴
مصباح الشريعه - در حديثى كه به امام صادق (ع) منسوب است - : بسيار خفتن ، از نوشيدن بسيار، و بسيار نوشيدن از سيرى فراوان ، زاده مى شود و اين دو، انسان را نسبت به فرمانبرى از خدا سنگين مى كنند و دل را سخت تر از آن مى كنند كه تفكر و خضوع داشته باشد.

مصباح الشريعه - در حديثى كه به امام صادق (ع) منسوب است -: براى دل مؤ من ، هيچ چيزى زيانبارتر از پرخورى نيست و آن ، دو چيز را پديد مى آورد: سنگدلى و برانگيختگى شهوت .

برچسب‌ها: خواب
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۶ فروردین۱۳۹۴
این حالت را علاوه بر کابوس، "خانق"، "جاثوم" و "نید" نیز می نامند. 

کابوس، مرضی است که در حال خواب به انسان دست می دهد و می بیند که شخص سنگینی بر روی او می نشیند و او را می فشارد و نفسش را تنگ می کند. از صدا و حرکت باز می ماند و از اینکه سوراخ های ریز بند می آیند، نزدیک است که خفه شود. هر گاه بختک دست بردار شد ، آدمی یک دفع از خواب می پرد. 

بختک، پیشاهنگ سه نوع بیماری است: صرع یا سکته یا مانیا. به شرطی که سببش مواد ازدحام کننده باشد و از سبب غیر مادی نباشد.

1. انگیزه ی بختک، اکثرا بخار مواد غلیظ خونی یا بلغمی با سودایی است که در حالت استراحت کامل که تحلیل برنده ی بخار است، یکدفعه به سوی مغز بالا می رود . هر خلطی به همان رنگ خودش ، به بیمار خود را نشان می دهد. که علامت هر خلطی را ذکر خواهیم کرد.

2. شاید از سرمای سخت باشد که به طور ناگهانی در حالت خواب بر سر وارد می آید و آن را می فشارد و می گیرد و جرم مغز را پر مایه می کند که همین رویاها نمایان می شوند. 

در هر حال بختک حتما وقتی می آید که مغز ناتوان است و این ناتوانی مغز یا از گرمی است و یا از سوء مزاج مغز پدید آمده است. 

معالجات:

علاجش رگ زدن و اسهال است تا هر یک از خلط ها بیرون آیند. 

اگر دلیل بختک، سرمایی است که به مغز زده است و این بختک روی داده باید روغن های گرمی بخش و گیرنده ، ضمادهای سرخ کننده ی پوست و .... را به کار ببری. 

برچسب‌ها: خواب
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۶ فروردین۱۳۹۴
زمان خواب و انواع آن در احادیث

 

1-  فیلوله: به خواب پس از طلوع آفتاب و ابتدای روز گویند که موجب ضعف انسان می شود.

۲-  قیلوله: به خواب پیش از ظهر، به ویژه پیش از نماز ظهر و عصر، گویند.

۳- حیلوله: به خواب هنگام اذان ظهر و بعد از آن می گویند که از آن به خواب ظلمت هم تعبیر شده است.

۴- غیلوله: به خوابی که در انتهای روز صورت می گید و موجب امراض بدنی است، اطلاق می شود.

اما با توجه به این مطالبی که گفته شد، بهترین زمان ها برای خوابیدن، از زمان عشاء تا کمی مانده به سحر است و اندکی مانده به ظهر، که اصطلاحاً به آن قیلوله می گویند.

خواب فیلو له:بخاطر اینکه در صبح گرمای بدن (روح)به باطن رفته و هوا نیز سرد میباشد خوابیدن در صبح باعث جمع شدن 2سردی باهمدر ظاهر و جمع شدن 2 گرمی باهم در باطن با گرم شدن افتاب بنابراین مضره و باعث بلغم و ضعف قلب میگردد و برا نماز برخاستن واجب است

اما خواب قیلوله: قبل از اذان ظهر, بخاطر گرم شدن هوا, هنگام خواب چون گرما به عمق (باطن)میرود و هوا گرمتره در نتیجه تعادل هست بین ظاهر و باطن بنابراین میگن افزاینده عقل

خواب ح یلو له:خواب نیکی. اما بخاطر ح ا عل شدن بین انسان و نماز ـنبود به وقتش میگن ظلمت, ضرر ترک نماز بزرگتره

خواب غیلو له: چون با تابش خورشید تا عصر گرمای بدن(روح) به بیرون اعراض نموده و باد ها و بخارها در اثر حرارت خورشید به زمین چیره شده این بخارها بدن را سنگین و رطوبت ها در ظاهر جمع میشود و بدن سنگین میشود اینو میگن خواب هلاک یا شاید شنیده باشید میگن خواب غفلت1نکته در مورد خواب صبح ;چون 2 سردی غالب میشود بدن شل و چروکیده و طعم دهان فاسد و زیر چشم گود و زرد میگردد و حرارت درون زیاد میشود

 

برچسب‌ها: خواب
نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۵ فروردین۱۳۹۴
علت مو زاعد زیر بغل و ممنوعه بخاطر غدد لنفاوی و در طب سنتی به علت ریخته شدن رطوبت به این مواضع میباشد برا همین این نواحی پنهان تر و مسلمات بازتر میباشدو موهای زاعد باعث میشه مسا مات باز بشه و دردهای و الام های بدن بیرون بیادود هر هفته باید ازاله کرد تا موها و ناخن ها بلند شده تا درد ها از بدن بیرون بیاد واگر ازاله نکنید دیر تر ور میاد و درد ها و مواد در ان ها محتبس و باعث بیماری میشوددر اسلام به ازاله کردن موی زاعد اشاره شده و نه کندن, بنابراین با زیر بغل زیر ور ن ر ید یعنی نکنید چون باعث تحریک غدد لنفاوی و پخش شدن مشکلات بدن در خون میشه

کلا زید بغل وپشت زهار روییدن مو بع علت رطوبت ه که تو این مواضع هست و معمولا این قسمت ها بیشتر دچار عفونت و خارش میشه و گ و شتش شل تره

و باز در روییدن این موها منفعت دینی هست انسان را مکلف ساخته ان به ازاله این ها و اشتغال به اینها تا انسان از طغیان و فسادی که لازمه فارغ بودن ادمی است اشت غال مانع از برو را و معاصی و شرارت می شه 

چندین روش برا موها

تیغ: اگر چه این روش خیلی سریع است و افراد زیادی بدین طریق موهای زائد خود را دفع می‏کنند اما از عوارض جانبی آن غافلند. عوارضی همچون: خشکی پوست، دانه زدن و ... . همچنین تیغ زدن موجب تیزی و گرد شدن نوک مو می‏شود. بدین معنا که وقتی مو بلند می‏شود نوک مو برمی‏گردد و به پوست خورده و باعث سوزش می‏شود. ضمن اینکه تیغ زدن خطر نیز دارد.

کرم و اسپری: این روش نیز بسیار سریع است و بو ندارد. اما غالباً در ترکیبات این مواد از سولفات باریم استفاده می‏شود که سرطان‏زاست. و برای بعضی پوست‏ها ایجاد حساسیت می‏کند. خصوصاً اگر از اسپری استفاده شود.

اپیلیدی: باعث چروک و زودپیری پوست می‏شود. ضمن اینکه درد فراوان آن بسیار آزار دهنده است.

نوره(واجبی): قدیمی‏ترین روش برای دفع موهای زائد بدن که پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) در مورد آن فرموده‏اند: "مردی نیست که به خدا و روز قیامت ایمان داشته باشد و 40 روز بگذرد و نوره نکشد." و برای خانم‏ها 20 روز فرموده اند. اما به راستی چه رازی در نوره پنهان است؟قبل استفاده با دقت بخوانید 

واجبی (نوره) ماده‌ای است که برای دفع موهای زاید بدن استفاده می‌شود. این ماده از ترکیب آهک و زرنیخ تشکیل شده‌است. از لحاظ علمی اگر بخواهیم به ماهیت این تاکید پی ببریم اینگونه می توان گفت که اگر از نوره های سنتی و اصیل که دارای ارسنیک هست استفاده شود شما هروقت نوره استفاده میکنید در واقع دارید خود را علاوه بر نظافت شیمی درمانی میکنید

 

دستور مصرف: 

در موقع استفاده باید بدن خشک باشد و داروی نظافت رقیق نباشد. بهتر است موقع مصرف از دستکش استفاده شود. حتماً از آب داغ برای تهیهٔ آن استفاده کنید. آن را بر روی موهای زائد قرار دهید (در حال که بدن خشک و تمیز است) و از مالیدن بیش از حد آن خودداری کنید. پس از ۵ تا ۶ دقیقه آن را بشویید و با دست موها را به راحتی جدا کنید. ماندن بیش از حد آن بر روی پوست ممکن است منجر به آسیب دیدن پوست (مثل حالت سوختگی) شود. همچنین ماندن بیش از حد روی ناخن ها باعث میشود ناخن تا حد بسیار زیادی نرم شود و از بین برود. این ماده بوی خاص و تندی می‌دهد. بهتر است در هنگام استفاده از واجبی بدن در حالتی باشد که درزها و تو رفتگی ها قابل دسترس باشد و حرکت اضافی نداشته باشد.

خب گاها کسانی که ا پلید ی استفاده میکنند ممکنه دچار لکه و موهای زیر پوستی بشن و گاها خارش و عفونت ها خودش باعث لک میشه 1حور انگار حالت سوختگی و لک باقی میگذارد

اگر دست ها خیس یا نمناک باشه دست ها 1حالت نازک ی پیدا میکنن اگر دستکش دستتون کنید دست تا و ناخن های عزیزتون خراب نمیشن

 

نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۲۷ اسفند۱۳۹۳
حفظ سلامتی در فصل بهار از منظر طب ایرانی

تهران - ایرنا - با تغییر فصل و بهار طبیعت، طبیعت بدن نیز دچار تحول می شود که برای حفظ سلامتی باید متناسب با این تحولات ضمن مراقبت های بهداشتی، تغییراتی در تغذیه، استراحت، فعالیت بدنی و حتی پوشیدن لباس ایجاد کرد.

 

هرچند تعریف منجمان و طبیبان از فصل بهار متفاوت است و از دیدگاه حکمای طب ایرانی، فصل بهار همزمان با گرم شدن هوا و زمین از اواخر بهمن ماه تا اوایل اسفندماه آغاز می شود اما اغلب مردم، نوروز را مبنای بهار و فصل نو شدن می دانند.

 

عضو انجمن تحقیقات طب سنتی ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با بیان این که مزاج فصل بهار، معتدل است، گفت: برخی افراد فصل بهار را به دلیل بروز بیماری هایی مثل تب ها، بثورات، ورم ها و آلرژی ها در این فصل، آن را گرم و مرطوب در حد اعتدال می دانند. 

 

فاطمه علیزاده خاطرنشان کرد: بهار به سبب اعتدال مزاج و لطافت، برای تمام سنین فصلی مناسب است و به ویژه برای پیران و صاحبان مزاج سرد و خشک مناسب ترین فصل برای زندگی و سلامت به شمار می آید.

 

وی درباره بیماری های فصل بهار نیز توضیح داد: بیماری هایی که در این فصل ایجاد می شود به دلیل بدی مزاج فصل نیست و اکثراً به علت باقی ماندن اخلاط حبس شده در زمستان و رقیق شدن و به حرکت درآمدن آنها ایجاد می شود.

 

این محقق طب ایرانی ادامه داد: اگر بدن نتواند اخلاط باقی مانده را به طور کامل دفع کند، این اخلاط به سوی اندام های ضعیف رفته و باعث تولید امراض شایع در این فصل می شود که ظهور و بروز دمل ها، ورم های چرکی، جوش ها، خارش، جرب، ورم های حلق، خونریزی بینی، زکام، گرفتگی صدا، سرفه، صرع، سکته ها و بیماری های مزمن از آن جمله است.

 

 

 

**پاکسازی بدن 

 

حکیمان طب ایرانی برای پیشگیری از بروز بیماری های فصل بهار تدابیر مختلفی ارایه می کردند که برخی از آنها شاید امروزه، اندکی غریب و غیرعادی به نظر برسد که از آن جمله می توان به فصد (رگ زدن)، ایجاد اسهال و قی کردن (استفراغ) اشاره کرد.

 

علیزاده در این مورد اظهار داشت: اولین و مهمترین تدبیر توصیه شده در فصل بهار پاکسازی و تنقیه اخلاط تجمع یافته در زمستان بخصوص قبل از ورود به فصل تابستان است که این پاکسازی در اصطلاح طب سنتی با واژه کلی استفراغات (ایجاد فراغت بدن) ذکر شده که شامل حجامت، فصد، قی، حقنه، اسهال است. 

 

وی از حجامت به عنوان یکی از تجویزهای طب ایرانی در فصل بهار نام برد و درعین حال تاکید کرد که این کار حتما باید در موارد خاص و فقط و فقط با تشخیص و تجویز پزشک زبردست انجام شود.

 

این پزشک هشدار داد انجام اعمالی مانند حجامت یا فصد (رگ زدن) به طور خودسرانه یا بدون بررسی های لازم می تواند عوارض و مشکلات فراوانی برای افراد ایجاد کند.

 

عضو انجمن تحقیقات طب سنتی ایران استفاده از مسهل های رقیق را یکی دیگر از تدابیر موثر در تخلیه و تصفیه مزاج برشمرد و گفت: این کار به دفع مواد زائد بدن کمک زیادی می کند. 

 

 

 

**تغذیه

 

علیزاده درباره تغذیه افراد در فصل بهار نیز گفت: به علت آن که هضم در این فصل قوی است توصیه به مصرف غذای با حجم بیشتر ولی لطیف تر شده است که منظور، مصرف مواد غذایی با کالری کم مانند حبوبات غیر گرم است.

 

بنابراین به افراد توصیه می شود در فصل بهار از انباشتن بدن از غذا پرهیز کرده و مصرف غذا را به دفعات متعدد تقسیم کنند زیرا پر شدن معده موجب تشدید عوارض این فصل خواهد شد. 

 

در طب ایرانی همچنین مصرف غذاهای مولد خون مانند انواع گوشت، شیرینی، ادویه و اغذیه گرم و تلخ و شور و مصرف نوشیدنی های گرمی بخش و رطوبت آور در فصل بهار منع شده و درعوض به افراد پیشنهاد شده است به جای آن بیشتر از غذاهای سرد و نوشیدنی ها و رب های فرونشاننده حرارت مانند شربت ریواس، عرق کاسنی، شربت زرشک و غوره، رب غوره، شربت نارنج، لیمو و به استفاده کنند.

 

 

 

**فعالیت بدنی و استحمام بیش از حد در فصل بهار ممنوع 

 

محققان طب سنتی همچنین به افراد توصیه می کنند در فصل بهار از فعالیت بدنی و استحمام بیش از حد اجتناب کنند چراکه مزاج بهار «گرم و تر» است و این اقدامات نیز بدن را گرم و تر می کند و می تواند به بروز بیماری های گرم و تر بیانجامد. 

 

برهمین اساس، انجام ورزش معتدل (سبک تر از ورزش در زمستان) هر بامداد و پیش از صبحانه برای حفظ سلامتی در این فصل بسیار مناسب عنوان شده است.

 

 

 

** لباس 

 

افراد به طور طبیعی با شروع فصل بهار، روانداز خود را کم می کنند و بهتر است از لباس های لطیف و خنک و با جنس پنبه استفاده کنند.

 

علمی (5)**1055*1581

 

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۳
خوردن و خفتن و گفتار زياد / مي نمايد تن و جان را بيمار

 

چهار چيز است كه رنجور كند / تندرستي ز بدن دور كند

 

اولا خوردن هر چيز زياد / مي دهد عمر و سلامت بر باد

 

ثانيا خفتن بسيار شود / كه دل آزرده و بيمار كند

 

ثالثا كسرت شهوت راني / بشكند زود تن انساني

 

چهره غمگين بشود از چين و چروك /خم شود قامت و گردد مفلوك

 

قوه كم ميشود وغصه زياد / مي برد هر چه به جز غم از ياد

 

رابعا جمع شود در رگ قلب / چربي ، آنگه دهدت عمر به باد

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۲۵ اسفند۱۳۹۳
 

 

نوروز ازدیدگاه امام صادق (ع)

 

مُعلّى پسر خُنَیس گوید: در روز نوروز، بر امام صادق(ع) وارد شدم.

 

فرمود: «آیا این روز را مى شناسى؟». گفتم: قربانت گردم! این روز را فارسیانْ  گرامى مى دارند و به یكدیگر

 

 

هدیه مى دهند. فرمود: «سوگند به خانه كعبه كه این، رمزى دیرینه دارد و برایت روشن مى سازم

 

 

تا آگاه گردى».

 

 

آن گاه فرمود: «اى معلّى!

 

روز نوروز، همان روز است كه خداوند از بندگان پیمان گرفت او را بپرستند و به او شرك نورزند، به پیامبران

 

 

و حجت هایش بگروند و به امامان ایمان آورند.

 

 

- این همان روز است كه خورشید طلوع كرد، بادها وزیدن گرفت و گل هاى زمین روییدند.

 

 

- این همان روزى است كه كشتى نوح(ع) بر ساحل جودى آرامش یافت

 

 

- این همان روزى است كه خداوند، گروهى چند هزار نفره را كه از ترس مرگ از خانه ها بیرون رفته بودند زنده

 

 

ساخت، پس از آن كه آنان را میرانده بود.

 

- این، روز فرود جبرئیل بر پیامبر اسلام است

 

 

- این روزى است كه پیامبر(ص) امام على(ع) را بر دوش گرفت تا بت هاى قریش را در مسجد الحرام شكست

 

 

و در همین روز، ابراهیم خلیل الرحمن، بت ها را شكست.

 

 

- این همان روزى است كه پیامبر(ص) به یارانش دستور داد با على(ع) بیعت كنند و در همین روز، على را

 

 

براى بیعت گرفتن از جنیان فرستاد.

 

 

- در همین روز على (ع) بر نهروانیان پیروز شد

 

- در این روز، قائم ما و صاحبان حكومتْ قیام كنند

 

- و در همین روز، قائم ما بر دجّال پیروز گردد و او را در زباله دان كوفه به دار آویزد.

 

 

ودرپایان امام صادق (ع) فرمود:

 

و ما من یوم نَیروز إلاّ و نحن نتوقّع فیه الفرج؛ لأنه من أیامنا وأیام شیعتنا

 

 

در هر روز نوروزى، ما آرزوى فرج داریم چرا كه آن از روزهاى ما و شیعیان ماست.

 

 

 فارسيان آن را گرامى داشتند و شما (اعراب) آن را ضایع كردید.»

 

 

 

نویسنده : maryam
تاریخ : یکشنبه ۲۴ اسفند۱۳۹۳
حکیم بوعلی‌سینا معتقد بود: «اگر طبیب در درمان بیمار خود از اصلاح غذای او آغاز نکند، گویی بر کشتن وی جرأت یافته است.»

زکریای رازی، اين دانشمند بزرگ ایراني می‌گويد: «تا جايی که می‌توانی با غذا درمان کنی، با دارو درمان مکن و تا جايی که می‌توانی با داروی مفرد درمان کنی، با داروی مرکب درمان مکن.»

معصومین(ع) نیز اهمیت بسیار زیادی به تغذیه قائل بوده و تذکرات زیادی را در اين مورد به انسان‌ها داده‌اند.

رسول خدا (ص) می‌فرمایند: «معده خانه تمام دردها و بیماری‌ها مي‌باشد.»

در قرآن کریم آمده است: «انظر الی طعامک» كه در این آیه جایگاه و اهمیت خوردن و آشامیدن به عنوان یک دستور دینی بیان می‌شود.

امام صادق(ع) می‌فرماید: «غذای تو، دوای تو باشد». یعنی تدبیر در تهیه و میل كردن غذا و نوشیدنی‌ها چنان باشد که علاوه بر نقش تغذیه در درمان، در پیشگیری از بیماری شما نیز نقش داشته باشد.

عادت غذایی ایرانیان نیز همانند دیگر ابعاد زندگی آنها، ملغمه ای از سنت و مدرنیسم است، این رفتار غذایی که نه از مواهب سنت برخوردار است و از منافع غذاهای مدرن، و البته معایب و آفت های هر دو را هم دارد، این وضعیت باعث شده است بیماری های قلبی و عروقی و گوارشی و بدن های چاق ارمغان این وضعیت برای ایرانیان باشد.

نوشتار زیر، به بررسی علمی رفتار غذایی مرسوم ایرانی پرداخته است.

1- زرشک پلو با مرغ و باقلا پلو با ماهی

هر دوی این غذاها، بسیار سرد هستند و به مرور زمان در صورت مصرف زیاد، غلظت خون ایجاد کرده و مقدار زیادی اخلاط نابجا و مضر بلغم و سودا در بدن تولید می کنند. ماهی، مرغ، برنج، زرشک، باقلا، روغن نباتی همگی سرد و بلغم زا هستند. حال اگر همراه این غذاها، سالاد، ماست یا ترشیجات هم مصرف گردد، مشکل چند برابر خواهد شد. در صورت مصرف چنین غذاهایی، حتما بایستی ادویه ها و مواد غذایی گرم مثل فلفل سیاه، زنجبیل، آویشن، سیاه دانه، عسل، کنجد و خرما مصرف نمایید.

 

2- خوردن ماست و دوغ همراه با غذاهای گوشتی

مصرف همزمان ماست و غذاهای گوشتی، یکی از ممنوعات طب سنتی به حساب می آید. طبق گفته حکما، مصرف همزمان ماست با غذاهای گوشتی علاوه بر اینکه تولید بلغم می کند، موجب فساد گوشت در معده و در برخی موارد بروز لک و پیس می شود.

 

3- حذف سبزی از سفره و جایگزینی سالاد

طبع اغلب سبزی ها گرم است و به هضم غذا بسیار کمک می کنند. سبزی ها سرشار از مواد معدنی و ویتامین هستند؛ همچنین به علت دارا بودن فیبر، مانع یبوست می شود. اما سالاد بر خلاف سبزی، طبع سردی دارد و هضم غذا را (برخلاف تصور مردم) مختل می کند.

نکته: بهترین ماده جهت شستشو و ضدعفونی سبزی، سرکه و نمک دریا می باشد.

 

4- خوردن زیاد عدسی

عدس غذایی سودا زاست و مصرف زیاد آن موجب بروز و افزایش غلظت خون می شود. اما متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم که به علت تبلیغات زیاد در رابطه با خون ساز بودن عدس، مردم سایر حبوبات را کنار گذاشته و عدس را بیش از سایر حبوبات مصرف می کنند. در طب سنتی بر مصرف نخود بسیار تاکید شده است. نخود دارای خاصیت سم زدایی، افزایش توان جنسی، افزایش حافظه، تقویت قلب، خون سازی، استخوان سازی، جلوگیری از سفید شدن موها و ده ها خاصیت دیگر ذکر شده است.

نکته ای در رابطه با مصرف نخود: جهت کاهش مشکل نفخ معده در زمان مصرف نخود، بهتر است آن را 12 ساعت قبل از طبخ خیس کرده و سپس آب آن را دور بریزید.

 

5- مصرف پنیر به تنهایی و در وعده صبحانه

مصرف پنیر به تنهایی بسیار مضر می باشد و بلغم زاست. خوردن پنیر به تنهایی و در وعده صبحانه، فرد را دچار رخوت، سستی و بی حالی و کندی در یادگیری و کاهش تمرکز ذهن می گردد.

غده پاراتیروئید، وظیفه تنظیم کلسیم و فسفر بدن و جذب آن ها را به عهده دارد. این غده کلسیم و فسفر را با یکدیگر و در کنار هم می شناسد، بنابراین در زمانی که ماده غذایی حاوی کلسیم را مصرف می کنیم، بایستی همراه آن نیز فسفر مصرف کنیم، در غیر اینصورت، غده پاراتیروئید، فسفر را از مغز برمی دارد که موجب کندذهنی می شود.

بهترین زمان مصرف پنیر، وعده شام و به همراه مصلاحات آن (گردو، زیره، سیاه دانه و آویشن) می باشد. زیرا بیشترین میزان ترشح توسط غده پاراتیروئید در هنگام شب صورت می گیرد.

نکته: گردو (و همچنین بادام) باید در زمان مصرف شکسته شود، زیرا در برخورد طولانی مدت با هوا، اکسید شده و خاصیت اولیه خود را ندارد.

نکته: بادام نباید با پنیر مصرف گردد. زیرا موجب فساد در معده شده و گوارش را با مشکل رو به رو می کند و به عنوان عامل مهمی در تشکیل سنگ کلیه و مثانه محسوب می شود.

 

6- حذف سرکه از غذا

حذف سرکه یکی از ظلم هایی است که توسط گروهی از پزشکان دامن زده شده است. تحت اینکه که سرکه برای اعصاب مضر و سبب زخم معده می شود. در صورتی که رازی، رساله ای تحت عنوان رساله سرکه دارد که هزار خاصیت برای سرکه بیان کرده است.

سرکه در طب سنتی به عنوان یک حمل کننده (Carrier) محسوب می شود. حمل کننده ماده ای است که داروها را جهت مصرف به اعضای مورد نیاز می رساند.

(نکته: عسل هم یک حمل کننده بسیار مهم به حساب می آید)

طبق تحقیقات، سرکه در کاهش کلسترول، چربی و قند خون، نقش به سزایی دارد. همچنین سرکه سبب گشاد شدن عروق و بهتر شدن جریان خون می شود؛ به هضم غذا کمک کرده و صفرا بُر است؛ ضدعفونی کننده و موجب از بین رفتن رسوبات و املاح مضر است.

نکته: طبیعت سرکه سرد است و افراد بلغمی و سوداوی باید در مصرف آن دقت نمایند. چنانچه افراد سرد مزاج در مصرف سرکه (بدون مصلحات) زیاده روی کنند، ممکن است موجب افت فشارخون و بی حالی گردند. بنابراین افراد سرد مزاج باید سرکه را با عسل و یا شیره خرما مصرف نمایند.

 

7- تنوع خواری و مصرف اقلام متعدد در یک وعده غذایی

چنین شیوه غذا خوردن، موجب به هم خوردن تنظیم گوارش شده و بسیار مضر است. زمانی که چند ماده غذایی متنوع را در یک وعده میل می کنید، آنزیم های هاضمه دچار سردرگمی و اختلال شده و هضم غذا ناقص خواهد شد. زیرا مواد غذایی متفاوت، زمان هضم متفاوتی با یکدیگر دارند. در نتیجه از ترکیب این مواد، اخلاط فاسد در بدن تولید می گردد.

 

8- وعده غذایی ظهر

از نظر طب سنتی وعده غذایی ظهر، مضر بوده و بلغم و سودا را در بدن زیاد می کند و سبب غلظت خون می گردد. ترک وعده نهار موجب تقویت ایمنی بدن، تناسب اندام، حفظ تعادل مزاج و رفع بیماری ها می شود.

گرم ترین زمان در طول روز، ظهر است که بهترین کار در آن ساعات، سرد کردن بدن است، نه خوردن غذا. در طب سنتی توصیه شده که انرژی بدن در زمان ظهر از خواب قیلوله تامین شود.

9- عدم مصرف صحیح آجیل

آجیل برای کاهش چربی، غلظت خون، سلامت قلب، سلامت کبد و افزایش کارکرد مغز بی نهایت مفید و لازم است. طبق تحقیقات مصرف روزانه یک مشت آجیل، بین 5 تا 15 سال به طول عمر انسان می افزاید. مصرف حداقل 7 عدد بادام در روز (البته به شرطی که به صورت تازه از پوست در آید) در جهت پاکسازی کبد و تقویت استخوان ها، رشد قدی اطفال و افزایش ضریب هوشی و حافظه توصیه شده است.

بهترین نوع آجیل، 4 مغز گردو، بادام، فندق و پسته است که 4 برابر گوشت انرژی دارد و تمام 20 نوع پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می کند. توصیه می شود 4 مغز را هفته ای یک بار درست کرده، به صورت پودر در آورده و در یک ظرف در بسته نگهداری نمایید. 4 مغز به عنوان یک غذای بسیار عالی برای کودکان در حال رشد می باشد.

افراد صفراوی بایستی در مصرف آجیل احتیاط کرده و زیاده روی نکنند.

10- عدم مصرف صحیح ادویه جات

باور غلط و مصطلح دیگر مضر بودن ادویه جات برای کبد است. تنها مورد احتیاط ادویه، افراد صفراوی می باشند

مصرف ادویه با غذا موجب فعال شدن کبد و کارکرد منظم دستگاه گوارش خواهد شد. اکثر ادویه ها خاصیت دارویی و درمانی دارند. به طوری کلی ادویه جات باعث تعدیل بلغم اضافی معده و رطوبت های نابه جای دستگاه گوارش می شود. مصرف مداوم و بلند مدت ادویه ، بلغم و سوداری نا به جای بدن را کاهش داده و در تخفیف و درمان بیماری های ناشی از بلغم و سودا بسیار موثر است. بیماری هایی مثل آرتروز، درد مفاصل، نفخ معده، کاهش حافظه، صرع، شب ادراری، عفونت های زنانه، افسردگی و ...

 

11- مصرف میوه همراه با غذا 

مصرف میوه با غذا سوء هاضمه و اخلاط فاسد تولید کرده و موجب تباه شدن معده می گردد. تنها دو میوه زیتون و انار، مجوز مصرف با غذا را دارند. جالب است که بدانیم مصرف آن ها به تنهایی از دیدگاه طب سنتی مناسب نیست و مضر شناخته شده است.

بهتر است میوه ها به تنهایی و در وعده جداگانه ای مصرف شوند. و در هر وعده غذایی تنها یک نوع میوه (به دلیل متفاوت بودن زمان هضم مواد غذایی مختلف) که البته باید به فصل و کاملا رسیده (کال نباشد) میل شود. به عنوان مثال در یک وعده نباید همزمان از سیب و پرتقال استفاده شود.

میوه ها دارای فیبر بوده و مانع از یبوست می شوند. همچنین موادی سرشار از ویتامین محسوب می شوند.

نکته: شیر هم یک غذا محسوب می شود، بنابراین مصرف میوه با آن ممنوع است و مصرف میوه با شیر، معده را تباه می کند. به عنوان مثال شیر و موز.

12- مصرف نکردن مصلحات غذایی

هر غذایی در طب سنتی دارای چندین مصلح می باشد. مصلح ماده غذایی است که در اصلاح و تعدیل عوارض جانبی احتمالی آن غذا موثر خواهد بود. مصلح هضم غذا را بهتر کرده و خواص و فوائد و میزان اثرگذاری غذا را در بدن و ارگان های مربوطه مضاعف می کند.

به گزارش پارسینه، در تغذیه سنتی ایرانیان، مصرف مصلحات به طور کامل رعایت می شده است. کمتر غذا و میوه ای دیده می شده که بدون مصلح مصرف شود. متاسفانه امروزه اغلب این مصلحات کنار گذاشته شده و همین سبب کاهش کم و کیف در جذب و هضم غذا خواهد شد.

به کمک فایل زیر می توانید با مصلحات مواد غذایی مختلف آشنا شوید. مطالب این فایل شامل اسامی داروهای اساسی در طب سنتی، چله های 14 گانه سلامت جسم و روان و لیست مصلحات غذاها می باشد..

13- استفاده از اقلام و غذاهای وارداتی

اکثر این غذاها یبوست زا هستند. و از نظر طب سنتی، یبوست مادر تمام بیماری هاست. همچنین تمامی این غذاها توسط کارخانه ها تولید می گردند و کارخانه ها جهت افزایش زمان ماندگاری محصولات خود به این محصولات مواد نگهدارنده شیمیایی اضافه می کنند. از جمله ماکارونی، پیتزا، پفک، سوسیس، کالباس، بیسکویت ها، شکلات ها و ... . تمام این محصولات جای توضیح و بحث بسیار دارد که  در آینده مطالبی ارائه خواهد شد.

14- ایستاده غذا خوردن

 

خوردن غذا به صورت ایستاده موجب افزایش سودا در خون شده و ایجاد غلظت در خون می‌کند.

 

15- مصرف زیاد سالاد الویه

 

سالاد الویه جزء غذاهای بسیار سرد و بلغم‌زاست. لذا باید با ادویه‌های گرم نظیر فلفل و آویشن، مصرف شود. همچنین استفاده از سس مایونز در این غذا به علت دارا بودن مواد شیمیایی کُربات و سُربات، در خون ایجاد مسمومیت کرده و سرطان‌زا می‌باشد.

 

16- تندتند غذا خوردن

 

غذا باید کاملا جویده شده و به آرامی خورده شود. سریع خوردن غذا سبب ترشح ناقص آنزیم‌های گوارشی شده و هضم را مختل می‌کند. فراموش نشود، در صورتی که هضم به هر دلیلی ناقص صورت گیرد، خلط فاسد و نابجا در بدن تولید می‌شود.

 

17- مصرف غلط ماست با اسفناج 

مصرف ماست با اسفناج به دلیل تشکیل اگزالات کلسیم، مولد تشکیل سنگ کلیه و مثانه است، اما امروزه به وفور مصرف می‌شود. مصلح ماست و اسفناج، زعفران و گردو می‌باشد.

اقلام و اغذیه مضر و خطرناک 

1-روغن نباتی

روغن‌های هیدروژنه جامد و روغن‌های نباتی مایع، سبب افزایش چربی، کلسترول و تری‌گلیسیرید شده و در عروق بدن و قلب رسوب کرده و پلاک چربی تشکیل می‌دهد. همچنین مواد رنگ بر و مواد نگهدارنده افزوده شده به این روغن‌ها، ترکیبات مضر و خطرناکی هستند.

گزارش‌های مکرر از کارخانه‌های تولید روغن، از آلودگی مخازن نگهداری روغن، به حیوانات موزی مثل موش و ...، همچنین استفاده از ماشین‌های حمل و نقل آلوده به مواد نفتی جهت حمل مواد اولیه روغن‌های مایع، خبر می‌دهند.

علی رغم تبلیغات زیاد کارخانه‌های سازنده و برخی از پزشکان، مصرف روغن‌های مایع نیز سبب افزایش کلسترول می‌گردد. همچنین کره گیاهی مارگارین، طی تحقیقات 10 ساله آمریکا، موجب رسوب چربی و کلسترول در عروق و تشکیل پلاک چربی در عروق کرونر قلبی و بیماری‌های قلبی نقش موثر داشته و از عوامل سکته قلبی به شمار می‌رود.

در برابر روغن‌های فوق، بهترین روغن‌ها، روغن کنجد، زیتون، روغن دنبه و انواع روغن‌های محلی می‌باشد.

2-نوشابه

نوشابه حاوی ماده نگهدارنده بنزوات سدیم که بسیار سمی و خطرناک و سرطان‌زاست، می‌باشد. طبق تحقیقات غیر رسمی، درصد این مواد در نوشابه‌ها از حد مجاز استاندارد، بالاتر است.

کافئین و مواد رنگی موجود در نوشابه، برای قلب بسیار مضر بوده و سبب بی‌قراری و نامنظمی ضربان قلب می‌گردد.

همچنین وجود گاز CO2 موجود در نوشابه، موجب شل شدن دریچه بین معده و مری شده و ایجاد رفلاکس می‌کند. در نتیجه محتویات معده که اسیدی هستند، وارد مری شده و ایجاد زخم در انتهای مری می‌کند. در نهایت ممکن است موجب بروز بیماری «بارِت» و در صورتی که درمان نشود، سبب بروز سرطان مری گردد. گاز CO2، خیلی سریع با مواد غذایی ترکیب شده و وارد بدن می‌گردد.

اسید فسفریک موجود در نوشابه بر استخوان‌ها، مغز، و ماهیچه‌ها اثر می‌گذارد و مانع جذب کلسیم در این اندام‌ها می‌شود. اسید فسفریک با کلسیم استخوان‌ها رقابت کرده و کلسیم را از سطح استخوانی برداشت کرده وخود جای آن می‌نشیند و بدین ترتیب از طرفی سبب نرمی وپوکی استخوان شده و از طرفی رسوبات کلسیم وارد خون شده و ایجاد سنگ کلیه می‌کند. کاهش کلسیم در مغز موجب بروز احساس کسالت و رخوت می‌شود، همچنین کاهش کلسیم در ماهیچه‌ها موجب ضعف آن‌ها و در نتیجه ضعف جسمانی می‌گردد.

مواد قندی موجود در نوشابه برای دندان‌ها بسیار مضر می‌باشد، همچنین یک عدد نوشابه به اندازه شش بشقاب برنج چاق کننده است.

توصیه می‌شود به جای نوشیدنی‌های صنعتی از نوشیدنی‌های طبیعی مانند انواع شربت‌ها با‌ عسل (آب‌لیمو، عرق بهارنارنج، شاه‌توت، آلبالو و ...) و انواع دمکرده‌های گیاهی استفاده شود.

سالم‌ترین و پرخاصیت‌ترین نوشیدنی سنتی ایران شربت سرکه انگبین است.

3-سس مایونز

از آنجا که سرعت رشد میکروب در سس مایونز بسیار بالاست، این ماده حاوی مواد نگهدارنده (سربات پتاسیم وبنزوات سدیم) است که سرطان‌زا هستند. به تجربه ثابت شده است که در اقلام غذایی هیچ چیز به اندازه سس مایونز موجب صدمه به پوست صورت وجوش صورت نمی‌شود. همچنین استفاده طولانی مدت از سس مایونز موجب بروز سنگ‌های صفراوی، ناراحتی‌های کبدی، آلرژی، چرب شدن سریع پوست و مو، گرفتگی عروق می‌گردد.

به جای سس مایونز صنعتی می‌توان از سس سنتی زیر در تهیه انواع سالادها استفاده کرد:

مواد لازم: روغن زیتون (1 لیوان)، ارده (کمتر از نصف قاشق غذاخوری)، نخود پخته چرخ شده(6-7 قاشق غذخوری)، سیر (1 حبه)، آبلیوی طبیعی (نصف استکان)، نمک و فلفل به میزان دلخواه.

تمام مواد را با مخلوط کن، کاملا مخلوط کرده تا سس یکنواختی به دست بیاید.

(در صورتی که سس غلظت مناسبی نداشت می توان با افزودن نخود پخته و روغن آن را به غلظت مناسب رساند)

این سس نرم کننده دستگاه گوارش می باشد و چاق کننده نیست.

4-گوشت گاو و گوساله به مقدار زیاد

بوعلی‌سینا، شانزده بیماری مهلک را به مصرف گوشت گاو و گوساله مرتبط می‌داند که اولین آن سرطان و دوم مالیخولیا (معادل اسکیزوفرنی امروز) وسوم بواسیر (هموروئید) می‌باشد.

گوشت گاو به شدت سودازاست، موجب افزایش غلظت خون شده و برای کبد بار سنگین دارد. سبب تیرگی پوست، حالت‌های عصبی وافسردگی، وسواس، واریس، بزرگ شدن طحال و ... می‌شود.

از بین گوشت ها بهترین گوشت برای مصرف گوشت گوسفند جوان می باشد که طبع آن گرم و تر است و معتدل می باشد. بهترین شیوه مصرف گوشت، آبگوشت است.

5-سوسیس و کالباس

مواد افزودنی بنزوات سدیم و نیترات به حد وفور به این اقلام افزوده می‌شود که بسیار مضر هستند.30 تا 60 درصد ترکیب سوسیس و کالباس متشکل از سیر است که خود سبب آکنه می‌شود. گوشت پایه آن‌ها (اگر گوشتی در کار باشد!)، گوشت گاو پیر و فاسد می‌باشد که مضرات آن پیشتر گفته شد. حتی باز بنا به شواهد عینی، از زایدات گوشت و گوشت‌های غیر قابل استفاده برای ساختن سوسیس و کالباس استفاده می‌شود.

برای جلوگیری از سیاه شدن این فرآورده‌ها از نیترات سدیم استفاده می‌شود که در بدن با گلوبین خون ترکیب شده و ماده‌ای به نام نیتروزامین ایجاد می‌کند و موجب بروز سرطان به خصوص در معده می‌شود.

با مصرف جوز در کتلت و کوکو، مزه این غذاها شبیه به مزه سوسیس، و با مصرف سیر و زیره مزه آن ها شبیه به مزه کالباس می شود.

6-پیتزا و همبرگر

خمیر پیتزا از آرد سفید صفر (فاقد سبوس و خاصیت) تهیه می‌گردد و برای معده سنگین و مضر است. همچنین پنیر پخته در طب سنتی بلغم‌زا و مضر شناخته شده است (در هیچ غذایی نباید از پنیر پخته شده استفاده کرد). در پیتزا از سوسیس و کالباس و روغن‌های سرخ کردنی استفاده شده که پیشتر مضراتشان ارائه شد.

همبرگر نیز از گوشت گاو تشکیل یافته که مضر است وسرخ کردن آن با روغنی که بارها سرخ شده است، ضریب سرطان‌زایی آن را بالا می برد.

پیتزا و همبرگر را می توان در منزل و به کمک مواد سالم تهیه کرد. می توان برای تهیه خمیر از آرد سبوس دار و همچنین از گوشت چرخ کرده گوسفندی استفاده کرد.

7-پفک و چیپس

در یک تحقیق علمی در کشور انگلستان مشخص شده است که درصد عقیمی و ناباروری در کودکانی که پفک به وفور مصرف می‌کنند، بالاتر از سایر کودکان است. پفک حاوی تارترازین (به عنوان ماده قرمز ونارنجی رنگ) است که سبب اختلالات رفتاری واضطراب و پرخاشگری وتندخویی و حالت‌های عصبی در اطفال می‌شود. بنا به شواهد عینی پنیر پفک، اغلب پنیر تلخ (پنیر فاسد وگندیده که تاریخ مصرف آن گذشته) است، زیرا ارزانتر از پنیر سالم می‌باشد. پفک چسبندگی فوق‌العاده به دندان‌ها دارد. به طوری که با هفت مرتبه مسواک زدن صحیح واصولی، باز هم ذرات پفک لابه‌لای دندان‌ها مشاهده می‌شود. پفک اشتهای طبیعی کودک را از بین می‌برد. با توجه به آمار بالای مصرف پفک، باید برای سلامتی نسل آینده شدیدا نگران بود.

اسیدهای چرب ترانس موجود در چیپس پس از حرارت دیدن مکرر تبدیل به ( fft (free fat acid شده که سرطانزا هستند. همچنین روغن‌های مورد استفاده در تهیه چیپس‌ها، روغن‌های سرد صنعتی می‌باشد.

به جای استفاده از تنقلات صنعتی می توان از تنقلات سالمی چون نخود و کشمش، انجیر، برنجک و گندم برشته، انواع مغزها (پسته، بادام، فندق، تخمه کدو)، انواع برگه ها (برگه هلو، برگه زرد آلو) استفاده کرد.

8-ماکارونی

ماکارونی با آرد سفید صفر (بدون سبوس) تهیه می‌شود که فاقد ارزش غذایی می‌باشد. ماکارونی حاوی گنوتن صنعتی (جهت خشک کردن رشته‌های ماکارونی) است که متاسفانه مقدار آن از حد مجاز بین‌المللی، بیشتر گزارش شده است. گنوتن صنعتی سرطان‌زا است و ایجاد یبوست و زخم‌های روده‌ای می‌کند.

9-برنج سفید

  برنج سفید که پر مصرف‌ترین اقلام سفره ایرانی شده است، بسیار مضر است! برنج سودازاست وخون را به شدت غلیظ می‌کند. برنج یبوست‌زاست و یبوست مادر تمام بیماریهاست. برنج موجب بروز سُده یا انسداد در مجاری ادراری، کانال نخاعی، انسداد عروقی، ایجاد سنگ صفرا و سنگ کلیه می‌شود........

مصباح الشريعه - در حديثى كه به امام صادق (ع) منسوب است - : بسيار خفتن ، از نوشيدن بسيار، و بسيار نوشيدن از سيرى فراوان ، زاده مى شود و اين دو، انسان را نسبت به فرمانبرى از خدا سنگين مى كنند و دل را سخت تر از آن مى كنند كه تفكر و خضوع داشته باشد.

مصباح الشريعه - در حديثى كه به امام صادق (ع) منسوب است -: براى دل مؤ من ، هيچ چيزى زيانبارتر از پرخورى نيست و آن ، دو چيز را پديد مى آورد: سنگدلى و برانگيختگى شهوت .

علت اول: زیاد آب خوردن 

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : زیاد خوابیدن را آفات بسیارى هست هر چند که پس از انجام فرائض و سنن و آداب صورت بگیرد. و زیاد خوابیدن از آب‏ خوردن زیاد ناشى شود، و آب‏ زیاد خوردن نیز از پر خورى سر مى‏گیرد. 

 

زیاد خوردن آب موجب افزایش بلغم در بدن انسان میگردد وهمچنین در مغز و سر نیز غلبه ی بلغم اتفاق می افتد که این یکی از عوارض زیاد نوشیدن آب است که موجب خواب آلودگی ، کند ذهنی و سایر مشکلات مربوط به افزایش بلغم میگردد. 

درمان آن در وهله ی اول زیاده روی نکردن در خوردن و در نتیجه آن ، کم شدن نوشیدن آب میباشد وهمچنین باید سعی شود که اداب خوردن وآشامیدن در طول شبانه روز رعایت گردد. 

 

منشا اصلی زیاد آب خوردن ، بدخوری است که در نتیجه بدن در طی آن نیازمند به آب میگردد وگاهی نیز همین بدخوری باعث مشکلات کبدی وعطش مداوم میگردد. 

 

 

علت دوم : غلبه خون 

از امام رضا علیه السلام روایت شده «نشانه‏هاى غلبه ی خون‏ چهار چیز است خارش تن، سترى در پوست بدن. خواب‏ گرفتن و گیجى سر». 

 

غلبه خون نیز معلول عدم تحرک و پرخوری وخوردن مواد پرانرژی و خون ساز زیاد وعدم استفاده از مصلحات مانند سرکه طبیعی وآبلیمو ومیوه های تازه ی فصل میباشد . 

 

بهترین و مطمئن ترین و سریعترین راه بر طرف کردن غلبه ی خون انجام حجامت عام می باشد . روشهای دیگری از جمله ورزش کردن و کم خوری و فصد و استفاده از ترشیجات طبیعی که خون را تعدیل میکنند می تواند کمک به سزایی در کم کردن خواب آلودگی و درمان آن داشته باشد. البته باید گفت که لازم است از مقدار غذاهای غلیظ و مقوی کاسته شود ( این مسئله برای افرادی است که تحرک و فعالیت متناسب با آن غذاها را ندارند ) و از طرفی میوه ها سبزیجات طبیعی را در سبد غذایی خود قرار داد. 

بحث خواب آلودگی نکات دقیق زیادی دارد که میتوان از همین دو روایت وسایر روایات استفاده نمود ولی تقریبا همه ی افرادی که به مبتلا به خواب آلودگی هستند اگر به این دو مورد دقت نمایند وآن را تعدیل کنند به درمان خواهند رسید. 

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : جمعه ۲۲ اسفند۱۳۹۳
اخلاط 4 گانه

 

گفته اند كه خون مثل غلام است اگر فاسد شود و غلبه كند صاحب خود را بكشد .

 

صفرا مانند طفل است كه راضي ميشود بيك كلمه .

 

سودا مانند گاو است به سبب آنكه او را طفل يا زني ميراند (راه ميبرد ) و هر گاه وحشت كند رام نميشود

 

بلغم ماننده درنده است اگر كشتي رستي ، و گر نه ترا ميكشد .

 

پس تعقيب بكن بلغم را چون دشمن ،

 

و سلوك كن به خون چون دوست ، و نگاهدار خود را از غلبه او ،

 

و بترس از صفرا ، همچون ترس خرد از كلان .

 

و مهلت مده سودا را همچون دشمن .

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۲۱ اسفند۱۳۹۳
امام صادق (ع): ناشتا خربزه خوردن موجب فلج می‌شود.با هم خوردن تخم مرغ و ماهي چه ضرري دارد؟

الإمام الرضا عليه‏السلام :

يَنبَغي أن تَحذَرَ . . . أن تَجمَعَ في جَوفِكَ البَيضَ وَالسَّمَكَ في حالٍ واحِدَةٍ ؛ فَإِنَّهُما إذَا اجتَمَعا وَلَّدا القولَنجَ ، ورِياحَ البَواسيرِ ، ووَجَعَ الأَضراسِ .

 

امام رضا عليه‏السلام :

بايد از اين بپرهيزى كه . . . تخم‏مرغ و ماهى را هم‏زمان در معده گِرد آورى ؛ چه ، هر گاه اين دو با يكديگر گِرد آيند ، قولنج ، باد بواسير و دندان‏درد به وجود مى‏آورند .

همچنین خوردن اب سرد بصورت ناشتا, خوردن اب بعد از فعالیت شدید, رفتن به حمام با شکم پر, بلافاصله اب خوردن بعد از خواب,و خیلی از موارد دیگر می تواند باعث بیماری های از جمله قولنج و فلج اعضا و لک و پیسی شود,از جمله بیماری هایی که در طب نوین هم اشاره شده و امروز وجود دارد نی توان به گیلن باره اشاره نمود که به 1باره از فلج شدن پا طی چند روز شروع و تا ریه ادامه میابد نتیجه عدم رعایت همین نکته های ساده طبی هست

 

امام صادق (ع) می فر ما یند: (ما سردی را با گرمی ، گرمی را با سردی ،تری را با خشکی و خشکی را با تری در مان می کنیم ،و کار را به خدا واگذار می کنیم )

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۲۱ اسفند۱۳۹۳
تدابير خوردن و آشاميدن

 

رژیم غذایی (تدبیرالماكول)

 

كسی كه می خواهدبهداشت رارعایت كند نباید غذاهای دارویی مانند سبزی(بقول )و میوه و نظایر آن را غذای اصلی خود قرار دهد، زیرا غذاهای نرم كننده خون را می سوزانند، غذاهای غلیظ بلغم آورند و تن را سنگین می كنند.

 

بهترین غذاها برای تندرستی عبارتند از

 

• گوشت، بویژه گوشت بزغاله، گوساله كوچك و بره

 

• گندم كه آمیزه های آن پاك شده باشد. محصول كشت بایدآسیبی ندیده باشد.

 

• شیرینی كه با مزاج دمساز باشد.

 

• نوشابه (شراب) خوشبوی ریحانی.

 

در غذاهای اصلی بجز این چهار نوع نباید غذای دیگری مورداعتماد واعتیاد قرار گیردمگر از روی ناچاری و یا برای چاره جویی بیماری و پیشرفت بهداشت انتخاب گردد.

 

در بین میوه ها آن هایی كه مشابه غذا هستند عبارتند از

 

-1 انجیر وانگو مشروط بر این است كه این میوه ها بی آفت و كاملاًرسیده و بسیار شیرین باشند.

 

-2 خرما در سرزمین هایی كه به خوردن آن عادت دارند.

 

 

 

موقع غذا

 

1 -غذا را نباید بدون داشتن اشتها خورد.

 

2 -اگر اشتهای پیدا شده مانند اشخاص مست، كاذب نباشد نشاید خود راگرسنه نگهداشت .

 

3 -كسی كه بیماری تخمه (پرخوری) دارد، وقتی خود راگرسنه نگه می دارد معده اش پر از خلط های چركی و ناپسند می شود.

 

4-در زمستان غذایی باید تناول شود كه گرمی می بخشد و در تابستان غذایی كه سردی دهنده است و یا گرمی آن اندك می باشد.

 

5 -گرمی و سردی غذا هرگز نباید خارج از توان شخص باشد.

 

باید بدانی : كسی كه در مواقع ارزانی غذا به سیر شدن عادت كرده است، اگر در موقع كمبودغذا گرسنگی بكشد برایش بسیار ناگواراست .

 

همچنین كسی كه به علّت كمبود غذا به كم خوردن و گرسنگی عادت دارد، اگر در موقع ارزانی و دسترسی به غذا، پرخوری كند وضعش از حالت اولی هم بدتراست .مامردمانی را دیدیم كه درقحط سالی دسترسی به خوراك نداشتند و وقتی بعداً غذا زیاد شد، شكم را پر كردند و مردند تنور شكم تافتن بیش از اندازه در تمام حالات كشنده است و فرقی نمی كند كه آكندن شكم با خوراك یا نوشیدنی باشد .

 

اشخاص زیادی شكم را به افراط انباشته اند و خفه شده اند و درگذشته اند.اگر در خوراك اشتباهی روی داد و مقداری از غذاهای دارویی تناول شد، باید در هضم و پخته شدن آنكوشش بعمل آورد و به هیچ وجه قبل از هضم آن نباید چیزی متضاد آن را فرو داد . مثلا كسی كه خوراك سرد مانند خیارچنبر (فلوس) و خیار و كدو می خورد باید غذای ضد آن مثلا سیر و گندنا (تره ) نیز تناول كند، یا اگر غذایش گرم مزاج بود. باید غذای سردی مانند خیار و بقلةالحمقاء(تورك، خُرفَه) بخورد. اگر خوراك بندآمدنی باشد گشود نی بخورد تا بند آوردنی تخلیه شود و بعد به طور متناسب حال خود را گرسنه نگهدارد .

 

كسی كه طالب تندرستی است، چه غذایش اشتباهی باشد و چه نباشد، نباید قبل از پیدا كردن اشتها و پیش از تهی شدن معده و روده های بالایی از غذای قبلی، غذا بخورد. زیان بخش ترین نوع غذا خوردن آن است كه قبل از هضم و پخته شدن غذای قبلی، غذای دیگری بر آن وارد شود . بدترین كارها آنباشتن شكم وپرخوری است، بویژه اگر غذا از نوع ناپسند باشد . اگر درد ناشی از پرخوری بر اثر غذاهای غلیظ باشد مفاصل و كلیه به درد می آیند و شكم پرست به بیماری برونشیت، نفس تنگی، نقرس و سخت شدن طحال و كبد و بیماری های بلغمی و سودایی مبتلا می شود .

 

اما اگر پرخوری بیش از حد و عوارضش بر اثر خوراك های لطیف باشد، بیماری های روی آور عبارتند از تب های گرم و شدید و پلید (خبیثه) و ورم های آزار دهنده و ناپسندیده. گاهی اتّفاق می افتد كه غذایی تناول شده و مشكلاتی ببار آورده است و برای چاره جویی قبل از آنكه به كلّی هضم شود غذاهای رطوبت دهنده ساده ای را بر آن وارد می كنیم . غذای دوم كه دارو به شمار می آید، كیموس غذای تناول شده را "خوب" می سازد و چنین حالتی برای رهایی از آن نیازی به ورزش نداریم . لیكن كسی كه بعد از خوردن غذای غلیظ كه نامناسب برای تن است بخواهد آن را سریعا با غذای تیز و تند مزه هضم كند، عكس حالت اولی را می بیند و برای مصون ماندن از آسیب نیاز به ورزش دارد . به انداز ه زمانی كه غذا در معده می ماند بعد از خوردن غذا حركات سبك لازم است به ویژه برای كسی كه بخواهد بعد از غذا بخوابد . روی آوردهای روانی بسیار سخت و حركات بدنی بسیار دشوار مانع هضم هستند.

 

در فصل زمستان نباید غذاهای كم تغذیه ای مانند دانه ها و بقولات خورد . غذای ز مستانی باید تغذیه دهنده تر از حبوبات و واجد ارزش غذایی بیشتری باشد. غذاهای تابستانی باید برعكس غذاهای زمستانی باشند. هرگز نباید آنقدر غذا خورد كه جایی در معده نباشد و باید قبل از سیر شدن و باقی ماندن اشتها دست از طعام كشید. این باقیمانده اشتها بعد از ساعتی خود به خود از بین می رود.

 

در مسئله خوراك همواره باید به مقداری عادت كرد و پا از آن فراتر ننهاد . بدترین خوراك ها آن است كه بر معده سنگینی كند و بدترین نوشابه ها آن است كه بیش از حد اعتدال باشد و در معده بالا آید . كسی كه امروزه بیش از اندازه خورده است باید فرداخود را گرسنه نگهدارد، بسیار بخوابدو خوابگاهش گرم و سرد نباشد و هوای معتدل داشته باشد . اگر خوابش نبرد و نتوانست زیاد بخوابد، زیادپیاده روی كند، نرم راه برود، از راه رفتن بازنایستد و پی درپی برود و استراحت نكند و كمی هم نوشیدنی خالص بخورد.

 

 

 

مقدار غذا

 

مقدار غذا بر قیاس عادت و نیرومندی غذا خورنده است . شخص تندرست باید آنقدر بخورد كه احساس سنگینی نكند و اندام های سرازیری اش كشیده نشوند، باد نكند و شكمش به قرقر نیفتد و غذا از پایین به بالا نیاید و دلش بهم نخورد و به اشتهای سگی دچار نشود، اشتهایش بند نیاید، كندذهن نگردد و به بی خوابی دچار نشود.

 

هر غذ ایی كه طعمش دیر احساس شد بد و هر قدر دیرچش تر باشد بدتر است . اگر بر اثر غذا نبض به درشتی بزند و نفس كوتاه بیرون آید، باید دانست كه غذا از حد اعتدال پا فراتر نهاده است، زیرا اگر معده بیشتر از حالت لازم انباشته شود مزاحم حجاب حاجزمی شود و در نتیجه تنفس كوتاه و پی درپی می آید . بر اثر این بی نظمی تنفس، نیاز قلب به نبض بیشتر می شود و از آن جا نبض درشت می زند و نیر و كاهش می یابد . اگر گرمی بدن كسی بر اثر غذا شدت یابد نباید غذای مورد نیاز خود را یكباره فرو دهد بلكه كم كم و به تدریج غذا بخورد تا اگر شكم پر از خوراك شد عوارضی مانند تب لرز و بعد از آن تب گرمی مانند تب روزانه ناشی از خوراك گرم در او ایجاد نشود. كسی كه نمی تواند غذای مورد احتیاج خود را در یك وعده هضم كند، باید دفعات غذا خوردن را افزایش و مقدار غذا را كاهش دهد.

 

غذای اشخاص سودایی مزاج باید كمتر گرمی زا باشد . غذای صفرایی مزاجان باید خنك كننده باشد . كسی كه خونش گرم مزاج است نیازمندخوراك های سرد و كم تغذیه است . كسی كه خونش بلغمی است باید خوراكش اندك، گرم و لطیف باشد . برای پس و پیش افتادن و درجه بندی خوراك ها دستوراتی هست كه هركس بهداشت را رعایت می كند باید آن ها را بكار بندد:

 

1) کسی كه غذای سخت و دیرهضم می خورد، نباید به دنبال آن غذای زود هضم و رقیق بخورد، زیرا این غذای رقیق دنباله رو، پیش از غذای قبلی خود هضم می شود . غذای دیرهضم بالانشین می شود و راه داخل شدن بر آن بسته می شود و متعفّن می گردد و تباه می شود و هرچه با او بیامیزد به تباهی می گراید، مگر در حالتی كه بعداً ذكر خواهیم كرد.

 

2 ) همچنین شا یسته نیست كه وقتی انسان ابتدا خوراك لغزنده ای می خورد كه زودهضم می شود بلافاصله غذای نیرومند و سختی را با آن همراه سازد زیرا غذای سخت با آن در معده می لغزد و نصیب خود را از هضم دریافت نمی كند . شایسته نیست كه غذاهایی مانند ماهی و غذای مشابه آن را بعد از ورزش خسته كننده تناول كنیم، زیرا این غذا تباه می شود و خلط ها را تباه می گرداند.

 

3 ) برای كسانی كه معده سست دارند و غذا را قبل از هضم بیرون می دهند، رواست كه قبل از غذای عادی، غذای گیرنده ای بخورد

 

4 ) از كیفیت و وضع معده همواره بایدمراقبت كرد . معده برخی اشخاص غذای لطیف و زودهضم را تباه می گرداند و غذای سخت و دیرهضم را هضم می كند . چنین كسانی را اشخاص دارای معده آتشین می نامند . درعده دیگر یوضع معده درست برعكس حالت معده آتشین است.

 

5 ) خوگرفتن به نوع غذا نیز اهمیت دارد . همچنین هر سرزمینی ویژگی هایی از طبایع و مزاج ها را دارد كه خارج از دستور مقیاس تعیین شده است . این نكته را نباید فراموش كرد كه باید بررسی هایی در باره سنجشها، پژوهش ها و آزمایش ها بكنی و آن ها را مقیاس قرار دهی.

 

شاید غذایی كه به آن عادت شده است و تا اندازه ای زیان هایی هم دربر دارد بیشتر ا ز غذای نشناخته مفید باشد . برای هر جسمی و هر مزاجی غذای ویژه ای ملایم است و اگر آن را تغییر دهیم دچار زیان می گردد .

 

برخی از خوراك های خوب و مطلوب برای بعضی از مردم مناسب نیست و باید از آن دوری جویند .كسانی كه از غذاهای نامطلوب لذت می برند نباید خود را فریب دهند زیرا این غذاها به مرور ایام خلط های ناپسند و بیمار كننده و كشنده می گردند . كسی كه در بدنش خلط های بد وجود داشته باشد رواست كه غذاهای خوب زیاد بخورد، بویژه اگر چنین كسی بر اثر ناتوانی نتواند حالت اسهال را تحمل كند . كسی كه بدنش متخلخل نامتراكم است و به زودی به تحلیل می رود، باید غذاهای تر و زود هضم بخورد، با این كه تنهای متخلخل تحمل غذاهای غلیظ و مختلف را بیشتر دارند و از آسیب عوامل درونی مصون هستند و غالباً از عوامل خارجی زیان می بینند. كسی كه زیاد گوشت می خورد و در آسایش زندگی می كند باید خود ر ا به رگ زدن عادت دهد . اگر مزاج چنین شخصی سردی گراست باید موادگوارش دهنده ( جوارشنات) و انواع هلیلِه ها (اطریفلات) را استعمال كند .

 

برای چنین كسی هرچه معده و روده ها و رگ های نزدیك به آن ها را پالایش می دهد مطلوب است . گرد هم آمدن غذاهای گوناگون در معده بسیار بد است، بویژه اگر مدت غذا خوردن طولانی باشد در این صورت غذاها از حیث هضم هماهنگ نخواهد بود.

 

این نكته را باید بدانی كه : بهترین نوع غذاهای مطلوب غذایی است كه شخص از آن بسیار لذت می برد، زیرا لذت بخشی خوراك به این معنی است كه معده آن را به خوبی در بر گرفته است و نیروی گیرنده آن را به خوبی پذیرفته است . لیكن غذای لذیذ در شرایطی خوب است كه اندام های اصلی همه سالم و نیكو مزاج باشند وگرنه لذت بردن دلیل بر خوبی نمی شود . مثلا اگر مزاج ها همه بر وفق مراد نباشند و یا مزاج اندام ها مخالف هم باشند و كبد با معده اختلاف مزاجی غیرطبیعی داشته باشد، لذت بخشی خوراك مقیاس خوبی آن نیست . گذشته از این، غذایی كه بسیار لذت بخش باشد وقتی به مقدار زیاد تناول شود زیان آورخواهد بود.

 

وعده های غذا

 

بهترین دستور در باره طعام سیر كننده آن است كه روز اول یكبار و روز دیگر دو بار، در صبحانه و شام تناول شود . باید اعتیاد را نیز مراعات كرد، مثلا اگر كسی كه عادت داشته است روزی دو بار بخورد به این دستور عمل كند لاغر می شود و از نیرویش می كاهد، اگرضعف هضم داشته باشد باید روزی دو بار غذا بخورد ولی هربار غذای خود را كمتر كند . كسی كه عادت دارد هر روز یكبار غذا بخورد و بخواهد عادت را تغییر دهد و روزی دو بار بخورد ناتوانی و تنبلی و سستی بدو روی می آورد .

 

اگر غذای ناهارش در او باقی ماند در موقع شب توان را از دست می دهد و شام را بدون اشتها می خورد، در نتیجه آروغ ترش، بدنفسی، دل بهم خوردگی، دهان تلخی و لینت شكم به وی روی می دهد، زیراچیزی را برای معده آورده است كه این اندام به آن خونگرفته است و عوارض همان خواهند بود كه ازعدم هضم غذا روی می آورند . ممكن است به چنین كسی ترس وبی تابی روی آورد، دهانه معده اش بدرد آید، در معده اش سوزش پیدا شود و چنان پندارد كه روده ها و احشایش پا در هوا هستند، زیرا معده تهی است و برخود بند آمده است و تُرُنجیده است . ممكن است ادرار و مدفوعش سوزنده باشند و شاید بر ا ثر ریزش زهره به معده چنانچه مزاجش بیشتر صفرایی باشد در پهلوهای خود احساس سردی كند و چنین است حال كسی كه معده اش و نه بدنش بیشتر صفرایی باشد . چنین كسی خوابش بهم می خورد و در رختخواب پهلو به پهلو می شود . بدنی كه در معده اش صفرای زیاد گرد آید نیاز به خوردن جدایی انداز دارد و باید قبل از آنكه خود را شستشو دهد به سرعت غذایی بخورد كسی كه می خواهد قبل از شروع به ورزش چیزی بخورد بهتر است نان خالی تناول كند، آنقدر كه پیش از آغاز ورزش شروع به هضم كند . حركت قبل از غذا خوردن باید تند و قوی و حركت بعد از غذا نرم و آهسته صورت گیرد . حركت نباید آنچنان باشد كه اشتهای تباه برانگیزد . برای اصلاح اشتهای تباه كه میل به تندمزگی و نفرت از شیرینی و چربی دارد، بهترین راه، قَی كردن به وسیله موادی مانند اسكنجبین و ترب پس از خوردن ماهی است.

 

شخص فربه اندام نباید وقتی كه تازه از گر مابه آمده است غذا بخورد، بلكه بعد از خروج از حمام و پیشاز غذاخواب سبكی بكند و بهتر است كه بیشتر از یك وعده غذا نخورد، غذایی را پیش از هضم غذای اولی تناول نكند، و بر خوراك به هیچ وجه حركات تند انجام ندهد، تا این كه غذا قبل از هضم فرو نرود و یا بدون هضم فرونلغزد و یا مزاجش بر اثر خضخضه (حركت غذ ا) تباه نگردد . در موقع صرف غذا نباید آب زیاد بنوشد زیرا آب بین طعام وجرم معده جدایی می اندازد و آن را خاموش می كند بلكه بهتر آن است كه آب نخورد تا خوراك به معده وارد شود . علامت ورود طعام به معده آن است كه قسمت های بالایی شكم سبك می گردد . اگر بسیار تشنه بود كمی آب سرد برمكد و از آن تجاوز نكند . هر قدر آب سردتر باشد بیشتر رفع تشنگی می كند . این مقدار آب مكیده معده را انبساط و انقباض می بخشد . به طور كلّی نوشیدن آب به شرطی كه در وسط غذا نباشد و به اندازه ای كه برای خوراك مفید باشد روا است . كسانیكه سرد مزاج و تر مزاج هستند بهتر است بعد از صرف غذا، تشنگی را تحمل كنند و بخوابند . لیكن تشنه ماندن بعد از غذا و خوابیدن بعد از طعام برای گرم شدگان صفرا دارخوب نیست . كسانی كه بیماری صفراوی دارند اگر به مدت زیادگرسنه بمانند زهره به معده راه می یابد و هر غذایی را كه بعداً خورده می شود به تباهی می كشاند و در این صورت در حالت خواب و بیداری آنچه بر سر تباه مزاجان می آید بر آن ها روی می دهد و شاید هم اشتها به غذا از بین برود . در این حالت باید آنقدر آب بخورد كه طعام را به طرف پایین براند و مزاج خود را با غذای خفیف مانند آلو كه مزاج را تغییر نمی دهد نرم كند و یا شیرخشت بخورد و بعد از این كه اشتهایش بازگشت غذا میل نماید.

 

كسانی كه مرطوب اندام و مرطوب بدن هستند و رطوبت بدنشان طبیعی و به آسانی قابل گداختن است نمی توانند مانند خشك بدن ها تحمل گرسنگی داشته باشند مگر این كه بدنشان از رطوبت های غیرطبیعی و غیر آنچه در گوهر اندام ها دارند پر شده باشد، و آن رطوبهای وارده "خوب" باشند و شایستگی داشته باشند كه طبیعت آن ها را به غذای صحیح تبدیل كند و نیروی غذایی به آن ها بدهد. نوشیدن آب در موقع غذا خوردن و دنبال كردن غذا با آب زیان آورترین كارها است زیرا آب خود سریع الهضم است و به آسانی فرو می رود و طعام را قبل از آنكه از راه طبیعت هضم شود با خود به معده می برد و در نتیجه سبب تعفّن و بند آمدن ها و گاهی موجب گرمی می گردد. شیرینی ها چون به مذاق خوش آیند هستند و طبیعت قبل از هضم آن ها را به خود می كشد بسا كه زود موجب بند آمدگیها می شوند و بند آمدگی ها به نوبه خود سبب بسیاری از بیماری ها می گردند كه یكی از آن ها بیماری استسقاء است .

 

كسانی كه درون گرم و نیرومند دارند، اكثراً بعد از خوردن غذای غلیظ، غذا به بادهایی تبدیل می شود كه معده و اطراف آن را كشیدگی می دهد، و بیمارهایی كه از كشیدگی معده و اطراف آن انتظار می رو د روی می آورند .

 

كسی كه معده اش تهی است چنانچه غذای لطیف بخورد معده را سلامت نگه داشته است و اگر بلافاصله بعد از غذای لطیف غذای غلیظ فرو دهد معده از آن متنفر است و آن را هضم نمی كند و تباه می گردد، مگر این كه در بین این دو غذا فاصله ای داده شود . اگر شخص بخواهد این فاصله را مراعات كند باید طعام غلیظ را اندك اندك وارد معده نماید و در این صورت معده به وسیله غذای لطیف بند نمی آید . اگر مقدار غذا خیلی بیشتر از اندازه بو د و معده را مالامال وسرشاركرد و یا بر اثر حركت آنچه در معده است بهم زده شد و یا یك نوشیدنی معده را پریشان حال و مشوش گردانید، باید هرچه زودتر قی كند . اگر فوراً به قَی كردن نرسید و یا قی كردن سرسختی كرد و زحمت داشت، چاره این است كه آب گرم را اندك اندك فرو دهد . آب گرم پرشدگی معده را فرو می نشاند و خواب را جلب می كند

 

همین كه شخص احساس خو اب كرد خود را بیاندازد و تا می تواند بخوابد . اگر آب گرم و خواب هم فایده ای نبخشیدند باید صبر كند شاید طبیعت او را یاری كند و از این آسیب رهایی دهد . اگر چنین بود چه بهتر ولی اگر طبیعت هم به هیچ وجه یاوری نكرد، مسهل ملین بخورد و خود را وارهاند.

 

اگر شخصی كه معد ه اش بهم خورده است، دارای گرمی مزاج باشد به عنوان مسهل از اطریفل و خلنجین و كمی عرق سعتر (پونه كوهی ) استفاده كند . لیكن كسان سرد مزاج باید به وسیله داروهایی مانند زیره ای، شهریارانی، تمر (تمر هندی) كه در "اقرابادین" آمده اند، از بهم خوردن معده نجات یابند . پر شدن و انباشته شدن معده به وسیله نوشیدنی ها آسان تر از پر شدن به وسیله غذا است .

 

كسی كه به سنین پیری رسیده است باید بداند كه معده اش همان معده دوران جوانی نیست. اگر همان ندازه و همان نوع سابق را از حیث غذادنبال كندخوراكش همه به مواد زای د تبدیل می شود . بهتر آن است كه اندازه غذا را كاهش دهد.

 

كسی كه قبلاً به غذاهای غلیظ خوگرفته است و اینك می خواهد رژیم غذایی را تغییر دهد و خوراك خود را لطیف گرداند، باید بداند كه تخلیه هایی كه از ترك غذای غلیظ در مجاری پیدا می شود و غذای لطیف یارای پر كردن آن ها را ندارد، به وسیله هوا پر می شود . اگر چنین كسی بعد از تغییر رژیم غذایی مجددا به رژیم پیشین برگردد و از لطیف دست بر دارد و غلیظ را از سر گیرد، در او بند آمدگیهایی پدید می آید.

 

غذاهای گرم : زیان هایی را كه از خوراك گرم روی آورند می توان با سكنجبین دفع كرد. اگر سكنجبین با شكر تهیه شود وادویه در آن بریزند بهتر است و اگر سكنجبین با عسل باشد احتیاجی به آمیزه ندارد.

 

غذای سرد: اگر غذای سرد زیان آور باشد درمانش با آب انگبین و شراب انگبین و زیره ای است.

 

غذای غلیظ : كسی كه از خوراك غلیظ ناراحت است، اگر مزاجش گرم است چاره اش با سكنجبین پر از ادویه است و اگر مزاجش سرد است باید به مقداری از مواد فلفلی و پونه ای متوسل شود.

 

غذای لطیف : غذای لطیف برای نگهداری سلامت بدن بهتر از غلیظ است.

 

ورزشكاران و كسانی كه بر اثر كار ز یادخسته می شوند، خوراك غلیظ را بیشتر تحمل می كنند . خواب خوش

 

و دراز مدت آنان در هضم غذای غلیظ مددكار است . لیكن گاهی اتّفاق می افتد كه به واسطه عرق كردن زیاد كه بر اثر آن مواد زیادی از بدن تحلیل می رود، كبد غذای هنوزهضم نشده را دریافت می نماید . در این حالت چه در زمان پیری باشد و چه در زمان های دیگر، ممكن است برای پذیرش بیماری های كشنده آمادگی پیدا كند . بویژه این حالت برای كسانی امكان دارد كه خوداعتراف می كنند به این كه هضم آن ها به كمك خواب انجام می شود و اگر بی خوابی كشند غذایشان هضم نمی شود.

 

اگر در تابستان ، قبل از غذا میوه های تر از قبیل زردآلو، توت، خربزه، هلو و آلو بخورند برای مزاج نامناسب نیست و اگر بجای آن ها میوه های بهتر باشد چه بهتر . چون بخشی از این میوه ها آب خون را می افزاید و این افشره و گوهر میوه، همانطور كه در خارج به جوش می آید در خون نیز همان حالت را دارد . در این صورت گرچه شاید مفید باشد لیكن درعین حال خون را برای تعفّن آماده می نمایند . همچنین میوه هایی مانند خیار و خیارچنبر كه خون را پر از خلط می كنند با این كه نفعی می رسانند زیان هایی نیز در بر دارند . به این جهت كسانی كه این مواد سردی آور را می خورند، با این كه در ابتدا خنك می گردند ولی دور نیست كه به تب مبتلا شوند . بدان كه ممكن است خلط آبكی چرك و به رنگ زنگار شود و این در صورتی است كه نگدارد و در رگ ها بماند . كسانی كه این مواد آبدار را می خورند اگر قبل از جمع آمدن آب آن ها، به ورزش بپردازند و یا این كه در موقع میوه خوردن ورزش كنند تا آبكی ها به تحلیل روند و كمتر زیان رسان باشند كار مطلوبی انجام داده اند . این نكته را نیز بدان كه اگر ماده خام یا آبكی همراه خون باشد و نگذارد خون به بدن بچسبد، خون كاهش می یابد روش مطلوب آن است كسی كه میوه میخورد بعداً پیاده روی كند و سپس غذا بخورد تا غذا بلغزد.

 

غذاهایی كه ماده آبكی و خلط غلیظ و چسبنده و صفرایی را افزایش می دهند از آنجا كه ممكن است خون بر اثر ماده آبكی آن ها متعفّن شود و خلط غلیظ و چسبنده، مجاری و راههای مراره ای را بند آورد و صفرا بدن را گرم كند و در نتیجه آن خون گرمتر شود، تب ها پیدا می شوند.

 

حبوبات (بقول) مراری شاید در زمستان مفید باشند و مقدار كم آن ها( تفهه ) در تابستان نیزبی بهره نیست كسی كه ناچاراست غذای ناپسندیده بخورد بهتر آن است كه وعده های غذا را كاهش دهد و خوردن آن پی درپی نباشد و مواد دفع كننده زیان های چنین غذاها را با آن ها بیامیزد مثلا اگر از شیرینی ناراحت می شود، مواد ترش نظیرسركه، انار ترش، سكنجبین سركه، به و نظایر آن را بخورد وتلاش كند كه تخلیه شود . كسی كه از غذای ترش مزه در رنج است انگبین و شراب كهنه بخورد و شراب انگبین موقعی برای معده موثر خواهند بود كه غذای ترش مزه به پختگی نرسیده است و هضم نشده است.

 

كسی كه از خوردن مواد چرب ناراحت است، چاره اش موادگس مزه ای نظیر شاه بلوط، دانه آس، خَرنُوب شامی، میوه درخت سدر، زالزالك و یا داروهای تلخ نظیر راسن تلخ (زنجبیل شامی) و داروهای شورمزه و تندمزه مانند كامه (آبكامه)، سیر و پیاز و تمام موادضدچربی است . كسی كه دارای خلط های رقیق و " بد " است بهتر است غذای خوب زیاد بخورد . كسی كه بدنش به آسانی می گدازد باید غذایش تر و زودهضم باشد .

 

جالینوس فرماید: "خوراك تر برای هیچ حالتی از حالات بدن مناسب نیست، انگار كه ارزش هیچ است، نه شیرین است نه ترش، نه تلخ است نه تند، نه گیرنده است و نه شور ". كسی كه بدن نامتراكم دارد غذای غلیظ را بیشتر از كسان دارای بدن متراكم تحمل می كند .

 

زیاده روی در غذاهای خشك اشتها را از بین می برد، رنگ را زشت می كند و مزاج را خشك می گرداند . خوردن چربی زیاد، تنبلی می آورد و اشتها را از بین می برد . زیاده روی در خوردن غذاهای سرد سستی، تنبلی و پژمردگی می آورد . زیاده روی در خوردن غذای ترش انسان را زود پیر می كند . عادت كردن زیاد به خوراك های تند و شور نامطلوب است . غذاهای تند به معده زیان می رسانند و غذاهای شور طعم برای چشم خوب نیستند. غذای چرب اگر چه با مزاج دمساز باشد، هرگاه متعاقب آن خوراك ناپسند آید ناپسند می گردد.

 

منبع : کتاب اول قانون در طب

 

كسي كه مي خواهدبهداشت رارعايت كند نبايد غذاهاي دارويي مانند سبزي(بقول )و ميوه و نظاير آن را غذاي اصلي خود قرار دهد، زيرا غذاهاي نرم كننده خون را مي سوزانند، غذاهاي غليظ بلغم آورند و تن را سنگين مي كنند.

 

آداب آشامیدن

آنچه در آشاميدن ، بايسته است

 

امام صادق عليه السلام : ايستاده آشاميدن آب در روز، مايه ى قدرت افزونتر و تندرستى بيشتر است 

امام صادق عليه السلام : ايستاده آشاميدن آب در روز، موجب عرق كردن بيشتر و توان افزونتر بدن است 

امام صادق عليه السلام : ايستاده آشاميدن آب در روز، غذا را گوارا مى سازد و ايستاده آشاميدن آب در شب ، زرداب مى آورد

امام باقر (ع) يا امام صادق عليه السلام : در حالت ايستاده ، آب مياشام ، و در آب بركه ، پيشاب مكن ، و بر گرد قبر، مچرخ و در خانه اى تنها ممان ، و با يك لنگه پاى افزار، راه مرو؛ چرا كه چون بنده اى در يكى از اين حالتها باشد، شيطان بسيار زود به سوى او مى شتابد

 

آشاميدن آب نيم گرم

 

امام صادق عليه السلام : دو چيز مناسب است كه به هيچ درون نادرستى در نمى آيند، مگر اين كه آن را به درستى مى آورند، و دو چيز نامناسب است كه به هيچ درون سالمى در نمى آيند، مگر اين كه آن را نادرست (و ناسالم ) مى كنند. آن دو چيز مناسب عبارتند از: انار و آب نيم گرم (وِلرم ) و آن دو چيز نامناسب عبارتند از: پنير و گوشت خشك شده .نوشيدن آب فراوان

 

امام صادق عليه السلام : آب بسيار منوش ؛ چرا كه سرچشمه هر دردى است 

امام صادق عليه السلام : اگر مردم كمتر آب مى نوشيدند، بدن هايشان به سامان بود

امام صادق عليه السلام : هر كس كمتر آب مى نوشد، تندرست است

 

امام صادق عليه السلام : كمتر آب بنوش ؛ چرا كه هر دردى را به سوى خود مى كشد. از درمان نيز تا هنگامى كه بدنت تاب درد را دارد، بپرهيز

 

 

 

نوشيدن آب سرد و آب جو در حمّام

امام صادق عليه السلام : از نوشيدن آب سرد و آب جو (فُقّاع ) در حمام ، حذر كن چرا كه معده را تباه مى كند

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۲۱ اسفند۱۳۹۳
چگونه غذا بخوریم تا تندرست باشیم؟

 

رعایت اصول و روش صحیح غذاخوردن از موضوعاتی است که نه تنها در متون طبّ سنتی ، مورد توجه اطباء و حکما بوده است بلکه باستناد احادیث و روایاتی که از معصومین و ائمه اطهار (ع) نقل گردیده است ، در آموزه های دینی هم موردتاکید می باشد . رعایت این اصول ، علاوه بر حفظ سلامتی فرد ، در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماریها و همچنین لذت بردن از غذاخوردن نیز موثر است . امروزه ثابت شده است که بسیاری از بیماریها ریشه در عادات غذایی ناصحیح دارد . متاسفانه علیرغم اهمیت این موضوع ، در طب جدید آنگونه که باید و شاید به آن اهتمام نگردیده و تاحدودی از آن غفلت گردیده است .

 

شما  با رعایت نکات زیر میتوانید از سلامتی بیشری برخوردار باشید:

 

- هرگز با شکم سیر غذا نخورید.

 

-دو وعده غذا در روز ، ابتداي روز و ابتداي شب ميل كنيد و nدر فصل تابستان ناهار  را سبك ميل كنيد

 

-بهتر است غذا در ساعت خاص میل شود ، صبحانه: 8-7 صبح ،نهار: 13-12ظهر ،شام: 7-6عصر

 

-در هنگام غلبه اشتها و گرسنگي، غذا خوردن را به تأخیر نیندازید؛ چون موجب ريختن صفرا و مواد ناپسند به معده شده و این امر موجب بروز برخی بیماری‌ها می‌گردد و تأخير در غذا بیش از نيم ساعت و نهايت يك ساعت مضر است. غذائی که شخص با میل و اشتها می‌خورد معده آن را بهتر در خود جای می‌دهد و هضم آن بهتر انجام می‌شود.

 

- غذاهای مختلف را در يك وعده میل ننمایند؛ زيرا كه سبب سوءهضم مي‌‌گردد.

 

- طرز نشستن سر سفره غذا و یا میز غذاخوری هم مهم است . نشستن ناصحیح علاوه بر ایجاد دردهای مزمن در ناحیه پشت و کمر ، تشدید گودی کمر ، افزایش قوز پشت ، ایجاد خستگی و بالطبع کاهش لذت از غذاخوردن و ... می تواند باعث بلع بی اختیار و زودهنگام لقمه غذا نیز گردد . بهتر است موقع غذاخوردن سر و شانه را کمی جلو بگیرید.

 

-غذا نباید خیلی داغ یا زیاد سرد باشد

 

- موقع غذاخوردن بیش از آنکه به سفره و محتویات آن فکرکرده و ذهنتان به آنها مشغول گردد ،به لقمه ای که در دهان گذاشته و آن را می جوید فکر کنید.

 

- حتماً لقمه غذا را کوچک گرفته و از برداشتن لقمه بزرگ اجتناب کنید . با لقمه بزرگ، فرآیند جویدن کامل نخواهد بود ، طعم غذا بخوبی احساس نمی شود ، استعداد به چاقی افزایش یافته و احتمال ابتلاء به بیماریهای گوارشی و سوء هاضمه بیشتر خواهد شد.

 

- پس از آنکه لقمه را داخل دهان گذاشته و مشغول جویدن شدید ، قاشق را بر زمین بگذارید و به فکر تدارک و آماده سازی لقمه بعدی نباشید. با اینکار بدون تعجیل در فروبردن لقمه غذا ، آن را بطور کامل جویده و از غذاخوردن لذت بیشتری خواهید برد.

 

- وجود بزاق و مخلوط شدن کامل لقمه غذا با آن برای هضم کامل غذا ضروری است و اینکار تنها با جویدن کامل غذا امکانپذیر خواهد شد . اگر بهر دلیلی احساس می کنید میزان بزاق دهان شما کافی نیست، حتماً آن را با پزشکتان در میان بگذارید .

 

- بهترین زمان برای قورت دادن لقمه غذا ، زمانی است که آن را بطور کامل جویده و با بزاق کافی مخلوط کرده و به مایعی نسبتاً رقیق تبدیل شده باشد و بلع آن آسان باشد .

 

- موقع خوردن غذاهای رقیق و آبکی ، حتماً از قاشق کوچکتری استفاده کنید و قبل از قورت دادن ، آنها را خوب در دهان بچرخانید تا علاوه بر مخلوط شدن با بزاق ، دمای آن نیز تعدیل و به دمای دهان و لوله گوارش نزدیک گردد .

 

- اگر با گرسنگی کامل به غذاخوردن مشغول شده و اصول بالا را رعایت کنید، معمولاً30-20دقیقه برای سیری کافی خواهدبود و احساس لذت بخشی از غذاخوردن و سیرشدن به شما دست خواهدداد. این درحالی است که از نظر کمیت و میزان ، با رعایت اصول صحیح غذاخوردن ، غذای خورده شده ، بسیار کمتر ( گاه تا یک چهارم ) از زمانی است که این اصول رعایت نمیشوند. این موضوع در افراد چاق و پرخور ، مهم است !!

 

- یادتان نرود با احساس سیری و حتی چند لقمه قبل از آن ، دست از غذا خوردن کشیده وادامه ندهید . بیشتر خوردن ، باری اضافی است برای معده و سیستم گوارش شما که باید منتظر عواقب ناگوار آن باشید.

 

-با آرامش و به آهستگی غذا بخورید.اهمیت.اهمیت این موشوع به حدی است که طبق فرمایش امام رضا (ع)مدت زمانی که سر سفره میمانید جزو عمر محسوب نمیشود.غذا راباید خیلی خوب جوید ، غذا خوردن حداقل 20دقیقه طول بکشد.

 

-مشغول کردن ذهن به مسایل متفرقه (تماشای تلویزیون.گوش دادن به موسیقی.مطالعه کردن و ...) در حین غذا خوردن باعث عدم تمرکز و به دنبال آن هضم بد غذا میشود.

 

-فاصله شام و خواب 4ساعت باشد،سر شب خوابیدن وصبح زود بیدار شدن توصیه میشود.

 

 

-خوابیدن بلافاصله پس از مصرف غذا توصیه نمیشود.درصورت تمایل کمی قدم بزنید و حداقل نیم ساعت صبر نموده و سپس دراز بکشید.در ابتدا توصیه میشود که به پهلوی راست بخوابید و سپس مدت بیشتری را به پهلوی چپ دراز بکشید تا حرارت کبد روی معده قرار بگيرد و به هضم کمک کند. در انتها مجدد به پهلوی راست بخوابید تا غذا از معده وارد روده کوچک شود.

 

- سکون و آرامش بعد از غذا موجب تسریع هضم می‌شود البته قدم زدن آهسته با کمک به انتقال غذا به قعر معده سبب کمک به هضم غذا می‌شود.چنانچه در حديث نبوي صلي‌الله عليه و آله وارد شده:«سِر بَعدَ العَشاءِ وَلَو بِقَدَمَينِ»

 

-درحالیکه خوردن غذای زیاد در شبها مضر محسوب میشود,خوابیدن شب با شکم گرسنه به هیچ وجه توصیه نشده و فرد را مستعد پیری زودرس می کند.

 

-در عین اینکه می باست از مصرف غذاهای متنوع در یک وعده غذایی پرهیز کرد ,مصرف دایمی یک نوع غذا در روزهای مختلف توصیه نمیشود.

 

-عادت به ترشیجات موجب ضعف و لاغری و مضر اعصاب است و غذاهای بی‌مزه موجب کاهش اشتها و خستگی می‌شوند و غذاهای شیرین و چرب اشتها را از بین می‌برند و بدن را گرم می‌کنند و غذاهای شور لاغری و خشکی می‌آورند و برای چشم مضر هستند.

 

-ضرر غذاهای شیرین و چرب را با غذاهای ترش می‌توان رفع کرد و بالعکس و همچنین مشکل غذاهای بی‌مزه با شوری و تندی قابل رفع است.

 

-از خوردن غذا(بخصوص شیر، هندوانه و خربزه) بعد از ورزش شدید و عصبانیت اجتناب کنید.

 

-هر میوه را در فصلش میل نمایید مثلا مصرف خیار و گوجه فرنگی در فصل زمستان توصیه نمیشود و منجر به بیماری می گردد.

 

منبع : تندرستان

 

 

 

هدف دشمن از نگاه دکترگیلورد هاوزراستادبین المللی تغذیه :

فلسفه های گمراه کننده عقیده دارند برای از پادرآوردن ملتی نخست باید سلامت و تندرستی او را ضعیف کرد ... پس از آن به آسانی میتوان او را طعمه خویش قرارداد

 

حضرت امام صادق (ع) مي فرمايد : «غذاي تو ، دواي تو بايد باشد» يعني به گونه اي خوردني ها و آشاميدني ها را تهيه و ميل کنيم که علاوه بر نقش غذايي در بدن عملکرد اصلاحي و دارويي نيز داشته باشد . 

 

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۱۴ اسفند۱۳۹۳
از بین چهار خلط بلغم، خون، سودا و صفرا؛ سودا سنگین ترین خلط است و در واقع رسوبات خون است که ته نشین می شود

چکیده

سودا خلطی است، سیاه رنگ که معمولاً از تجمع، تهاجم، تکاثر، رسوب، سوختن یا متابولیسم سایر اخلاط دیگر خصوصاً صفرا در بدن تولید می شود. این خلط همچنین با خوردن غذاهایی که سودا زا است در کبد تولید می شود. امّا رفتار و نحوه زندگی عامل بسیار مهمی در تولید سودا در بدن می باشد. آثار سودا در بدن، باریکی و کشیدگی بدن و انگشتان و درشتی مفاصل و در مغز و روان و شخصیت فرد اثر درون گرایی و ترس وغصه و حرص و ریز بینی و عدم انعطاف و کم خوابی و خیالبافی و منفی نگری و در سیستم های بدن از جمله پوست و چشم و گوش (شنوایی) و بویایی و ریه و حنجره و قلب و عروق و گوارش و ... اثرات نامطلوب می گذارد. 

کلید واژه: سودا، سیاه، منفی، خشک، طحال، اسطوخودوس، فصد

 

مقدمه

از بین چهار خلط بلغم، خون، سودا و صفرا؛ سودا سنگین ترین خلط است و در واقع رسوبات خون است که ته نشین می شود و مرکز نگهداری آن طحال است که در زمان نیاز به دریچه معده ریزش کرده و باعث احساس گرسنگی می شود. ممکن است فردی سودایی نباشد ولی با خوردن غذا و همچنین داروهایی که سودا زا است و یا رفتارهایی که سودا را زیاد می کند باعث سودا در بدن خود شود. 

نکته ای که حائز اهمیت است اینست که مزاج سودا به خودی خود در حالت متعادل اثرات نا مطلوب ندارد و تنها اندام شخص شکل خاصی دارد و فرد دارای شخصیت خاصّی می باشد که طبق قانون طبیعت بدست خداوند حکیم، خلقت یافته است. از جمله کارهای خلط سودا در بدن؛ شرکت در ساختمان های اسکلتی و موها و ناخن و شرکت در عملیات انعقادی خون و شرکت فعال در ساختمان فراورده های دفعی بدن می باشد و از جمله علل پیدایش خلط سودا در بدن عبارتند از: غم و علل ارثی و علل شغلی و خواب زیاد و فصل پاییز و نگرانی مداوم و ناتوانی طحال و ورشکستگی مالی و غذا های فریز شده خوردن و کشیدن سیگار و مواد افیونی و عوامل بسیاری دیگر که در این مقاله انشاالله درج خواهد شدو امید است با فراگیری و عمل به آن از اثرات نامطلوب و مخرب آن در امان بمانیم. 

 

سودا چیست؟

این خلط دردی یا رسوب خون است که حاصل متابو لیسم بقیه خون می باشد.(1) سودای طبیعی ته نشین و رسب خون است سودای غیر طبیعی از سوختن هر خلطی حتی سودا حاصل می شود.(2) سودا در طبیعت معادل خاک است، خاک مظهر اثر گذاری منفی و اثر پذیری کم است. خاک ایجاد جنبش نمی کند و حرکت نمی کند بلکه حرکت ها را متوقف می کند. خاک می تواند آتش را خاموش کند. یک سنگ جلوی حرکت یک چرخ را می گیرد. خاک ایجاد اصطکاک می کند و حرکت ها را کند می کند لذا اثر گذاری آن منفی است. 

از سوی دیگر نمی توان شکل تکه سنگ را به راحتی تغییر داد، لذا آن را سرد و خشک می دانیم. رسوب خون است لذا سنگین تر و غلیظ تر از سایر اخلاط است. رنگ آن سیاه و مزه آن آمیخته از شیرینی و ترشی و گسی است. بخش عمده آن در طحال ذخیره می شود و مقدار کمی از آن همراه خون می گردد تا به اعضایی که برای تغذیه نیاز به سودا دارند. مثل استخوان غذا برساند.(3) 

 

جنس سودا

سودا چهار گونه دارد: 

1) سودا مایل به زردی: سودا ناشی از صفرا است.

2) سودای مایل به سرخ تیره (اقتم): سودای حاصل از خون.

3) سودای مایل به سبز: سودای خالص

4) سودای مایل به سفیدی: سودای ناشی از بلغم است.(4)اگر از دم باشد، فرد می خندد. اگر از سودا باشد، فرد ترسو و خشمناک است. اگر از بلغم باشد، فرد همیشه غمناک است.(5) 

 

علل پیدایش سودا

سودا از گرمی جگر، ناتوانی طحال، سردی انجماد کننده، دوام یافتن احتفان، و بیماری های مداوم که اخلاط را از بین می برد، بوجود می آید

*سودا به علت زیادی ترشح غده تروئید می باشد، البته گه گاهی این غده ترشحات آن تعادل خود را از دست داده یک روز زیاد و یک روز کم می شود و البته این را هم می دانید که هم غده زیر نظر و فرمان غده هیپوفیز بوده و اگر در ترشحات آن به غده تیروئید خللی ایجاد شود باز هم نشانه های بالا که مخصوص سودا بلغمی است بروز می کند و همچنین زمانی که املاح اضافی در بدن انباشته شود سودا افزایش می یابد.(6) سودا خلطی سیاه رنگ که معمولاً از تجمّع و تهاجم و تکاثر و رسوب و سوختن یا متابولیسم سایر اخلاط دیگر خصوصاً صفرا در بدن بوجود آمده گاه نیز با خوردن مستقیم املاح معدنی مثل: کلسیم، فسفر، پتاسیم و سدیم خلط سودا در خون پدیدارمی گردد ( قابل توجه مصرف کنندگان حرفه ای قرص های کلسیم دار و مولتی ویتامین های ملح دار)(7)1) غذا های ساده: 

الف) غذاهای بسیار گرم (بادمجان، پیاز پخته)، پیاز خام سودا زدا است. 

ب) غذاهای سرد وخشک 

ج) غذاهای حرام(حتی اگر شربت عسل باشد) که درمانش روزه است.سودا مثل خاک است وتا غذا حلال نباشد عارف قدرت پرواز در ملموت را ندارد. د) غذاهای مانده و غذاهای سریع پخته شده و میوه های نارس و غذاهای فریز شده.

2) محل زیست (سرد و خشک، گرم و خشک) 3) غم مستمر 4) بیماری های مزمن و مستمر 5) کبد( بیش از اندازه گرم باشدیا بیش از اندازه سرد باشد) 6) معده (بیش از اندازه گرم یا بیش از اندازه سرد باشد) 7) آسیب موضعی ( هماتوم)

8) بی تحرکی جسمی (که درمانش روزه و مطالعه و کم خوری است) 9) بی تحرکی فکری (که درمانش روزه و مطالعه و کم خوری است)

10) بی تحرکی جنسی؛ امّا درمانش: روزه + کم خوری + مطالعه + نخود آب + روغن زیتون + شیره خرما یا خود خرما + تخم مرغ + آخر نخودآب

11) سوء ظن یودا زا است

12) رنگ سیاه ( در حدیث پوشیدن لباس سیاه کراهت دارد، سودایی زندگی را تاریک می بیند)

13) بوهای بد و بعضی بوهای خیلی گرم

14) نبودن انس(آسمانی یا زمینی)

15) تماس با چیز های سرد (تماس زیاد با آب، وسواسی سودایی پدید می آورد)

16) برخی داروها

17) خرده خوری 

18) پرخوری

19) نهار خوردن

20) ایستاده غذا خوردن 

21) وسایل الکتریکی والکترونیکی 

22) ترافیک

23.) دائم در سفرهای طولانی بودن

24) آپارتمان نشینی (نرفتن داخل منازظر)  

25) آلودگی های صوتی و شیمیایی در هوا

26) خواب صبح و غروب

27) خواب زیاد

28) خندیدن زیاد

29) نخندیدن زیاد

30) الکل گرم حاد است در بلند مدت سودا زا است.

31) مصرف نگهدارنده ها

32) تصمیم گیری های سریع همراه با استرس شدید (اسکی بازی، موج سواری، موتور سیکلت، مسابقات ماشین رانی و همچنین بازی رایانه ای اینگونه ورزشها) 

33) سوداء موضعی در اندامی که درمعرض گرما یا سرمای مستمر باشد.

34) نشستن مداوم (سودای موضعی در اندام تحتانی)(8) 

 

آثار سودا بر سیستم بدن 

شکل بدن:

1) باریک و کشیده

2) انگشتان کشیده و خشک و دوکی

3) مفاصل درشت. 

پوست: ابتدای سیاهی عروق ریز در پاها، اگر بیشتر شد سیاهی زیر چشم و بعد حاشیه پیشانی و بعد کتف و در مرحله بعد پوست بی حالت و بی طراوت (اول صورت بعد دست ها و سایر اندام ها)

1) رنگ تیره

2) تعریق ندارد و خشک می شود

3) منفذ پوست درشت می شود

4) رگ برجسته ولی نازک تیره در لمس سرد و از درون گرم

6) همچنین اگزمای پوست

7) موخوره

8) پوست چروکیده که درمان در زنان (40-120 روز رازیانه که فرد را تا پنج سال جوان تر می کند) و درمان در مردان (کاسنی + عسل و نیز زیتون 7 عدد)

مو: 1) مو سفید (روشن) و مجعد (با فر ریز) 2) موی خشن و کلفت (به خصوص در بدن) و اگر در اندام تناسلی مو فردار بود یعنی اندام خشک است)

چشم: 

سودا، افیون بدن است که باعث غلظت خون، گرفتگی عروق و اسپاسم های عضلانی، دردهای مفصلی، سردی، ضعف و ناتوانی بدن می شود

1) تنگ و ریز 2) رنگ چشم تیره 3) کاهش دید(پیر چشمی) چون باعث کاهش عبور خون در چشم می شود. درمان پیر چشمی، حجامت ماستوئید است)

گوش (شنوایی): 1) خشکی، شنوایی را قوی تر می کند اما کاهش شنوایی ناشی از بلغم است و درمانش، دود اسنفند است و کندتر است (گوش را روی دود بگیرید) 2) افزایش شنوایی با افزایش سوداء که گاهی صدای سوت در 

گوش(خشکی گوش) یا در سر

بینی (بویائی): افزایش بویائی با افزایش سوداء (مگر اینکه رطوبت مغز زیاد شده باشد) 

ریه و حنجره: بهترین دارو برای ریه سرد و خشک گلاب و عسل است و اگر به گلاب حساسیت داشت ابتدا درمان آلرژی بعد درمان ریه 

قلب و عروق:

1) واریس

2) هموروئید (بواسیر)

3) بدن چربی خون (حداقل افزایش)

4) بدون فشار خون (حداقل افزایش)

5) نامنظمی های قلبی 

گوارش:

1) مزه دهان بی مزه

2) آب دهان خشک

3) غلبه سودا باعث شوری و گسی مزه در دهان و دهان به هم کشیده می شود.

4) رنگ زبان قرمز وحتی بنفش 

5) زود گرسنه و زود سیر مشوند

6) اگر سودا و بلغم توأم باشد تا غذا باشد می خورد (جوع الکلب)

7) اگر از این حد بیشتر هم شد (مرتب می خورد و دفع می کند(جوع البقر) که اوج ترکیب سودا با بلغم است.

8) کاهش هضم (به دلیل سردی و خشکی)

9) بوی بد مدفوع 

10) استعدا ابتلا به یبوست

11) استعدا تولید گازهای روده زیاد ولی نه به اندازه بلغم

12) مدفوع خمیری شکل (نه زیاد سفت، نه زیاد شل)

13) تمایل به شیرینی

14.) صدای معده ولی نه به اندازه بلغمی ها

15) بوی دهان

16) کاهش هضم

17) خورده خوری می کنند. 

 

کلیه و مجاری ادرای:

1) ادرار کم و ناپیوسته 

2) تکرار ادرار زیاد (علت، سردی است و درمان آن گرمی است) 

3) شب ادراری در زنان که مصرف عسل و اژینال + بادکش

4) شب ادراری در بچه ها که درمان سیستمیک (زیرا سردی، سیستمیک است نه موضعی)باید با روغن کنجد روی کمر+ بادکش (حجامت گرم) روی کمر و شکم انجام شود.

 

دستگاه تناسلی:

1) تحریک جنسی زیاد و زود به زود ولی توان جنسی کم است

2) ارکشن (خیز آلت تناسلی) صبحگاه کم است یا نسیت (بر عکس صفرا و دم)

3) قدرت جنسی پر تحرک ولی کم توان(زود تحریک می شود ولی زود انزالی) مانند تحریک خروس و درمان سیستمیک آن، نخود آب است.(9) 

مغز و روان:

1) علاقه به زندگی جمعی دارند

2) پاک نهاد

3) مرتب 

4) منظم

5) پیرو قانون

6) مسلط بر نفس خویش

7) باهوش

8) حساس

9) پرشور

10) زیرک 

11) برخوردار از نیروی فاکره

12) درنگرا

13) صبور در مقابل مشکلات

14) صلح طلب

15) میانجی و گره گشا

16) شکاک و کینه توز

17) زود رنج

18) حساس

19) وسواس

20) ترسو

21) ثبات روانی کمی دارند

22) بسیار عاطفی هستند

*23) عشق ندارند ولی طلاق هم ندارند (ماندگارترین خانواده ها سوداوی ها هستند)

24) در مواقع استرس سوداوی ها به خود می پیچند و یک کلمه را تکرا می کنند و دور خودمی چرخند و رفتار تکراری انجام می دهند. بی فرا و سردر گم ولی مثل بلغمی ها رنگ پریده نمی شوند.

 25) حمله کننده ولی اگر به او حمله کنند، عقب نشینی می کند( رفتار سگی)، هر چه عقب نشینی کنی او جلو می آید و اگر حمله کنی عقب نشینی می کند. پس باید جلوی سودایی ها بایستی

26) لذت کم می برند ولی غصه زیاد می خورند

27) حرص مال می زنند و همیشه ناله دارند (در حدیث است که با ترسو و بخیل مشورت مکن)

28) بازپرس های خوبی هستند (گزارش های آنها را بشنوید) 

29) محبت به آنها باعث شبهه می شود (مثلاً به چه منظور به من سلام کرد)

30) مانت دار هستند جرأت خیانت ندارند

31) در روابط اجتماعی انعطاف پذیر نیستند و اگر هم باشند به طرف منفی است (بیشتر عقب نشینی است)

32) بسیار ریز بین (آنقدر درجزئیات غرق می شوند که کلیات را فراموش می کنند)

33) زیاد حفظ می کنند

34) خواب کمی دارند (گلاب مصرف کنند چون گرم است باعث افزایش خواب میشود)

35) خواب خرگوشی (خواب سطحی و خستگیش رفع نمی شود و درمانش گلاب است) 

36) خیال و وا قعیت را بعضاً عوض می کنند (افکار خیالی خود را واقعی می پندارند)

37 خیال باف

38) خئد گرا (معیار، مقایسه شخصیت خود اوست و همه را با خود می سنجد)

39) ناخود آگاه راه می روند

40) زیاد حرف می زنند

41) با خود حرف می زنند

42) تیک دارند 

43) لرزش (سوداء عروقی البته از تیک شروع می شود)

44) لقوه و پارکینسون (انواع لرزشهای اعضاء) 

45) ناآرامی درخواب و بیداری(10) 

درمان سوداء سر:

1)اسطخدوس جاروب سودای مغز است.

2) سرکنگبین 3/1 لیوان و وقتی چهره روشن شد سپس به 6/1 لیوان کاهش یابد سپس به 9/1 لیوان، در این مدت نازیل نیز مصرف شود بعلاوه حجامت ماستوئید و و زالوی پشت سر و زالوی منتشر در کل سر (11)

 

تذکر

استفاده از هر دارویی و هر عملیات درمانی، باید با مراجعه و مشورت با طبیب متخصص باشد. 

روش های کلی کم شدن سودا:

1) توکل 

2) خواندن قرآن

3) روزه گرفتن

4) نماز خواندن

5) مناظر خوش دیدن

6.) بادکش (سپس حجامت)

7) ورزش های ملایم(اسب سواری، شنا، تیر اندازی) و تحرکات گرم

8) غذاهای سودازا (سرکنگبین، روغن زیتون، پیاز و...) 

9) داروهای ضد سوداء (سرکنگبین، اسفند)

10) حجامت

11) فصد

12) روغن مالی (بنفشه، زیتون و ...) 

13) ماساژ

14) زالو(12) 

 

نتیجه گیری 

سودا، افیون بدن است که باعث غلظت خون، گرفتگی عروق و اسپاسم های عضلانی، دردهای مفصلی، سردی، ضعف و ناتوانی بدن می شود؛ که البته از غلبه سودا این عوارض بوجود می آید و از آن جمله فشارهای عصبی، استرس ، غم و اندوه و مختل شدن رابط شخصی حتی با خود می شود تا چه رسد به اجتماع و اطرافیان خود پس کمر همّت را ببندیم و از رفتارهای افراطی و تفریطی (از جمله خواب زیاد و کم خوابی، پرخوری کم خوری، کارپر فشار وبیکاری، دیر خوابیدن و خوابیدن بین الطلوعین و خواب دم غروب و شغل پر استرس و گرمای شدید و سرمای شدید و دوری از طبیعت شادی بیش از حد و فکر و خیال زیاد و نگرانی مداوم و کشیدن سیگار و بدهکاری دائم و سکوت مداوم و شلوغی مداوم و استفاده بیش از حد از موبایل و کامپیوتر و ...) و همچنین از خوردن غذاهای فریز شده مانده و مشروبات الکلی و خوردن مستقیم املاح معدنی مثل کلسیم و غذاهای خیلی شور و تند و تلخ و آب یخ و ...بپرهیزیم، تا زندگی آرام و با لذّت و متعالی داشته باشیم. 

به امید روزی که همه افراد جامعه به اهمیت مزاج خودکه مرتبه ای از معرفت النفس است که امیر علم وادب علی (ع) فرمودند: « انفع المعارف معرفه النفس» برسند و با عمل به آن به تعادل جسمی و روحی و اخلاقی نزدیکتر شوند. 

 

پي‌نوشت‌ها:

1.شناخت طبایع، ص36، دکتر سید علی ابوالحبیب 

2.المرجزفی الطب، ابن النفیس

3.رساله ذهبیّه، امام صادق (ع)

4.درآمدی بر طب سنتی ایران، دکتر محسن ناصری و...

5.طب سینا، ص53، م. حیدریان

6.هاشمی، سید علی اکبر، سبک جدیدی از زندگی

7.سید علی ابوالحبیب، شناخت طبایع، جلد3، ص36

8.خیراندیش، دکترحسین، مزاج شناسی2، ص7

9.ابوالحبیب، سیدعلی، شناخت طبایع، ج2، ص102

10.خیراندیش، دکترحسین، مزاج شناسی

11.خیراندیش، دکترحسین، مزاج شناسی

12.خیراندیش، دکترحسین، مزاج شناسی 

 

منابع 

1. دکتر نوری ، سید محمد رضا ، رساله الذهبیه طبب الرضا با الهام از رساله ذهبیه علی بن موسی الرضا ، انتشارات شهیدی، مشهد ، 1376 .

2. علاءالدین علی بن ابی الحزم القرشی ، معروف به ابن النفیس ، الموجز فی الطب ، بی نا ، القاهره ، 1406 ق .

3. ابوالحبیب، سید علی، شناخت طبایع، نوبت نشر دوم، تهران، خود مؤلف، 1389

4. دکتر ناصری، دکتر رضائی زاده ، مروری بر کلیات طب سنتی ایران، دوم ، تهران ، موسسه شهر ، 1388.

5. هاشمی، سید علی اکبر، سبک جدیدی از زندگی، اول، تهران، شرکت تک برگ، 1384

6. حیدریان، محمد حسین، گزیده قانون درطب و... طب سینا، تدوین و اضافات و مترجم واژه ها: حسین واحدی، سوم، مشهد، نشر نوند، 1389

7. دکتر ناصری، محسن و دیگران، مروری بر کلیات طب سنتی ایران، مؤسسه نشر شهر، تهران، ویرایش دوم، 1388      

 

نویسنده : مصطفی عبادی خواه

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۱۲ اسفند۱۳۹۳
منصور بن نوح که والی خراسان بود را وجع (درد )مفاصلی روی داد به نحوی که جمله اطباء از معالجه آن عاجز ماندند و بر قصور خود از علاج معترف گشتند. رای دولتمردان بر این افتاد که با محمد زکریای رازی که در ری بود و حاذق ترین طبیب زمان خویش بود مشورت نمایند و او را بر بالین منصور حاضر کنند . هنگامی که به نزد محمد زکریا آمدند وی استنکاف کرد و از همراهی آنها خود داری نمود به ناچار مامورین دست و پای زکریا را بستند و به خراسان بردند  . زکریا گر چه مرض منصور را بلغم تشخیص داده بود ولی  هر چه از تدابیر و نسخ دارویی میدانست انجام داد ولی افاقه نکرد تا  اینکه روزی به پادشاه گفت من هر چه از معالجات جسمانی بلد بودم انجام دادم و فقط یک راه مانده و اگر آن هم افاقه نکند کاری از دست من برنیاید .پس پادشاه را به حمام گرم برد و گفت که هیچ کس داخل نشود و به همراه خود کاردی برد و هنگامی که با پادشاه در حمام تنها شد کارد را بیرون آورد و گفت ای فلان فلان تو مرا به زور و دست و پای بسته به اینجا آورده ای و حرمتم ننهاده ای اکنون به سبب کاری که کردی از تو انتقام خواهم ستاند . پادشاه که چنین دید از جا پرید و برای فرار تقلا کرد و به سبب ترس و گرمای حمام عرق زیادی بر وی نشست و جنبش درونی در وی ایجاد شد . محمد زکریا چون چنین دید به سرعت از حمام برون شد و نسخه ای به دست ملازمان شاه داد که به آن عمل کنند و خود سوار بر مرکبی تیز رو به سرعت از خراسان گریخت . ملازمان آن نسخه را بر روی  شاه  انجام دادند و حال وی خوب شد  چه اینکه مواد بلغمی که عامل بیماری شاه بود به واسطه جنبش درونی و تعرق و گرمای حمام تحلیل یافته بود . پس از آن هر چه منصور محمد زکریا را طلب نمود  ملاقات ننمود و استعذار آورد که گر چه آن کار به خاطر مداوای شاه بوده ولی شاید به هنگام ملاقات   چون پادشاه آن صحنه را یاد آورد بر وی گران آید و از سلاطین به هیچ حال ایمن نتوان بود. 

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۱۱ اسفند۱۳۹۳
 

تو بدن انسان 7 تا چاکراه وجود داره که این سنگها می تونن روی این چاکراهها تاثیر بسزایی داشته باشن

 

در بدن نقاطی وجود دارند که می توانند ارتعاشات و انرژی های سنگ ها و کانی های درمانی را دریافت نمایند و با استفاده از این انرژی ها تعادل بدن را به حالت عادی بازگرداند که این نقاط را چاکرا می نامند ، که شامل :

 

 

چاکرای ریشه یا پایه ستون فقرات (Mulddhara) نخستین چاکرا است ، که محل استقرار آن در استخوان خاجی می باشد که محل ورود « پرانا » یا انرژی حیاتی است .

 

طیف رنگ این چاکرا قرمز است و کانی های تاثیر پذیر بر آن گارنت قرمز و کوارتز و ابسیدین سیاه را می توان نام برد .

 

غده تاثیر پذیر نسبت به این چاکرا غده فوق کلیوی می باشد .

 

اعضای نفوذ پذیر ستون فقرات ، کلیه ها ، مثانه ها ، پاها هستند .

روانی این چاکرا و کانی های موثر بر آن میل به زندگی مادی ، شادابی و حیاط کمیت قدرت جنسی و بر بیماری های کم خونی و فقر غذایی اثر دارد

چاکرای خاجی (Swadhistana) دومین چاکرا است. که محل استقرار آن در بین استخوان شرمگاهی و ناف می باشد رنگ این چاکرا نارنجی است و کانی های تاثیر پذیر بر آن عقیق ، کلسیت نارنجی ، چشم ببر را می توان نام برد .

 

غده تاثیر پذیر نسبت به این چاکرا غدد جنسی می باشد .

اعضای نفوذ پذیر دستگاه تولید مثل می باشد . عملکرد روانی این چاکرا و کانی های موثر بر آن کمیت قدرت جنسی ، کیفیت عشق نسبت به جنس مخالف ، مرکز احساسات را شامل می شود

 

 

 

چاکرای شبکه خورشیدی ( Manipura) سومین چاکرا است . که محل استقرار آن در زیر قفسه سینه می باشد رنگ این چاکرا زرد است و کانی های تاثیر پذیر بر آن سیترین ، توپاز ، کلسیت طلائی را می توان نام برد 

 

چاکرای قلب (Anathata) چهارمین چاکرا محسوب می شود. که محل استقرار آن در ناحیه قلب می باشد رنگ این چاکرا سبز - صورتی است .

کانی های تاثیر پذیر بر آن کوارتز صورتی ، تورمالین هندوانه ای ، جید را می توان نام برد .

 

غده تاثیر پذیر نسبت به این چاکرا غده تیموس می باشد .

 

اعضای نفوذ پذیر قلب ، دستگاه گردش خون 

 

 

چاکرای گلو ( Wihudha) که محل استقرار آن روی حلق می باشد رنگ این چاکرا آبی آسمانی است و کانی های تاثیر پذیر بر آن آکوامارین ، آزوریت ، سودالیت را می توان نام برد .

غده تاثیر پذیر نسبت به این چاکرا غده تیروئید می باشد . اعضای نفوذ دستگاه تنفسی ، گفتاری ، لوله گوارش هستند .

چاکرای ششم 

چاکرای چشم سوم (Agna) که محل استقرار آن بین دو ابرو می باشد رنگ این چاکرا آبی است و کانی های تاثیر پذیر بر آن لاجورد ، فلوریت آبی ، کوارتز شیشه ای را می توان نام برد .

عملکرد روانی این چاکرا و کانی های موثر بر آن قابلیت تصویر سازی و درک مفاهیم ذهنی توانایی به فعل در آوردن افکار مرکز ادراک فراحسی مانند پیشگویی 

 

غده تاثیر پذیر نسبت به این چاکرا غده هیپوفیز می باشد .

اعضای نفوذ پذیر بخش تحتانی مغز ، چشم چپ ، گوشها ، بینی ، دستگاه عصبی هستند .

 

چاکرای تاجی (Sahasrara) که محل استقرار آن فرق سر می باشد رنگ این چاکرا بنفش یا سفید است و کانی های تاثیر پذیر بر آن آمیتیست ، اپال نارنجی ، کوارتز شیشه ای را می توان نام برد

 

غده تاثیر پذیر نسبت به این چاکرا غده صنوبری می باشد .

 

اعضای نفوذ پذیر بخش فوقانی مغز ، چشم راست هستند .

تو طب سنتی هم ملاج داریم 

 شرف الشمس از اسما حسنی خداونده که بصورت رمز نوشته میشه وفرق نداره عقیق زرد باشه یا قرمز,در روز نوزده ماه فروردین به اسم خود شخص نوشته میشه

د در مورد سنگ شرف الشمس که اسم اعظم روی ان حک شده بعد از یک سال در روز هیجدهم نوروز زیر خاک تمیز قرار دهید و روز نوزدهم مجدد روی حکاکی ان با سوزن مجدد حک کنید تا تجدید قوا وبروز بشه

 

برچسب‌ها: سنگ درمانی
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۱۱ اسفند۱۳۹۳
اگر برای بچه دار شدن به دنبال سنگ هستید ، فیروزه با حکاکی آیه "رب لا تذرنی فردا و انت خیر الوارثین" 

و برای خانم باردار سنگ زمرد توصیه شده است .

برای تقویت هورمون ، سنگ ماه یا مون استون مفید است.

بله . فيروزه براي بچه دار شدن توصيه شده . بر مبناي احاديث :

 

علي بن محمد حميري گفت: دختر جعفر بن محمود را خواستم و بسيار او را دوست مي داشتم و فرزند از او به وجود نمي آمد. به خدمت حضرت امام علي النقي (عليه السلام) رفتم و اين مطلب را عرض كردم. پس تبسم نمود و فرمود كه: بگير انگشتري كه نگينش فيروزه باشد و بر آن نقش كن اين آيه را:

 

"رب لا تذرني فردا و انت خير الوارثين"

 

چنان كرديم، يك سال نگذشت از آن زن پسري به وجود آمد.

 

حضرت رسول (صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند: خداوند عالميان مي فرمايد كه من شرم مي كنم از دستي كه بسوي من بلند شود به دعا و در آن دست انگشتر فيروزه باشد پس او را نا اميد برگردانم. (حليه المتقين - ص33)

 

چقدر خوب است انسان در نمازها انگشتري از فيروزه تهيه كند و در دست كند و در قونت با دستي كه انگشتر فيروزه در آن است دعا كند كه دعايش رد نمي شود و نا اميد از درگاه خدا بر نمي گردد.

 

 

 

فقط توجه داشته باشيد فيروزه اصل خريداري كنيد و دعاي فوق را بر ان حكاكي كنيد .

بنا باشد تا آيه اي از قرآن كريم را بعنوان معجزه رزق و روزي و گشايش كسب و كار و خير و بركت بدانيم، بدون شك آن آيه؛ آيات 2و3 سوره طلاق است كه به و من يتق الله مشهور مي باشد. در خصوص خواص اين آيات، احاديث و روايات بسياري از حضرات معصومين عليهما السلام وارد گرديده كه در اينجا مجال قيد آن ها نيست.

آيه فوق، بر روي انگشتري عقيق سرخ و نيز عقيق زرد كه به شرف الشمس نيز مشهور است، داراي خواص عديده اي در رابطه با خير و بركت و گشايش رزق و روزي و ثروت دارد.

 

 

و من يتق الله را مي بايستي كه بر روي نگين عقيق حكاكي نمود. زمان حكاكي نيز رعايت بخورات شيرين الزاميست و زمان مناسب آن، ساعات و ايام سعد دهه نخست ماه قمري است.

 

اگر كسي طالب تاثير حد اكثري اين خاتم شريفه است، بهتر است كه آن را روي انگشتري عقيق زرد (شرف الشمس) حك نموده و بر پشت آن طلسم شرف الشمس را در روز مخصوصه نقش كرد.

 

شب ها انگشتري را از دست خارج كرده و داخل ليواني آب قرار دهيد. صبح، پس از بيدار شدن نيز آب آن را نوشيده و انگشتري را به دست كنيد. بهتر است در فاصله بيداري تا انگشتر بدست كردن با كسي صحبت نكنيد.

 

براي حمل انگشتري حتما مي بايستي كه وضو داشته باشيد. در غير اين صورت، بهتر است كه روي طلسمات متون حكاكي شده را با استفاده از لاك برق ناخن، بپوشانيد. خانم ها نيز مي توانند از آن بصورت گردنبند استفاده كنند.

دكتر احمد علي آقا رفيعي:

“لا تختموا بغير الفضه فان رسول الله عليه و آله قال” جز انگشتر نقره بدست مكنيد زيرا پيامبر فرمود خدا پاك نكند دستي كه در آن انگشتر آهن باشد .

نقره صد ها بار بيش از ساير مواد ضد عفوني كننده موثر است و ۶۵۰ ميكرب را از بين مي برد. شايد خود شما كه هميشه يك انگشتر نقره با نگين عقيق در دست داريد ,اطلاع نداشته باشيد كه چه خاصيت بزرگي در اين فلز گرانبها هست وچگونه بدون اينكه خود بدانيد مراقب سلامت شماست.

 

روایاتی درباره ی عقیق:

از حضرت امیر المومنین علی (ع) منقول است که نماز کسی که انگشتر عقیق در دست داشته باشد بر نماز جماعتی که غیر عقیق در دست داشته باشند به چهل درجه زیادتی دارد.

امام صادق (ع) فرموده اند: انگشتر عقیق در دست کنید. همانا خداوند با پیامبرش، موسی (ع) بر روی کوه عقیق سخن گفت و موسی بر این کوه به مقام کلیم اللهی رسید.

پیامبر اکرم (ص) می فرماید: در شب معراج که به آسمان ها سفر کردم (به عرش رفتم) به مرتبه ای رسیدم که نزدیک تر از آن، به مقام ربوبیت، تصور پذیر نیست. پس خداوند در آن جا با من بین دو کوه عقیق سخن گفت.

امام رضا (ع) می فرمایند: کسی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی شود.

امام صادق علیه السلام هیچ کف دستی محبوبتر در نزد خداوند نیست از کف دستی که بسوی خداوند بلند شده در حالیکه مزین به انگشتر عقیق است.

پیامبر اكرم(ص) فرمود: (ای مردم) انگشتر عقیق در دست كنید، همانا تا انگشتر عقیق در دست دارید حزن و اندوه بر دل شما وارد نمی شود.

خواص و فواید روحی عقیق :

این سنگ انرژی های دنیوی و معنوی را متعادل کرده و باعث ایجاد هماهنگی روحی و ذهنی می شود. مانع از تغییرات ناگهانی خلق و خو شده و باعث افزایش اعتماد به نفس است. همچنین باعث کاهش استرس و افزایش آرامش می باشد. عقیق محافظی در برابر چشم زخم بوده، غم و ناراحتی ها را دور می کند.

خواص و فواید جسمی عقیق :

عقیق معده را تقویت کرده و برای تقویت كلیه و كبد ، مغز و قلب و دستگاه گوارش مفید است. همچنین مفید برای دفع سر درد و گرفتاری های عضلانی و خستگی چشمها است و مناسب دوران بارداری می باشد.

نگهداری و شارژ عقیق :

جهت نگهداری از انواع عقیق ، می توانید آن را یک بار در هفته در آب جاری بشویید و برای شارژ سنگ ، می توانید یک یا دو بار در ماه ، آن را به مدت 2 ساعت در مقابل نور خورشید قرار دهید.

گفتنی است:

انگشتر شرف الشمس همان انگشتری عقیق است ،که بر آن اسمای متبرکه نوشته شده است. بنابراین همان خواص و آثار انگشتر عقیق را دارد.

مستحب است انگشتر در دست راست باشد.

در مورد استفاده از انگشتر عقیق شرف الشمس، وضو داشتن لازم نیست و حتی رفتن با آن به دستشوئی به نظر همه مراجع اگر باعث هتک حرمت و بی حرمتی نشود، اشکال ندارد. ولی دست زدن به اسامی متبرکه که روی نگین نقش شده برای هر کدام احکام فقهی خاصی دارد.

 

با نگاهی به تاریخ و بررسی سیره زندگی پیامبر(صلی الله علیه) و امیر مومنان و دیگر ائمه اطهار (علیه السلام) در می یابیم که این بزرگواران همیشه در دست راستشان انگشتری بوده و علاوه بر آن مردم و اصحابشان را نیز به همین کار سفارش کرده و آن را سنت و عمل استحابی با اهمیت یاد می کرده اند.

به سند معتبر از حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) نقل فرمودند: که حضرت رسول (صلی الله علیه و آله وسلم) انگشتر به دست راست می کردند.

جناب علامه بزرگوار سید محمد حسین طباطبائی در سنن النبی در حدیث شماره 341 حدیثی را از کافی نقل فرموده اند که: امام رضا (علیه السلام) فرمودند : رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) به امیر مومنان امام علی (علیه السلام) و امام حسن (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) و بقیه ائمه (علیه السلام) انگشتر در دست راست می کردند.

از جناب سلمان فارسی (رضی الله عنه) مروی است که حضرت رسول (صلی الله علیه و آله وسلم) به حضرت امیر المومنین (علیه السلام) فرمودند: که یا علی انگشتر را در دست راست بکن تا از مقربان باشی؛ عرض کرد که یا رسول الله مقربان کدامند؟ فرمود: که جبرئیل و میکائیل و ... (الی آخر حدیث)

در حدیثی معتبر منقول است از حضرت امام موسی (علیه السلام) سئوال کردند که به چه علت حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) انگشتر را در دست راست می کردند؟ فرمود: زیرا که آن حضرت پیشوای اصحاب یمین است که در قیامت نامه هایشان را به دست راست می دهند.

و باز هم از حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) روایت شده است که حضرت جبرئیل به حضرت رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) گفت: هر که انگشتر در دست راست کند و غرضش سنت و متابعت تو باشد و ببینم او را که در قیامت متحیر مانده است، دستش بگیرم و به تو امیر المومنان برسانم.

حضرت رسول صلی الله علیه و آله انگشتر را در دست راست می کردند و این علامتی است برای شیعیان ما که به این علامت ایشان را می شناسند و به محافظت کردن در وقت نمازهای پنجگانه و به دادن زکات و به قسمت کردن مال خود با برادران مؤمن خود و امر به نیکی ها کردن و نهی از بدی ها کردن .

 و از حضرت صادق منقول است که از سنت پیغمبران انگشتر در دست راست کردن است .

 و از حضرت امیرالمومنین علیه السلام فرمود هر که انگشتری در دست چپ داشته باشد که نام خدا در آن باشد در وقت استنجا بدرآورد و در دست دیگر کند .

 

برچسب‌ها: سنگ درمانی
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۱۱ اسفند۱۳۹۳
سنگ ها يك سري خواص و فضيلتهايي دارند كه از نظر علمي و ديني اثبات شده است .

اين خواص با توجه به شرايط ذكر شده براي سنگ ها ، براي تمامي افراد تاثير گذار مي باشد 

 

در اين بين براي افراد متولد ماه هاي مختلف ، بعضي از سنگ ها تعيين گرديده كه نسبت به ساير سنگ ها ارجحيت بيشتري دارند .

 

تاثير خواص سنگ ها براي متولدين آن ماه به نسبت ديگران ، بيشتر است .

اما اين بدان معنا نيست كه اجباري در استفاده از اين سنگ ها وجود دارد . و يا اينكه اگر فردي سنگي بجز سنگ ماه تولد خود را استفاده كند ، از خواص آن بي بهره مي ماند و يا آسيبي به وي ميرسد و ...

 

 

انتخاب سنگي از بين سنگ هاي ماه تولد و يا ديگر سنگ ها ، با توجه به سليقه و خواسته ي شما امري كاملا اختياريست .

 

وقتي فروشنده اي نگيني به اسم "سنگ" به شما بفروشند ، اولين راه تشخيص اينكه نگين واقعا سنگ مي باشد اين است كه نگين را بر روي شيشه بكشيد . اگر واقعا سنگ باشه بايد بر روي شيشه خش بندازد و خودش آسيبي نبيند .

 

در اين هنگام اگر نگين شما از جنس شيشه ويا پلاستيك فشرده باشد قادر به خش انداختن روي شيشه نيست و از طرفي خود نگين هم آسيب مي بيند .

 

خواص و فوايد نقره :

 

بنيه و بهره ي هوش را افزايش مي دهد .

 

نقره خاصيت ضد افسردگي دارد و افسردگي هاي شديد را درمان مي كند.

 

براي رفع مشكلات بينايي، ورم روده ها، ترشح بيش از حد كيسه ي صفرا ، خيال بافي و صرع مفيد است .

 

نوشيدن شير گرم كه در ظرف نقره حرارت ديده باشد براي تجديد قوا بسيار موثر است.

 

خواص درماني نقره :

 

استفاده از نقره در درمان ناراحتي هاي مربوط به اختلالات گوارشي مفيد است و به بدن كمك مي كند تا غذا به راحتي هضم شود.

 

براي درمان لاغري، درد پا، تب مزمن و ضعف بعد از تب، سوزش قلب و تقويت كيسه صفرا مفيد مي باشد.

 

دكتر احمد علي آقا رفيعي:

“لا تختموا بغير الفضه فان رسول الله عليه و آله قال” جز انگشتر نقره بدست مكنيد زيرا پيامبر فرمود خدا پاك نكند دستي كه در آن انگشتر آهن باشد .

نقره صد ها بار بيش از ساير مواد ضد عفوني كننده موثر است و ۶۵۰ ميكرب را از بين مي برد. شايد خود شما كه هميشه يك انگشتر نقره با نگين عقيق در دست داريد ,اطلاع نداشته باشيد كه چه خاصيت بزرگي در اين فلز گرانبها هست وچگونه بدون اينكه خود بدانيد مراقب سلامت شماست.

 

اخيرا” دكتر هاري ماركراف استاد پزشكي دانشگاه سانت دويس پس از آزمايشهاي متعدد اعلام كرد كه نقره صدها بار بيش از ساير داروهاي ضد عفوني و ضد ميكرب , ميكربها را از بين مي برد در حاليكه نقره به تنهايي مي تواند ۶۵۰ ميكرب را نابود كند بدون اينكه مانند ديگر ضد عفونيها عوارض بعدي بر جاي گذارد.

 

استاد ديگري بنام چالز فوكس دارويي از نقره تهيه كرده است به نام سولفاديازين نقره , كه در معالجه سر ما خوردگي و جوش هاي پوستي و در هفتاد در صد سوختگيهاي جلدي مورد استفاده قرار مي گيرد .

 

 

همچنين شر كت هاي هواپيمايي انگلستان , سويس , آلمان , اسكانديناوي, فرانسه ,كانادا , ايتاليا , ژاپن و… از آن در داخل هواپيما به عنوان يك ميكرب كش قوي استفاده مي كنند . حتي در سويس براي ضد عفوني كردن آب آشاميدني شهر از نقره استفاده مي كنند. فضه ( نقره ) در تفريح و دلگشايي قلب , نزديك به يا قوت است . براي بد بويي دهان و رفع رطوبتهاي لزج و عفونت بلغم و ماليخوليا , ديوانگي , وسواس , سرفه , استسقا , طحال , سنگ مثانه و كليه ها سودمند است .

خواص و فوايد عقيق :

 

از زمانهاي گذشته ، عقيق را سنگ مقدسي مي دانسته اند . عقيق سنگي است كه آن را حرز و حامي انسان در مقابل بلايا و حوادث مي شمارند و براي افزايش درآمد و رونق كسب و كار و آسان شدن كارها بسيار مفيد است .

 

عقيق از بين برنده ترس و انرژي منفي محيط بوده و ياعث ايجاد اعتماد به نفس و شجاعت مي شود . 

 

همچنين محافظ صاحبش در برابر چشم زخم بوده و شادي ، تعادل ، سلامتي و آرامش را براي شما به ارمغان مي آورد و غم و ناراحتي را دور مي كند .

 

همراه داشتن عقيق باعث ايجاد خوش شانسي ، بركت در رزق و روزي مي شود .

 

خواص درماني عقيق :

 

استفاده از عقيق سبب جلوگيري از خونريزي هاي شديد و تقويت بدن شده و به ويژه براي زنان بسيار فايده دارد .

 

شادي ، آرامش و تعالي روح را براي شما به ارمغان مي آورد .

 

نگهداري و شارژ عقيق :

 

نگهداري از عقيق بسيار ساده است: شما مي توانيد آن را يك بار در هفته در آب جاري بشوييد و براي شارژ سنگ ، مي توانيد يك يا دو بار در ماه ، آن را به مدت 2 ساعت در مقابل نور خورشيد قرار دهيد.

 

برچسب‌ها: سنگ درمانی
نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۶ اسفند۱۳۹۳
 

در خصوص خوردن خرما با پنير :توي احاديث بيشتر تاكيد شده به خوردن پنير با گردو و اگر شبها مصرف بشه بهتره 

اما خرما هم مزاجش گرمه و بالاخره از اينكه پنير خالي مصرف بشه خيلي بهتره(يعني خرما و پنير بهتر از پنير خاليه) 

 

يه داستان بگم در خصوص سردي مزاج!اين بلاي خانمان سوز و دودمان برانداز!! 

 

رئيس علي همون قهرمان تنگستان كه با متجاوزين انگيليس مي جنگيد رو مي شناسيد؟ 

روزي همتاي انگيليسيه "رييس علي" از اينهمه دلاوري و شجاعت دليران تنگستان به تنگ اومد رييس علي رو براي مذاكره دعوت كرد و ازش پرسيد ما كه اينهمه نيرو تجهيزات و مهمات و اسلحه داريم چرا حريف شما ها نميشيم؟؟ 

رييس علي يه سبد خرما گذاشت جلوي يارو و گفت:ما اينو ميخوريم و ميجنگيم 

اون فرمانده انگيليسي تحقيق كرد و پي برد به گرمي مزاج خرما و اينكه خوردنش باعث قوت و دليري و شجاعت ميشه 

نامرد نه گذاشت نه برداشت ميگن همون شب نخلستانهاي منطقه رو آتش زد 

كم كم انگيليس ريشه طب سنتي رو در ايران خشكاند و آخرين ميخ تابوت طب سنتي رو 

 با كمك پادشاهان بد بخت و خودباخته كوبيد و ماها رو وابسه به گوشتهاي فريزي و غذاهاي صنعتي خودش كرد و خلاصه كم كم كم كم با تغيير مزاج غذاها مزاج آدمها هم رو به سردي نهاد و به قولي همه شل و ول شديم!! 

يكي از طرفندهاي انگيليس واردات گوشت گاو پير يخ زده به ايران بود كه به شدت مزاجها رو سودايي و سرد و خشك كرد ... 

سرديه مزاج پايه و اساس خشكيدن غيرت در وجود انسانه وقتي غيرت در جامعه اي نباشه دشمن راحت تر بر اون جامعه تسلط پيدا ميكنه 

نميبينيد مردم جنوب چقدر غيور و دلير هستن و شجاعتشون زبانزده...به خاطر طبع گرم منطقه جغرافيايي و همچنين غذاهاي گرم مزاجيه كه ميخورن اعم از همين خرما.

اين حديث رو شنيديد؟ 

 

سه چيز رفع بلغم ميكند: مسواك زدن ، جويدن كندور، تلاوت قرآن 

ميدونيد بلغم چيه؟؟ 

هيچ تجربه كردين كه بعد از مسواك زدن چقدر سر حال ميشيد؟ مخصوصا اونايي كه به بهداشت دهان و دندان و مسواك زدن خيلي عادت كردن اگه يه خورده مسواك زدنشون دير بشه يا جايي برن كه با خودشون مسواك نداشته باشن و مجبور باشن چند روز بي مسواكي رو تحمل كنن چقدر احساس سنگيني و كسالت بهشون دست ميده؟ 

يا همين تلاوت قرآن! هيچ تجربه كردين كه بعد از قرائت قرآ ن چقدر سبك ميشين؟ 

كندور رو بعيد ميدونم كسي تجربه كرده باشه چون اينقدر تلخه كه كسي طرفش نميره ولي اندازه داره 

 

خوب! اين بلغم چيه كه دوري از اون باعث شادابي و سلامت ماست؟؟ 

اگه اين موضوع رو خوب درك كنيم اونوقت حكمت خيلي از احاديث و روايات يا گفته ها و سفارشات طب قديم رو متوجه ميشيم مثلا ميفهميم كه چرا نبايد اسفناج رو با ماست خورد؟ 

 

اخلاط اربعه رو كه دبيرستان تو ادبيات مي خونديم يادتونه؟ 

بلغم يكي از اون اخلاطه!!! 

وشامل : 

همون مايع لزج و آبكي هستش كه به صورت خلط از دستگاه تنفس خارج ميشه يا از دستگاه گوارش دفع ميشه 

يا در فضاي بين سلولهاي بدن قرار گرفته(آب ميان بافتي) 

يا در فضاي مفاصل بين دو تا مفصل اين مايع لزج بلغم قرار گرفته كه در اثر حركت مفصل اصطحكاك و سايش بوجود نياد(بهش ميگن مايع مفصلي ؛ به اصطلاح معروف كه در روماتيسم مفصل طرف اب مياره در واقع بلغم مفصلش زياد ميشه) 

و همچنين در رگهاي لنفاوي قرار گرفته پس لنف هم جزو بلغمه 

 

بلغم و سودا و صفرا و خون اخلاط اربعه هستن كه در هر فردي ميزان معين و مشخصي دارن تا اون فرد سالم باشه و اين ميزان براي هر شخصي منحصر به فرده!!! 

اگه خلط بلغم در فردي برتري پيدا كنه و از حالت تعادل خارج بشه فرد بلغمي مزاج

از كتاب قانون جلد1 ترجمه عبدالرحمن شرفكندي ( شرحي در باره اخلاط داده (انتتشارات سروش) بيان ميشه):

((((بلغم (Phlegm ) ماده غليظ لزجي كه از دستگاه گوارش و مجاري تنفسي ترشح مي شود و با سرفه واستفراغ خارج مي گردد . بلغمي كسي است كه فزوني در ترشح بلغم داشته باشد . اين افراد حالتي كند و تنبل دارند . در اعمال جسمي و رواني تحريك پذيري كمتري دارند و چالاك و زنده دل نيستند.))))

و همچنين ((((ابن سينا راجع به نظريه بلغم در بروز آسم نظر كلي تر دارد و آن اين است كه غلبه خلط بلغم در بدنباعث بروز بيماري است منتها خلط مزبور مو قعيكه مي خواهد از سينه دفع شود باعث بروز حملات مرض مي گردد و اگر در موقع بروز حمله توجه بلغم را بجانب ديگري جلب كنيم از شدت وحدت حملات سريعا"كاسته خواهد شد و اگر به طور مناسبي خلط مزبور را از بدن دفع نماييم و بعدا" زمينه مزاجي را طوري تغيير دهيم كه ديگر اين خلط ها توليد نشود بيماري آسم بهبودي يافته حملات بعدي آن بروز نخواهد كرد ))))

 

بلغم

بدن عليه خودش انقلاب مي كند و رماتيسم مفصلي مي آورد .مثل كشك و آب يا سفيده تخم مرغ است ومربوط به سيستم لنفاوي يا سيستم ايمني يا دفاعي بدن است.از جنس آب وسرد و تر است و كساني كه سردي زياد بخورند(ماست پنير ترشي) بلغم فعال مي شود. وزير چشم پف كرده - مزه دهانشان ترش مي شود – پوست شل و ول و سفيد و آبكي مي شود – پوست مقطعي سفيد مي شود(برص) و موها زود سفيد مي شود وريزش مو زودتر از موعد – لك قهوه اي در سفيدي چشم و سردي دست وپا و پا درد و زانو درد – لرزش دست و پا(پاركينسون)دير هضم شدن غذا – درد معده – تنگي نفس موقع خوردن غذا - قلنج مي كنند و دوست دارند ماساژ بدهند و درد كمر و بين شانه ها و گرفتگي ماهيچه پشت گردن - كسل و خواب آلود – جاري شدن آب از دهان در خواب – دچار تپش قلب وقتي از خواب بيدار مي شود - رقيق بودن آب بيني – ترشح بيني – سرفه زياد - فراموشي – دفع ادرار زياد همراه با فشار زياد ترشح مي شود و ضعف مثانه و PH آن كمتر از 6 است. 

علت:غذاهاي لبنيات و ترشي و سركه بلغم را زياد مي كند. 

 

نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳
خوراكيهاي مؤ ثر بر جنين در حاملگي

 

 

خوراكيهاي مؤ ثر بر جنين در حاملگي

زنان حامله چه بخورند تا فرزنداني باهوش و زيبا داشته باشند

متن كل خبر : " پيامبر اسلام " ( ص ) فرمودند :

 

" زنان آبستن در آخرين ماههاي بارداري خرما بخورند تا فرزاندانشان خوش اخلاق و بردبار شوند "(1)

 

و همچنين فرمودند : " به زنان آبستن سفارش كنيد به بخورند تا فرزاندانشان خوش اخلاق شوند ."(2)

 

" امام رضا " ( ع ) فرمودند :

 

" خوردن به عقل و هوش را زياد مي كند " (3)

 

پيامبر اسلام فرمودند:

 

" هر زن آبستني كه خربزه بخورد بچه اش زيبا و خوش اخلاق مي گردد . " (4)

 

" امام صادق " ( ع ) فرمودند :

 

" به زنان خويش دردوران نفاس شان خرماي برني بخورانيد تا اولاد شما خوب وزيبا شوند . "(5)

 

و فرمودند زن بارداري كه به بخورد فرزندش خوشبو و سپيدرو مي گردد.(6) 

 

"امام رضا " ( ع ) مي فرمايند :

 

" به زنان حامله كندر بخورانيد تا فرزندي كه در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قيافه و خوش اخلاق و ... گردد " (1)

 

پيامبر اسلام ( ص ) مي فرمايند :

 

" بانوان را در ماهي كه وضع حمل مي كنند خرما بخورانيد تا فرزاندانشان حليم و پرهيزگار گردند 

 

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳
جنس حسوم از چدن است یعنی از آهن تافته است؛ آهن تافته آهنی است که درون کوره با حرارت زیاد سرخ شده و با چکش کوبیده شده است که تا حدودی کمتر زنگ میزدسینا زنگ آهن و چرک ان را بسیار خشکاننده می داند و خورنده و در برخی موارد درمانی مانند بیماری های مفاصل گوش و...آنرا با برخی ترکیبات مناسب می داند.و آهن تفته در آب را به هیچوجه برای همه و در همه وقت توصیه نکرده بلکه با مخلوط کردن در مواد دیگر برای برخی دردهای گوارشی مناسب می داند.

بیماری های طحال و کبد از جمله امراض بسیار مهم و گاهی مهلک هستند که امروزه در جدول اختلالات حاد و مزمن احشاء شکمی مطرح می شوند، آب آهن تاب (تافته) یعنی آبی که آهن گداخته در آن خاموش شده است از ترکیبات مؤثر بر طحال است که در بزرگی یا ورم آن مورد استفاده قرار می گیرد.

شیخ الرئیس ابن سینا در قانون می گوید که علاج ورم سخت طحال مصرف کردن گندنای بیابانی با آب آهنگران (آبی که در آن آهن گداخته خاموش شده است) می باشد(1) و در کتاب سوم از قانون نیز می گوید نوشابه بیماران«طحال ورم کرده»آبی است که آهن سرخ شده در آن خاموش شده باشد(2).

ابن نفیس در«الشامل» که از بزرگترین منابع مفردات طب سنتی است در کاربرد آب آهن تاب (تافته) می گوید: اگر آهن گداخته را وارد آب کنیم تا سرد شود، جهت ورم طحال سودمند است(3). حکیم بزرگ ایرانی، عقیل خراسانی نیز در مبحث «ماءالحدید» در خلاصه الحکمه می گوید که آب چه از معدن آهن برآید یا آنکه آهن تفته را در آن سرد نمایند، جهت امراض طحال نافع است(4).

و همین موضوع را رازی در کتاب با ارزش خود به نام منافع و ضررهای غذاها با عنوان «منافع الاغذیه و مضارها» عنوان می نماید که آبی که کیفیت آهنی را پذیرفته یعنی آهن در آن حل شده است موجب تقویت معده و کوچک شدن طحال است(5). همین مضامین راجع به ضعف کبد مورد بحث بوده است و در منافع مورد بحث آمده است.

یکی از کاربردهای آب آهن تاب در ارتباط با شلی یا استرخاء و ضعف کارکرد معده است. جرجانی در ذخیره خوارمشاهی می گوید که آب معدن آهن همهء احشاء را سود دارد خاصه معده(6).

کتاب مشهور داوود انطاکی نیز کاربرد آب آهن تاب را در بیماری های معده بیان می کند او می گوید اگر آهن گداخته در آب خاموش شود جهت اختلال معدی و شلی آن تأثیر درمانی دارد(7).

در اکثر منابع طب سنتی ایران آب آهن تاب جهت تقویت دستگاه گوارش مطرح شده است در «مخزن الادویه» عقیلی نیز به صراحت اثر تقویتی آن در ضعف معده و کبد بیان شده است. مؤلف می گوید آب آهن تافته در این مورد به غایت مؤثر است(8) که عین همین مفهوم در «تحفه حکیم مؤمن» تأیید شده است.(9)

جراحات و زخم های گوارشی از دهان تا مقعد همچنین بواسیر و جراحات احشائی نسبت به آب آهن تاب از خود واکنش نشان می دهند، این موضوع را ارزانی در بیان کیفیت آب آهن دار توضیح می دهد(10) و در کتاب ارزشمند مخزن الادویه در ذیل ماءالحدید به تفصیل (11) آمده است.

یکی از کاربردهای جالب آب آهن تاب در شکم دردها و دردهای ناحیه کف لگن و مقعد است دردهای ناحیه لگن در بسیاری از اوقات دردناک است و پزشک را به چالش می کشد، لذا، کاربرد آب آهن تاب در این مورد می تواند کمک درمان بسیار مناسبی باشد، این موضوع را «ابن نفیس» در «شامل» در مبحث مورد نظر مطرح کرده است(12). اشاره به تأثیرات موضعی در دردهای ناحیه مقعد و کف لگن در «تحفه حکیم مؤمن» نیز به چشم می خورد(13)

عفونت ها از موارد مهم کاربردهای آب آهن در طب سنتی ایران است؛ عفونت های روده و اسهال های مزمن غیر عفونی نیز در این تقسیم بندی جای می گیرند، اگر هیضه به مفهوم اسهال و استفراغ متعاقب پرخوری یا خوردن غذای نا مناسب باشد در این تقسیم بندی جای دارد، و در اغلب منابع در کنار یکدیگر ازآن یاد شده است.

آب آهن تاب بدین گونه در اسهال ها قابل استفاده است به نظر می رسد که به توجه به موضوع هیضه در اسهال های مزمن، این کاربردها در اکثر موارد به اسهال غیر عفونی یا اختلال عملکردی مرتبط باشد. لذا عقیلی خراسانی می گوید: در اسهال های دموی و در خونریزی غیرطبیعی زنانه یا نزف هیض که بیش از مقدار طبیعی خونریزی داریم و در استرخاء یا شلی معده که موجب ضعف آن است، دوغ آهن تافته تأثیر بیشتری به جای می گذارد، به نظر می رسد که در این مورد تشدید قبض بیشتر دخیل باشد(15) و همین موضوع را در طب اکبری با عنوان دوغ آهن جوش می بینیم که عبارت است از دوغی که با وارد کردن آهن گداخته به جوش می آید(16)

ارزانی در سایر موارد که مخالف قبض آب آهن تاب، کاربرد در مانی آن را مطرح می کند، به جهت رفع مزه ترش و قبض آن پیش بینی می کند که با آب عسل میل گردد (17) ازجمله کاربردهای مهم این ترکیب یعنی آب آهن تافته یا آهن تاب در مسمومیت هاست، دربیماری عفونی هاری که ناشی از مسمومیت با گاز سگ هار است و سیری پیشرونده و کشنده دارد، آب آهن تاب می تواند نقش مؤثری ایفا کند.

ابن نفیس می گوید هرگاه بیمار به مرحله ای می رسد که از آب وحشت دارد (که آن را هیدرفوبی می گویند) آب آهن تاب را به او بخورانید، تغییرات سیستم مغز و اعصاب در گزش هاری با تابلوی، نامطلوبی رو به افزایش است در مرحله هیدرفوبی، ترکیبات ناشی از آب آهن تافته با تأثیر احتمالی بر سیستم عصبی، عمل خواهد کرد، گنجاندن این دستور پزشکی در پرتوکل در مانی هاری می تواند به عنوان یک پیشنهاد درمانی مطرح گردد(18)

1) ابن سینا، حسین ابن علی، قانون در طب، کتاب سوم، جلد اول صفحه 540 ترجمه عبدالرحمن شرفکندی نشر سروش1368

2) ابن سینا، حسین ابن علی، قانون در طب، کتاب سوم، جلد اول صفحه 353 ترجمه عبد الرحمن شرفکندی نشر سروش 1368

3) ابن نفیس الشامل فی صناعه الطبیه جلد نهم صفحه 311 چاپ دانشگاه علوم پزشکی ایران

4) عقیلی خراسانی شیرازی، محمد حسین خلاصه الحکمه جلد اول صفحه 462 انتشارات اسماعیلی سال 1385

5) زکریای رازی، محمد«منافع الاغذیه و مضارها»

6) جرجانی، محمد ابن احمد الحسینی جلد سوم صفحه 63 دوره چهار جلدی با مقدمه دکتر جلال مصطفوی چاپ بهمن

7) انطاکی داوود، تذکره فی العلاج بالاعشاب چاپ دار ابن هیثم مصر قاره صفحه 150

8) عقیلی خراسانی میر محمد حسین مخزن الادویه تحقیق از سید مرتضی ابطحی نشر حبل المتین جلد دوم صفحه 397

9) حسینی مؤمن تحفه المؤمنین صفحه 289با مقدمه آقای روضاتی نشر مهدوی سال 1376

10) به پاورقی شماره 5 مراجعه شود موضوع بهداشت غذایی

11) رجوع شود به مبحث ماءالحدیدمذکور در پانوشت بند 8

12) عبارت ابن نفیس «وینفع به المبطولین» در باب ماءالحدید است راجع به پانوشت 3

دیباچه کتاب مربوط به دکتر محمد مهدی اصفهانی و ناشر مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی و طب اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران

13) حکیم مؤمن حسینی مسألهء تأثیر بردرد را در مجموعه علائم با واژه «بغایت مؤثر» ذکر نموده است پانوشت 9

14) ارزانی حکیم محمد اکبر طب اکبری جلد اول مبحث هیضه صفحه 608 که هیضه را حرکت مواد فاسده که به قی و اسهال مندفع می شوند و در منبع دیگر میزان الطب ارزانی (همان مؤلف)هیضه را دفع مواد هضم ناشده و فاسده از معده به طریق قی و اسهال می گوید صفحه 256چاپ 1380نشر سما

15) منبع این بحث راجع است به پاورقی شماره 8

16) میزان الطب مبحث هیضه مذکور در پاورقی 14

17) زکریای رازی محمد منافع الاغذیه و مضارها مذکور در پاورقی 5 تحت عنوان آبی که آهن دارد صفحه 44 همان منبع

18) عبارت ابن نفیس در الشامل این است «اذا کراراً انفع دواء للمکلوب» جلد 9 صفحه 31

 اب اهن. بصورت تنها مصرف اصلا درست نیست احتیاط شود 

 
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳
اشکالات رژیم لاغری

دکتر سيد سعيد اسماعيلي متخصص طب سنتي و پژوهشگر در اين زمينه با اشاره به اشکالات رژيم هاي لاغري که مبتني بر طب رايج ارائه مي شود به خراسان گفت: در اين شيوه معمولاً براي تمام افراد بدون در نظر گرفتن شرايط خاص آن ها، رژيم غذايي ارائه مي شود که مبناي آن صرفاً محاسبه کالري و کاهش ميزان کالري دريافتي است. بسياري از افرادي که از اين رژيم استفاده مي کنند، بعد از مدتي دچار افسردگي مي شوند و حتي در مواردي اقدام به خودکشي در آن ها ديده مي شود. اين افراد فشار رواني زيادي را تحمل مي کنند و علاوه بر آن عوارض جسمي از قبيل ريزش مو و مشکلات پوستي به سراغشان مي آيد.بروز اين عوارض عمدتا ً به اين دليل است که شرايط ويژه افراد در نظر گرفته نمي شود و تنها بر اساس يک سري فرمول هاي از پيش تعيين شده ميزان کالري دريافتي فرد محاسبه و به او توصيه مي شود که مثلاً به اندازه يک کف دست نان و به اندازه يک قوطي کبريت پنير به عنوان صبحانه مصرف کند؛ يا مواد غذا را با ترازو وزن کند و بيشتر از يک اندازه مشخص را مصرف نکند.اين افراد بعد از مدتي از اين رژيم هاي سخت خسته مي شوند و اگرچه ممکن است کاهش وزن زيادي هم داشته باشند اما باکنارگذاشتن رژيم، ولع زيادي براي خوردن به سراغشان مي آيد و دوباره به وزن قبلي باز مي گردند.

بدن انسان از 2بخش چربي و عضله (يا ماهيچه) تشكيل شده كه وقتي ورزش ميكنيم يا رژيم ميگيريم بخش ماهيچه اي انرژي مصرف ميكنه وموجب لاغر شدن بخش چربي ميشه .....و نسبت بخش عضله به چربي مشخصه مثلا تو ورزشكارها چون عضلاني ترن نسبت بيشتره...حالا اگه رژيم همراه ورزش نباشه يا رژيم سخت بيشتر از 4-6كيلو تو ماه باشه بدن چون غذاي كافي بهش نميرسه براي به دست اوردن انرژي يه مقدار از ماهيچه ها رو هم همراه چربي ميسوزونه و اين نسبت بهم ميريزه و ماهيچه هاش هم ميسوزند......در نتيجه دفعه ديگه كه طرف رژيم ميگيره به سرعت بار اول وزن كم نميكنه چون اون بخشي كه انرژي مصرف ميكرده يعني ماهيچه رو كمتر داره پس كمتر هم انرژي مصرف ميكنه وچربي ميسوزونه..

نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳
1- تا زمانی که گرسنه نشده‌اید سر سفره ننشینید.

2- کمی قبل از سیر شدن دست از غذا بکشید.

3- شب قبل از خواب اجابت مزاج کنید.

این سه نکته از علی علیه السلام نقل شده است.

4- زمانی که سالم و سرحال هستید از مزه‌ها هر کدام را که هوس کردید میل کنید.

5- هنگام کسالت هر چه هوس کردید میل نکنید.

6- هنگام کسالت هر چه هوس کردید عکس آن را میل کنید.

7- هنگام صرف غذا اولین لقمه یا قاشقی که در دهان گذاشتید و احساس خوبی نداشتید بیرون بیاورید تا اشتها به سراغتان بیاید.

استاد خدادی

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳
نکاتی مهم در استفاده از ماسک های پوستی

 

ماسک‌ها انواع گوناگونی دارند . ماسک شما از هر نوعی که باشد استفاده صحیح و به موقع ضامن موثر بودن آن خواهد بود.

 

*در چه زمان‌هایی باید از ماسک صورت استفاده کرد؟ 

ماسک‌های مرطوب‌کننده باید دو بار در هفته استفاده شوند اما اگر در آب و هوایی خیلی گرم، سرد یا خشک زندگی می‌کنید و پوست خشک شده است باید از ماسک‌های مرطوب‌کننده به طور روزانه استفاده کنید.

در رابطه با ماسک‌های روشن‌کننده پوست باید به این نکته توجه کرد که این ماسک‌ها حاوی مواد لایه‌بردار و ملتهب‌کننده هستند که استفاده بیش از حد از آنها می‌تواند مضر باشد.

در مورد ماسک‌های پاک‌کننده هم باید گفت استفاده بیش از اندازه می‌تواند به پوست آسیب برساند. 

 

*برای یک استفاده موثر چه باید کرد؟ 

ابتدا هر نوع آرایشی را از روی پوست پاک کنید. بعد در یک فضای مرطوب‌ گرم مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورت باز شوند. حتی می‌توانید بعد از حمام کردن صورت‌تان را لیف بزنید تا سلول‌های مرده از روی آن پاک شده و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود. در صورتی که مایل‌اید از ماسک‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید لایه‌ای ضخیم از ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید تا پوست آنچه را نیاز دارد جذب کند. می‌توانید از سمت پایین به بالا برای کشیدن پوست به سمت بالا و وارد کردن مواد فعال به عمق پوست، صورت و گردن را ماساژ دهید. به این مساله توجه داشته باشید که نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن بسیار نازک است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.

*نتایج کی ظاهر می‌شوند؟

به محض آنکه از ماسک استفاده کنید می‌توانید اثرات فوق‌العاده آن را ببینید. پس از استفاده، پوست، تازه، نرم و زیبا می‌شود اما تمامی این آثار فردای روز استفاده، ناپدید خواهند شد. این آثار تنها زمانی باقی می‌مانند که شما به طور مرتب از ماسک‌ها استفاده کنید و مواد فعال آن بتوانند وارد پوست شده و تاثیر کنند.

*استفاده از یک نوع ماسک صحیح است یا چند نوع ماسک؟

استفاده از خوبی‌های چند ماسک مسلما بهتر از یک نوع ماسک خواهد بود. بهترین کار این است که برحسب نیاز خود مثلا 3 نوع ماسک مرطوب‌کننده، روشن‌کننده و جوان‌کننده را انتخاب کنید و در طول هفته به نوبت از آنها استفاده کنید. هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است. اگر پوست چرب یا مخلوطی دارید ماسک آب‌رسان را روی گونه و گردن و هم‌زمان ماسک پاک‌کننده را روی پیشانی، بینی و چانه بمالید.

*آیا باید ماسک را از روی صورت شست یا گذاشت تا خشک شود؟ 

زمانی که ماسک باید روی صورت استراحت کند 10 تا 20 دقیقه است. اگر از ماسک آب‌رسان استفاده می‌کنید یا تقویت‌کننده می‌توانید مدت زمان بیشتری آن را روی صورت باقی بگذارید اما در مورد ماسک‌های تمیزکننده یا روشن‌کننده باید آن را در زمان معین نوشته شده روی بسته پاک کرد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد. اگر این نوع ماسک‌ها را به موقع از روی پوست پاک نکنید، حس گزش و سوزش خواهید کرد. 

 

*آیا استفاده از ماسک آب‌رسان وقتی پوست خشک است، موثر خواهد بود؟ 

بله. ماسک‌های آب‌رسان به سرعت خشکی پوست را برطرف می‌کنند. حتی برخی حاوی موادی هستند که مانند اسفنج عمل کرده و در پوست به آرامی آب خود را از دست می‌دهند. با این حال باید گفت که ماسک مرطوب‌کننده نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده روزانه از کرم‌های مرطوب‌کننده باشد.

*آیا برای پوست‌های حساس هم ماسکی وجود دارد؟

ماسک‌های آرام‌بخش بسیار برای پوست‌های حساس مناسب است. این نوع ماسک‌ها حاوی مواد فعال آرام‌بخش و آنتی‌اکسیدان بوده و می‌توانند در شرایطی که پوست ملتهب و حساس است سبب تسکین آن شوند.

*آیا ماسک‌ها می‌توانند جوش‌های سر سیاه را از بین ببرند؟ 

ماسک‌های پاک‌کننده می‌توانند مشکل جوش‌های سیاه را از بین ببرند. نقطه‌های سیاه روی پوست در واقع چربی‌های آکسید شده روی پوست هستند که سیاه شده‌اند. به کمک یک ماسک پاک‌کننده می‌توانیم یک لایه از سبوم روی پوست را پاک کنیم اما برای برطرف کردن کامل آنها لازم است به یک متخصص پوست مراجعه کنید. 

نکات مهم قبل از ماسک 

قبل از استفاده ازماسک ،پوست صورت خود را با آب وصابون ویا پاک کننده مناسب با پوستتان تمیز کنید.

 

بهتر است صورت خود را با آب وگلاب بخور دهید .

 

ماسک را با ملایمت وبدون عجله به روی پوست خود بمالید وپوست گردن را فراموش نکنید.

 

به پشت دراز کشیده وبه آهنگ ملایم گوش دهید وبه هیچ چیز فکر نکنید.

 

پس ازگذشت مدت لازم ،ماسک را با جریان آب گرم بشوئید،ورطوبت آنرا باحوله خشک کنید.

 

دقت نمایید هیچ وقت ماسک را به روی پوست لبها ودور چشم نمالید.

 

 تنظیم :دکتر حجت اقبال

برچسب‌ها: پوست
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳
دستور العمل رژیم انگور: برا لاغری 

 

کلاً طول دوره رژیم ۴۰ روز می باشد که هفته اول یک وعده از سه وعده غذا، انگور خورده شود و هفته دوم دو وعده انگور ، و از هفته سوم تا آخر فقط انگور خورده شود. چون طبع انگور گرم و تر می باشد بهتر است بیشتر در افرادی که طبع سرد دارند استفاده شود ولیکن هر طبعی می تواند از آن استفاده کند بشرطی که پُرخوری انجام نشده و از مصلح نیز استفاده گردد. در صورت استفاده از آب انگور تازه می توانید از روزی دو لیوان شروع کرده و تا روزی ۱۰ لیوان هم برسانید.

نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳
اگر طبع سودایی دارید 15 روز از ماءالجبن با دستور زیر استفاده کنید تا سودا از بین بره 

 

2 لیوان شیر محلی ( می توانید از لبینات فروشی ها بخرید ) را بجوشانید و بعد یک قاشق غذاخوری سرکه محلی بهش اضافه کنید و 3 تا 4 قاشق سکنجبین معمولی ( البته اگر زخم معده نداشته باشید ) و بعد صاف کنید .. یعنی آبش باید خورده بشه به اون بریده های پنیر کاری نداریم ...

 

این رو شب درست کرده و صبح ناشتا بخورید بهتر است ولرم خورده شود ، اگر چاق هستید صبح گرمش کرده و کفش رو بگیرید اگر لاغر هستید همان طور فقط ولرم مصرف کنید ...

 

1 استکان صبح نشتا خورده 40 تا 50 قدم می زنید و بعد 1:30 بعد یک استکان دیگر می خورید دوباره 40 تا 50 قدیم می زنید .. این کار رو ادامه داده تا کل دو لیوان تمام شود حدود 5 استکان می شود ... این روش کل سودا را از بدن پاک می کند باعث سفید شدن چهره و از بین رفتن لک های صورت هم می شود و به امید خدا یبوست و سودا را هم از بین می برد

نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳
سرمه کشیدن یک نمونه از دستورات مستحبى است که هم جنبه پیشگیرى دارد و، هم به عنوان درمان برخى بیمارى ها معرّفى شده است.

 

امروزه مسأله پیشگیرى در محافل پزشکى و بهداشتى بطور جدّى پیگیرى مى شود و به مردم نیز سفارش میگردد، در حالى که اگر نگاهى گذرا به احکام سعادت بخش اسلام داشته باشیم، بوضوح و روشنى در مى یابیم که اسلام عزیز در هزار و چهار صد سال پیش پا فشارى و تأکید عجیبى بر پیشگیرى در مسائل معنوى و مادّى نموده است، تا جامعه اسلامى و مسلمانان هم از آلودگى به بیماریهاى روحى و اخلاقى و روانى مصون بمانند، و هم بدن و جسم آنان مبتلا به امراض و ناراحتى هاى مختلف نگردد، و در یک جمله کوتاه عمل به دستورات نجات بخش مکتب تکامل یافته اسلام، زمینه هاى آلودگى به بیماریهاى جسمى و روحى را از بین مى برد.

سرمه کشیدن یک نمونه از دستورات مستحبى است که هم جنبه پیشگیرى دارد و، هم به عنوان درمان برخى بیمارى ها معرّفى شده است. 

 

اهمیّت سرمه کشیدن و فوائد آن

- مرحوم طبرسى، در کتاب مکارم الاخلاق، در بیان آداب پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) مى گوید:

«و کان لا یفارقه فی اسفاره قارورة الدهن و المکحلة والمقراض و المرآة و السواک و المشط پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) همیشه شش چیز در سفر همراه داشت 1ـ شیشه کوچکى از روغن و کِرِم 2ـ سرمه دان 3ـ قیچى 4ـ آینه 5ـ مسواک 6ـ شانه».(1)

- روایت زیر در کتاب «دعائم الاسلام» از پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) نقل شده است:

«انه امر بالا کتحال بالا ثمد و قال(صلى الله علیه وآله): علیکم به فانه مذهبة لِلْقَذى(2) مصفاة للبصر پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) سفارش کردند که مسلمانان با «اثمد» سرمه بکشند. و ضمن تأکید بر این نوع از سرمه، فرمودند: سرمه به اثمد خار و خاشاک (و آشغالهاى داخل چشم) را خارج نموده، و چشم را پاک مى کند».(3)

حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه وآله) در چشم راستش سه بار و در چشم چپش دو بار سرمه مى کشید و مى فرمود: هر کس دوست دارد هر زمانى سه بار سرمه بکشد و اگر بیش از سه بار یا کمتر از سه بار هم بکشد مشکلى نخواهد داشت

- امام رضا(علیه السلام) فرمودند:

«من کان یۆمن باللّه و الیوم الاخر فلیکتحل؛ کسى که ایمان به خداوند و روز قیامت دارد (و مبدأ و معاد را پذیرفته) مستحب است که سرمه بکشد».(4)

- امام صادق (علیه السلام) فرمودند:

«الکحل ینبت الشعر و یجفّف الدِّمعه و یُعذِبُ الریق و یجلو البصر سرمه (چهار فایده دارد)

1ـ به رشد موها کمک مى کند.

2ـ از ریزش اشک زیاد (از حدّ معمول) جلوگیرى مى نماید.

3ـ آب دهان را گوارا مى سازد.

4ـ و چشم را جلا مى دهد».(5)

- امام باقر(علیه السلام) فرمودند:

«الاکتحال بالاثمد ینبت الاشفار و یحدّ البصر و یعین على طول السجود ، سرمه کشیدن با اثمد موجب رشد مژه ها مى شود، و چشم را تیزبین مى کند، و به عبادت و شب زنده دارى کمک مى نماید».(6)

نکته جالب این که طبق این روایت، سرمه علاوه بر آثار مادّى، اثر معنوى نیز دارد. 

 

زمان سرمه کشیدن:

در بسیارى از روایات آمده است که:

شب، موقع خواب، زمان مناسبى براى این منظور است، پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) همواره شب هنگام موقع خواب این سنّت اسلامى را انجام مى دادند.

تعداد دفعات سرمه کشیدن:

- امام صادق(علیه السلام) از پدرانش(علیهم السلام)، چنین نقل مى کند:

«کان للنبی مکحلة یکتحل منها فی کل لیلة ثلاث مراود فی کل عین عند منامه پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله)سرمه دانى داشت که هر شب به هنگام خواب از آن سرمه دان سه بار در هر یک از چشمانش مى کشید».(7)

- امام رضا(علیه السلام) از پدرانش چنین نقل مى کند:

«من اکتحل فیلوتّر، من فعل فقد احسن و من لم یفعل فلیس علیه شیء(8) کسى که سرمه مى کشد سعى کند عدد فرد را انتخاب کند (یعنى یک بار یا سه بار یا پنج بار،... نه عدد زوج) البتّه این انتخاب مستحب است، و ترک آن هم مشکلى ندارد».(9)

سرمه کشیدن با اثمد موجب رشد مژه ها مى شود، و چشم را تیز بین مى کند، و به عبادت و شب زنده دارى کمک مى نماید

- در کتاب مکارم الاخلاق در مورد سرمه کشیدن پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) چنین آمده است:

«یکتحل فی عینه الیمنی ثلاثاً و فی الیسری ثنتین و قال: من شاء اکتحل ثلاثاً و کل حین و من فعل دون ذلک او فوقه فلا حرج حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه وآله) در چشم راستش سه بار و در چشم چپش دو بار سرمه مى کشید و مى فرمود: هر کس دوست دارد هر زمانى سه بار سرمه بکشد و اگر بیش از سه بار یا کمتر از سه بار هم بکشد مشکلى نخواهد داشت».(10)

 

نوع سرمه دان و جنس میل آن

در بسیارى از روایات بر سرمه «اثمد» تاکید شده است. بنابراین شایسته است این نوع سرمه مورد استفاده قرار گیرد.

سۆال: سرمه اثمد چیست؟

جواب: در مورد این که «إثمد» سنگ معروفى است که از آن سرمه گرفته مى شود و بنام «سرمه اثمد» نامیده مى شود، همه علماء اهل لغت اتّفاق نظر دارند، امّا این که: معدن این سنگ کجاست؟ اختلاف نظر وجود دارد.

در مجمع البحرین آمده است: «إثمد سنگى است که به وسیله آن سرمه مى کشند و معادن آن در مشرق است، و برخى معتقدند معادن آن در اصفهان است».(11)

 

دهخدا در لغت نامه خویش مى گوید: «اثمد سنگ سرمه است و آن سنگى است که از مغرب و نیز از اصفهان مى آورند. و بهترین آن، سنگ سرمه اصفهان است، نام دیگر آن انتیمون (antimine) مى‌باشد».(12)

علّامه مجلسى(رحمه الله) مى گوید: «اثمد سنگ سیاهى است که معدن آن اصفهان و اطراف آن است».(13)

و صاحب حدائق معتقد است: «این نوع سرمه در مکّه مکرّمه یافت مى شود».(14)

ـ بیهقى در کتابش از سعید بن جبیر نقل مى کند که ابن عباس گفت:

قال النبی(صلى الله علیه وآله): «البسوا من ثیابکم البیض و کفنوا فیها موتاکم و من خیر اکحالکم الاثمد انه یجلو البصر و ینبت الشعر لباسهایتان را از پارچه هاى سفید انتخاب کنید و مردگانتان را در پارچه هاى سفید کفن نمائید و سرمه هایتان را از اثمد، که بهترین نوع سرمه است برگزینید، که سرمه اثمد باعث جلاى چشم و رشد موها میگردد».(15)

نتیجه این که بهترین نوع سرمه، سرمه إثمد است به گونه اى که برخى(16) که در روایت براى سرمه ذکر شده است، در غیر سرمه اثمد نباشد!

و امّا درمورد جنس «میل» سرمه و جنس «سرمه دان» در روایتى مى خوانیم:

38ـ حسن بن جهم مى گوید: «ارانى ابوالحسن(علیه السلام) میلاً من حدید و مکحلة من عظام فقال: هذا کان لابی الحسن(علیه السلام) فاکتحل به فاکتحلت امام هشتم(علیه السلام) سرمه دانى که از استخوان و میل آن که از آهن ساخته شده بود را به من نشان داد و فرمود: این از پدرم امام موسى کاظم(علیه السلام) بوده است با این سرمه بکش، سپس من با آن سرمه کشیدم».(17)

شایسته است متخصّصان در این مسأله کاوش کنند: که آهن چه ارتباطى با سرمه دارد که از آن براى این منظور استفاده مى شده است؟

پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله)سفارش کردند که مسلمانان با «اثمد» سرمه بکشند. و ضمن تأکید بر این نوع از سرمه، فرمودند: سرمه به اثمد خار و خاشاک (و آشغالهاى داخل چشم) را خارج نموده، و چشم را پاک مى کند

دعاهاى هنگام سرمه کشیدن

بى شک ارتباطى بین اعمال و دعاهایى که به هنگام آن اعمال مستحب شمرده شده وجود دارد. بدین جهت توجّه به مضمون این دعاها در خور اهمیّت است به این دعاها توجّه کنید:

39ـ در روایتى از حضرت رضا(علیه السلام) مى خوانیم که آن حضرت فرمودند:

«هر زمان خواستى سرمه بکشى، میل سرمه را در دست راست بگیر و داخل سرمه دان کن و در آن هنگام «بسم اللّه» بگو و هنگامى که خواستى سرمه را به چشمت بکشى این دعا را بخوان: «اَللّهُمَّ نَوِّرْ بَصَری وَاجْعَلْ فِیهِ نُوراً اَبْصُرُ بِه حَقَّکَ، وَاهْدِنی اِلى طَریقِ الْحَقِّ وَ اَرْشِدْنی اِلى سَبیلِ الرَّشادِ، اَللّهُمَّ نَوِّر عَلَىِّ دُنْیاىَ وَ آخِرَتی پروردگارا! چشمانم را (بوسیله این سرمه) نورانى گردان، و در چشمانم نورى قرار ده (که نه تنها اشیاء مادّى بوسیله آن قابل رۆیت باشد، بلکه بتوانم با آن) حقّ تو را ببینم. (خدایا!) مرا به راه حق هدایت بنما و به راه رشد ارشاد فرما. پروردگارا! دنیا و آخرتم را نورانى و روشن گردان».(18)

40ـ در روایت دیگرى از امام صادق(علیه السلام) مى خوانیم:

«این دعا را به هنگام سرمه کشیدن بخوانید: «اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد اَنْ تُصَلِّی عَلى مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد، وَ اَنْ تَجْعَلَ النُّورَ فى بَصَری، وَالْبَصیرَةَ فى دیِنى، وَالْیَقینَ فى قَلْبى، وَالْاِخْلاصَ فى عَمَلى، وَالسَّلامَةَ فى نَفْسى، وَالسَّعَةَ فى رِزْقى، والشُّکْرَ لَکَ اَبَداً ما اَبْقَیْتَنى (19) مى خواهم که: بر محمد و آل محمد درود فرستى، و چشمانم را پر نور قرار دهى، و مرا در دینم با بصیرت گردانى، و یقین را در قلب و روحم نافذ گردانى، و عملم را با اخلاص سازى، و جسم و جانم را سالم گردانى، و رزق و روزى ام را وسعت بخشى، و تا زنده ام توفیق شکرگزارى نعمتها را به من ارزانى دارى!».(20)

پروردگارا! توفیق شناخت معارف و احکام حیاتبخش اسلام و سپس عمل به آن و تبلیغ و ترویج صحیح آن را به ما عنایت فرما.

 

پی نوشت ها:

1 . مستدرک الوسائل، جلد اوّل، ابواب آداب الحمام، باب 29، حدیث2.

2 . «قذى» (بر وزن قضا) به گفته مقاییس اللغة، مفهومى بر خلاف صفا و خلوص دارد، و به همین جهت به شىء آلوده اى که در آب بیفتد و آن را خراب کند «قذى» مى گویند. و نیز به چیزهاى که در چشم مى افتد و چشم را ناراحت مى کند «قذى» گفته مى شود.

3 . مستدرک الوسائل، جلد اوّل، ابواب آداب الحمام، باب 30، حدیث اوّل.

4 . ثواب الاعمال، صفحه 22،به نقل از بحار الانوار، جلد 73، صفحه 94

15 . خصال، جلد 1، صفحه 16، به نق از بحار الانوار، جلد73، صفحه 94.

6 . مکارم الاخلاق، صفحه 49، به نقل از بحار الانوار، جلد 73، صفحه 96.

7 . بحار الانوار، جلد 73، صفحه 95.

8 . این روایت را ابن قدامه در المغنى، جلد اوّل، صفحه 106 نیز از پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) نقل کرده است.

9 . بحار الانوار، جلد 73، صفحه 96.

10 . بحار الانوار، جلد 73، صفحه 97.

11 . مجمع البحرین، جلد اوّل، صفحه 251، حرف ث.

12 . لغت نامه دهخدا، جلد 2، صفحه 1010.

13 . روضة المتّقین، جلد اوّل، صفحه 176.

14 . الحدائق الناظرة، جلد 5، صفحه 575.

15 . السنن الکبرى، جلد3، صفحه 245. شبیه این روایت در مستدرک الواسائل، جلد اوّل، آداب الحمام، باب 30، جلد اوّل، نیز آمده است.

16 . الخدائق الناظرة، جلد 5، صفحه 575.

17 . وسائل الشیعة، جلد اوّل صفحه 414.

18 . فقه الرضا، به نقل از بحار الانوار، جلد 73، صفحه 95.

19 . شخصى از ناراحتى چشمش به امام صادق(علیه السلام) شکایت کرد، آن حضرت فرمود: آیا دعائى به تو تعلیم بدهم که براى دنیا و آخرتت مفید و درد چشمت را تسکین دهد؟ آن شخص عرض کرد، بله، بفرمائید. حضرت فرمودند: بعد از مغرب و طلوع فجر( بعد از اذان صبح) این دعا را مى خوانى. سپس دعاى فوق را به آن مرد تعلیم دادند (سفینة البحار، جلد 6، صفحه 448).

20 . مکارم الاخلاق، صفحه 49، به نقل از بحار الانوار، جلد 73، صفحه 96

                                                                                                                                              فرآوری :محمدی

بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان

منبع : سایت رسمی آیت الله مکارم شیرازی

مقاله آداب و فضیلت سرمه کشیدن، ابوالقاسم علیانی نژاد

برچسب‌ها: پوست
نویسنده : maryam
تاریخ : یکشنبه ۳ اسفند۱۳۹۳
تشخیص سلامت از روی زبان

 

ساده‌ ترین و آسان‌ ترین راه تشخیص سلامت بدن، نگاه کردن به زبان است و پزشکان چینی از این راه به شناسایی بیماری می‌پردازند. پزشکان باستان نیز با نگاه کردن به زبان افراد، پی به بیماری آنها می‌بردند. زبان شامل آب، الکترولیت‌ها، ماده مخاطی و آنزیم‌هاست و از آنجایی که بخش بسیار حساس بدن می‌باشد، با هر تغییر کوچک فیزیکی، به سرعت ظاهرش تغییر می‌کند. در میان پزشکان چینی، زبان مثل یک نقشه برای شناسایی مشکلات مربوط به تمام اجزای درونی بدن است. زبان نیز همانند صورت به پنج عنصر تقسیم می‌شود که این عناصر مطابق با بخش‌های داخلی بدن هستند.

 

روبه‌روی آیینه بایستید و به زبان خود نگاه کنید. نوک زبان مربوط به محدوده عنصر آتش است. درست بعد از نوک زبان محدوده عنصر فلز شروع می‌شود. قسمت انتهای زبان نیز محدوده عنصر آب است. کناره‌های زبان عنصر چوب و قسمت میانی زبان عنصر خاک می‌باشد. سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه باید جای این عناصر را روی زبان مشخص کرد و از طریق آنها پی به همه این موارد برد؟

نشانه‌ها و علائم

زبان در حالت طبیعی باید صورتی رنگ و عضلانی باشد و هیچ آسیبی از جانب دندان‌ها به آن وارد نشود. یک لایه نازک مواد بزاقی همواره سطح زبان را می‌پوشاند. وقتی که رنگ و شکل این ماده بزاقی تغییر کند، نشان می‌دهد که فرد بیمار است.

رنگ زبان

وقتی زبان تیره‌تر می‌شود و از صورتی کمرنگ به قرمز مایل به بنفش، تغییر رنگ دهد، نشان‌دهنده بالا رفتن دمای بدن است. داشتن تب، به معنی التهاب، عفونت و بیش فعالی یکی از ارگان‌های بدن می‌باشد. وقتی که رنگ زبان روشن‌تر می‌شود و از صورتی به سمت سفید می‌رود، نشان می‌دهد که یا سرما خورده‌اید یا کم‌خونی دارید و یا سطح انرژی بدن‌تان کاهش چشمگیری یافته است.

بسیاری از افراد عملکرد سیستم دفاعی بدن‌شان بسیار ضعیف است و این مسأله در نهایت موجب سندرم خستگی مزمن یا شیمی درمانی در آنها می‌شود. بیشتر این افراد زبان‌شان بسیار کمرنگ است که نشان می‌دهد سطح انرژی بدنشان بسیار پایین می‌باشد.

مواد بزاقی پوشاننده سطح زبان

غلظت زیاد مواد بزاقی و رنگی شدن آنها و حتی نبود ماده بزاقی روی سطح زبان، نشان‌دهنده برخی مشکلات است. وقتی که مواد بزاقی زبان غلیظ‌تر می‌شود، علامتی است از عدم تعادل در سیستم گوارش بدن و وقتی این مواد غلیظ دلمه‌ای می‌شوند، نشان می‌دهند که سیستم دفاعی بدن بسیار ضعیف شده است.

اگر این مواد به رنگ زرد باشند، احتمال عفونت یا التهاب در قسمتی از بدن وجود دارد. کاهش بیش از حد این ماده بزاقی، معمولا حاکی از ضعیف شدن یکی از ارگان‌های اصلی بدن می‌باشد.

۱- نوک زبان: نوک زبان محدوده عنصر آتش است و با عملکرد قلب مطابقت دارد. این بخش از زبان سلامت فیزیکی و روحی قلب را نمایش می‌دهد. در پزشکی چینی گفته می‌شود که روح در قلب مسکن دارد. استرس و نگرانی موجب به وجود آمدن نقطه‌های قرمز رنگ روی نوک زبان می‌شود. افزایش دمای بدن، نشان‌دهنده سرعت زیاد عملکرد قلب است که منجر به استرس و هیجان زیاد می‌گردد.

۲- کناره‌های زبان: کناره‌های زبان محدوده عنصر چوب هستند. اگر در اثر تماس دندان‌ها با کناره‌های زبان فرم دندان‌ها روی این قسمت‌ها ایجاد شود، به این معناست که کبد خوب کار نمی‌کند. در این‌گونه مواقع ممکن است در کناره‌های زبان نقاط سبز – آبی یا بنفش کوچکی مشاهده بشود که این نقاط ریز رنگی نشان‌دهنده وجود یک بیماری جدی هستند. نقاط بنفش در ناحیه عنصر چوب اغلب نشان می‌دهند که فرد از انرژی بسیار پایین، ناراحتی و درد، باد کردگی پایین دنده‌ها و نفخ شکم رنج می‌برد. این افراد حتما باید به متخصص کبد مراجعه کنند؛ زیرا در بسیاری مواقع این علائم نشان‌دهنده سرطان کبد و یا از کار افتادگی ۷۰ درصد کبد می‌باشند.

۳- ناحیه بعد از نوک زبان: این ناحیه مربوط به عنصر فلز است و عملکرد دستگاه تنفسی و سیستم ایمنی بدن را نشان می‌دهد. وقتی که رنگ این قسمت مایل به قرمز می‌شود و یا نقاط قرمز ریز روی این قسمت به وجود می‌آید، به این معنی است که عفونت دستگاه تنفسی در راه است و قسمتی از بدن حتما عفونت دارد. زردی و رنگ پریدگی این بخش از زبان نشان‌دهنده ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می‌باشد. در عفونت‌‌های قارچی ریه‌ها، ممکن است ماده بزاقی قهوه‌ای مایل به سیاه سطح این قسمت را بپوشاند. این علامت در بیشتر افرادی که مبتلا به زخم ریه هستند، مشاهده می‌شود.

۴- بخش مرکزی زبان: این بخش از زبان مربوط به عنصر خاک است و عملکرد شکم، طحال و پانکراس را نشان می‌دهد. مشکلات مربوط به سیستم گوارشی بیشتر در این قسمت از زبان دیده می‌شود. برگشت اسید معده و مری که موجب ناراحتی فرد و بیداری در طول شب می‌شود، ممکن است با قرمز شدن این ناحیه و زرد شدن ماده بزاقی مرکز زبان همراه باشد. تغییرات بسیار کوچک در این ناحیه، نشان‌دهنده مشکلات گوارشی است. این بخش از زبان خود را در آیینه به دقت نگاه کرده و در صورت مشاهده این علائم حتما به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

۵- انتهای زبان: ناحیه انتهایی زبان مربوط به عنصر آب بوده و عملکرد بسیاری از ارگان‌های بدن را نشان می‌دهد که مهم‌ترین آنها کلیه‌ها و مثانه است و شامل سیستم هورمونی و غدد جنسی نیز می‌شود. دو برآمدگی کوچک در انتهای زبان برای تشخیص طعم غذاهاست. غلظت و زردی مایع بزاقی این قسمت از زبان در زنان، نشان‌دهنده عفونت مثانه است. به این افراد توصیه می‌شود روزانه ۱۲-۸ لیوان آب بنوشند، ۵۰۰۰ میلی‌گرم ویتامین C مصرف کنند و آبمیوه قره‌قاط بخورند. این رژیم به جلوگیری از عفونت مثانه کمک می‌کند.

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : یکشنبه ۳ اسفند۱۳۹۳
طرز تهیه ماءالجبن و ماءالشعیر طبی

 

ماءالجبن(آب پنیر):

ابتدا یک کیلو شیر را کامل بجوشانید و سپس نصف استکان سرکه ( مایه پنیر ارجحیت دارد) به آن بیافزایید و به مدت یک ساعت بگذارید تا کاملا ببرد.سپس آنرا در صافی پارچه ای بریزید تا به آهستگی آب پنیر(ماءالجبن) جدا شود. پنیر بدست آمده جداگانه قابل مصرف است و حدود سه لیوان ماءالجبن نیز حاصل خواهد شد .

ماءالجبن در درمان دیابت کمک کننده بوده،باعث کاهش حرارت در افراد گرم مزاج و اصلاح کبد ، جوش و بعضی مشکلات دیگر می شود ، علاوه بر اینکه ماده ای مغذی نیز می باشد.

 

ماءالشعیر طبی:

۵۰ گرم جوی پوست کنده سالم (نه پرک و نه نیمکوب) را با چهار لیوان آب (یک لیتر)، با حرارت ملایم، آهسته بجوشانید تا وقتی که جوها به حالت شکفته و کاملاً پخته برسند. پس از آن، تا این ترکیب سرد نشده، آن را صاف کنید و در جای خنک قرار دهید تا سرد شود. از این چهار لیوان جدود سه لیوان جو به دست می آید که حداکثر دو روز در یخچال قابل نگهداری است. نوشیدن این مایع بهتر از هر نوشیدنی دیگری می تواند در برابر استرس گرمایی و تشنگی و تحلیل رطوبات، فرد را محافظت کند. البته کسانی که معده سرد داشته باشند بهتر است در هر لیوان آن یک قاشق مرباخوری عسل حل کنند و سپس آن را بنوشند. ماء الشعیر طبی نباید غلیظ و ژله ای شود و الا تأثیر آن معکوس خواهد شد. اگر جو کاملاً مرغوب و مناسب باشد رنگ ماءالشعیر به سرخملایم(پوست پیازی) مایل می شود. هنگام مصرفِ عادی، ماء الشعیرِ به دست آمده باید تکان داده شود تا دُردی و بخش رقیق آن با هم مخلوط شوند تا فرد از غذائیت ماء الشعیر نیز منتفع شود.مصرف این فرآورده خانگی به فرد (به خصوص فردی که مزاج گرم و خشک دارد) کمک می کند تا از خشکی پوست، زردی رنگ پوست بدن، گودافتادگی چشم ها، یبوست، غلظت خون، تحریک پذیری عصبی، آزردگی های کلیوی احتمالی دور بماند.

نویسنده : maryam
تاریخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳
قضاء حاجت 

 

پيامبر اكرم (ص): 

" از پاسخ دادن به كسي كه در حال قضاء حاجت است و از سخن گفتن با او تا از آن حال فارغ نشده بپرهيز!" 

 

امام صادق(ع): 

"در حال قضاءحاجت سخن نگوئيد چون كسي كه در آن حال حرف بزند هيچ نيازي از او بر آورده نمي شود" 

 

علي بن اسباط از امام صادق (ع) نقل مي كند كه حضرت هر وقت براي قضاء حاجت مي رفت سر خود را مي پوشانيد و آهسته مي گفت: بسم الله و بالله 

 

از كتاب سنن انبي: 

 

"شيخ مفيد در كتاب مقنعة:.....پوشاندن سر ، اگر سر برهنه باشد، در موقع قضاء حاجت از سنت پيامبر اكرم(ص) است 

 

رسول خدا در وصيت خود به اباذر چنين فرموده كه: 

اي اباذر از خدا شرم دارم ، قسم به خدايي كه جانم در دست اوست چون به بيت الخلاء مي روم لباس خود را بر سر مي اندازم زيرا از دو ملكي كه با من هستند حيا مي كنم!" 

 

بزرگي مي فرمايد : بخارهاي متصاعد شده از ادرار انسان از طريق منافذ پوست سر جذب بدن شده و مضراتي دارد براي همين سر خود را حين قضاء حاجت بپوشانيد 

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳
در قرآن ازوعده هاي غذايي اهل بهشت به وعده صبح و شام بسنده كرده و نامي از وعده ميان روز و ناهار نبرده ...انگار منظور آيه اينه كه اگه مي خواي مثل بهشتيان زندگي سالم و بدون بيماري داشته باشي مثل اونها روزي 2 وعده غذا بخور...در كتاب طب الصادق و سيره پيامبران هم اگه نگاه كنيد ميبينيد كه فقط 2 وعده غذا در روز مصرف ميكردند و چيزي به اسم ناهار نداشتن 

در متون طب سنتي خصوصا قانون بو علي هم آمده كه وعده غذايي نيم روز مضر هست و باعث توليد خلط سودا در بدن ميشه 

سودا يكي از اخلاط چهار گانه س كه افزايش اون باعث افت خلق و روحيه، وسواس، فكر و خيال بدبيني به ديگران و خيلي بيماريهاي ديگه ميشه كه در تاپيك مزاج شناسي بهش ميرسيم.... 

خصوصا خصوصا اگه بعد از ناهار بخوابيد كه افتضاح به بار مياد و اين خواب خوابه هلاكت است(به گفته اطباي طب سنتي)...علت خيلي از سردردهايي كه عصرها تشديد ميشه همين خوردن ناهار و خوابيدن بعد از ناهار هستش...متاسفانه بعضيها بدجوري به خواب بعد از ناهار معتادن... 

 

كساني كه روزانه 2 وعده غذا مي خورند (يه صبحانه كامل يه شام كامل و نيمروز مقداري ميوه!) كاملا احساس سرزندگي و شادابي ميكنند و ابراز ميكنن كه در طول روز كمتر خسته ميشن ..من خودم بارها امتحان كردم روزهايي كه ناهار نمي خورم انگار روي ابرها راه ميرم و تا شب بدون خستگي به كارهام ميرسم ... 

البته نبايد جَو گير بشيد و يهويي ناهار رو ترك كنيد خصوصا ادمهاي پر خور.. 

يواش يواش هفته اي يكي دو بار ...بعد ميفتيد روي غلتك..كه البته براي برخي افراد اين كار بسيار سخته..چون معده سردي دارن و درنتيجه تحمل گرسنگي رو ندارن يا اينكه صبحانه كاملي نمي خورن و در نتيجه زود گرسنه ميشن...حتي الامكان مقدار غذاي وعده ناهار رو كاهش بديد 

 

بين شام تا زمان خواب هم حتما حداقل 3 ساعت فاصله باشه..چون با معده پر خوابيدن هم باعث افزايش سودا و در نتيجه كابوس ديدن در خواب و افت قدرت بينايي ميشه.. 

 

پس يه علت سردردهاي بعد از خواب عصر و كابوس ديدنها همين ناهار خوردن و پرخوري وعده نيمروز وشب بامعده پر خوابيدن هست...كه همش برميگرده به افزايش سودا در بدن.. 

 

چند نكته در مورد شام! 

 

پبامبر اكرم (ص): 

"خوردن شام را ترك نكنيد اگرچه كم باشد... من از پيري زودرس امتم به خاطر ترك خوردن شام نگرانم چون كه شام خوردن نيروي پير و جوان است" 

 

امام باقر (ع): 

" اولين چيزي كه موجب فساد بدن مي گردد ترك شام خوردن است . " 

 

امام رضا(ع): 

"در بدن آدمي رگي است به نام " عشا" . وقتي انسان شام نمي خورد اين رگ تا صبح وي را نفرين مي كند و مي گويد : خدا تورا گرسنه و تشنه نگه دارد همانگونه كه مرا گرسنه و تشنه نگه داشتي.... پس هيچكس شام را ترك نكند گرچه يك لقمه غذا يا آبي باشد." 

 

............صبر كن! خوردن شام هم كلي قانون داره!. ............... 

 

حضرت علي(ع): 

" غذا خوردن پيامبران در شب پس از نماز عشاء بوده پس شما هم شام خود را ترك نكنيد زيرا ترك آن باعث خرابي بدن است" 

 

............خصوصآ براي افراد مسن خوابيدن با معده خالي خيلي ضرر داره 

البته منظور اين نيست كه با معده پر و سنگين بخوابين!........... 

 

الان هم به عقيده پزشكان بهترين زمان خوردن شام ...سر شب – كه ميشه همون وقت بعد از نماز عشاء – است. 

حتمآ بايد بين خوردن شام و خوابيدن حداقل سه ساعت فاصله باشد. 

حتمآ حتمآ اين فاصله زماني رو رعايت كنين! 

توصيه اكيد شده كه حتمآ پس از مصرف شام چند قدم راه برويد. 

 

انسان در 24 ساعت به دو وعده غذايي كامل ( صبحانه و ناهار) و يك وعده غذاي سبك (شام) نياز دارد. 

 

غذاي شب به خصوص در فصل تابستان بايد ساده و سبك باشد.......در حد غذاي حاضري و ميوه! . 

 

امام رضا(ع): 

" اگر مي خواهي هميشه با نشاط و سر دماغ باشي تا مي تواني از شام شب بكاه و سبك به رختخواب برو! " 

 

امام رضا(ع): 

" عادت كنيد كه شب بعد از غذا 2 ساعت بيداري داشته باشيد" 

........ اين حديث رو توي كتاب " طب الرضا " پيدا كردم نميدونم منظور از 2 ساعت زمان قديم چيه؟ ...... 

 

حالا مضرات خوابيدن با معده پر در شب: 

 

شيخ الرئيس ابوعلي سينا اعتقاد داشت كه خوابيدن با معده پر در شب باعث ضعف بصر( بينايي )ا ست. 

 

علامه حسن زاده آملي چنين نقل كرده كه: دانستن اين عقيده بوعلي باعث شد تا در شب حتي الامكان امساك كنم 

از قضا شبي -كه پاسي هم از شب گذشته بود – مقداري غذا خوردم اما از بيم ضعف بينايي تا 12 شب خود را وادار كردم كه نخوابم و براي هضم غذا صبر كردم و قدم زدم........ 

بعد روياي شيريني به من دست داد كه به حظور حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) مشرف شدم .......امام (ع) به من فرمودند كه " ما ضامن چشم توايم" .... برايم يقين حاصل شد كه چون ضامن معتبري دارم تا آخر عمر بينا خواهم بود. 

( هزار و يك نكته- نكته 766-علامه حسن زاده آملي) 

 

ضرر ديگه خوابيدن با معده پر در شب از قول بو علي سينا در كتاب قانون: 

"خوابيدن با شكم خالي هم بد است و نيرو را از بين مي برددر خوابيدن با شكم پر نيز طبيعت انسان از كاري كه در موقع خواب انجام مي دهد باز مي ماند هضم خوب انجام نمي شود . بهترين خواب آنست كه پس از سرازير شدن خوراك و آرامش گرفتن قسمت هاي بالاي شكم باشد اگر پيش از پيدايش چنين آرامشي در شكم بخوابي زيانها در پي دارد شخص مرتب پهلو به پهلو مي شود به پشت و شكم مي خوابد رنج مي كشد و ناگهان با وحشت از خواب مي پرد. ......." 

پس اين شد توجيه همون حالتي كه گاهي توي خواب به آدم دست ميده و فرد ناگهان با يه احساس پرش در بدن - مثل اينكه توي خواب يهو بخواهي به توپ شوت بزني - و با وحشت ناگهاني از خواب بيدار ميشه........... 

 

 

 

برچسب‌ها: تغذیه
نویسنده : maryam
تاریخ : جمعه ۱ اسفند۱۳۹۳
درمانگران طب رایج و طب سنتی در جهان دلایل مختلفی برای تیرگی دور چشم و حلقه‌های سیاه اطراف چشم سراغ دارند. برخی از آن‌ها خستگی، کار زیاد، تنظیم نبودن ساعت خواب و تغذیه نامناسب را دلیل بروز این مسئله می‌دانند و گروهی خون‌رسانی نامناسب به ناحیه چشم، استرس و ناراحتی‌های کلیوی را عامل بروز این تیرگی‌ها معرفی می‌کنند و متناسب با علت به‌وجود آمدن این تیرگی، نسخه‌هایی را جهت درمان ارائه می‌کنند.

 

با وجود این نسخه‌ها و شیوه‌های درمانی عمومی و بدون خطری وجود دارد که بسیاری از درمانگران طب‌های سنتی و طبیعی از آن برای تسکین و تعدیل سیاهی و کبودی دور چشم استفاده می‌کنند. در این‌جابرخی از این نسخه‌های طبیعی را با هم مرور می‌کنیم.

حلقه‌های سیاهی که گاهی اطراف چشم مشاهده می‌‌کنیم، در واقع مویرگ‌های خونی هستند که هاله‌ای سیاه به وجود می‌‌آورند. علل زیادی از جمله آلرژی، ناراحتی‌های کلیوی، استعمال دخانیات، کم‌خونی و… در بروز سیاهی دور چشم موثر هستن

برچسب‌ها: پوست
نویسنده : maryam
تاریخ : جمعه ۱ اسفند۱۳۹۳
سَویق یا قاووت یا پوره

 

 سَویق که امروزه به آن قاووت یا پوره می گویند غالبا به معنای آرد حبوبات بریان شده است . لیکن در مورد غیر حبوبات هم بکار می رود.

 

مولف بحر الجواهر گفته است : از هفت چیز ، سویق می سازند ، گندم ، جو ، کٌنار ( سدر ) ، سیب ، کدو ، دانه انار ، شلغم . همه این انواع ، طبع را مهار می کند ، قی و دلشوره ای را که از صفرا زده می شود ، از میان می بَرَد ، رطوبت معده را خشک می کند ، و اگر قدری سویق جو با  آب و مقدار اندکی شیر برداشته و خشخاش بوداده ساییده با آن مخلوط شود ، برای شکم رَوی ، سودمند است ، نیش زدگی ها را تسکین می دهد و خواب می آورد .

 

سویق جو ، از سویق گندم ، سردتر است به همان اندازه که خودِ جو ، طبعی سردتر از گندم دارد . این سویق همچنین نفخ بیشتری پدید می آورد . از میان همه سویق ها ، استفاده از سویق گندم و سویق جو ، بیشتر است و این هر دو ، نفخ آور و موجب کندتر شدن حرکت غذا از معده به پایین اند . البته اگر این دو نوع سویق ، کاملا با آب جوشانده و سپس از پارچه ای درشت باف گذرانده شوند و بدین ترتیب ، آب آنها جدا شود و به صورت لقمه هایی فشرده در آیند و سپس همراه با آب سرد و شکر ، نوشیده شوند ، از نفخ آنها کاسته می گردد و چنانچه همراه با آب سرد و شکر ، نوشیده شوند ، برای اشخاص حرارتی و برافروخته مزاج ، سودمند خواهند بود و مانع تب ها و بیماری های ناشی از گرم مزاجی میشوند و همین از بالاترین منافع آن است . کسی که این نوع سویق را بخورد ، در آن روز نباید میوه ی تر ، خیار و سبزی بخورد ، یا دست کم نباید از این چیزها زیاد بخورد ، اما سرما دیدگان و کسانی که به نفخ هایی در شکم یا دردهایی مزمن در پشت و مفاصل مبتلا هستند و همچنین پیران و کسانی که مزاجی کاملا سرد دارند ، نباید از این سویق هیچ بخورند . اگر هم به خوردن آن ناچارند ، آن را پس از چند بار شستن در آب گرم و همراه با پانیذ ( قند و شکر )  و عسل ، پس از درآمیختگی با زیتون ، با طبع خود مناسب سازند

 

هر جند سویق جو از سویق گندم ، سردتر است ، اما از آن روی که گندم نسبت به جو آب بیشتری مصرف می کند ، سویق گندم سردکنندگی بیشتری برای بدن نیاز دارد ، سودمندی بیشتری دارد . بر عکس ، سویق جو ، برای کسانی که به خشک کردن طبع نیاز دارند ، مناسب تراست چنین کسانی ، معمولا دارای بدن هایی سِتَبر ، پُر گوشت و پر خون هستند . در حالیکه گروه نخست ، بدن هایی تکیده ، کم گوشت و زرد رنگ دارند .

نویسنده : maryam
تاریخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳
معجون شنبلیله: 

 

2 فنجون روغن نارگیل روی گاز بزاریم قل اول که خورد خاموش کنیم......2 ق حنا توش بریزیم بزاریم خنک بشه 

بعد که خنک شد 2 ق سیاهدانه و 2 ق تخم شنبلیله بریزید توش 

5 روز ظرفشو توی افتاب بزاریم..........هفته ای 1 بار ...........(کنترل ریزش) 

این معجون شنبلیله ,راهیه که خود هندیا وقتی ریزش میگیرند استفاده میکنند فرمول باستانیشونه 

که حتی برای شوره و وقتی تیکه ای یا کلی سر خالی میشه استفاده میشه 

بهترین روش استفاده اینه که روغن رو صاف کنی یه شب در هفته باهاش بخوابی 

 

 

پرورده شنبلیله :

 

30گرم روغن نارگیل(2قاشق غذاخوری+نصف قاشق چایخوری)+1قاشق غذاخوری تخم شنبلیله(میتوانیم پودر کنیم)

 

این مخلوط را روزانه به مدت یک هفته حرارت غیر مستقیم بمدت 10 تا 15 دقیقه میدهیم( و جای تاریک میگذاریم و بعد از صافی عبور میدهیم

نکته:حرارت غیرمستقیم مثلا ظرفمون رو توی آب جوش میگذاریم

 


 

 

ولی اولش باید خوب دقت کنید دستکش دستتون کنید بلند باشه بهتره..... پیاز و رنده کنید 

بریزید تو یه ظرف بزارید رو شعله ملایم 

همون موقع نصف استکان اب بریزید داخلش و به اندازه پیاز رنده شد روغن بنفشه(سرده و سوزش عنصلو کم میکنه برای مو هم خوبه)سیاهدانه و زیتون و مورد بهش اضافه کنید روی شعله خیلی ملایم ابش بخار میشه و به مرحله ایی میرسه که مثل حلیم میشه روغن ها میاد رو پیاز 

اگه دیگه مطمئن شدید که اب نداره از روی شعله برمیدارید و میزارید یخچالو هفته ایی یه بار استفاده کنید

الهه جان پیاز و با روغنا باید بریزی تو یه ظرف و درشو ببندی و د ر یخچال نگهداری بشه 

 

برچسب‌ها: ریزش مو
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳
کبد چرب

 

1.کبد بزرگترین پالایشگاه بدن است و به طور طبیعی دارای مزاج گرم و تر است، سرد شدن کبد در اثر عوامل مختلف می تواند توانایی کبد برای تحلیل و متابولیزه کردن چربی ها را کم کند و موجب انباشتگی چربی در بافت کبد و پیدایش کبد چرب شود. 

مصرف ترشی ها (سرکه، آبغوره، ترشی های خانگی) و خوراکی های سرد (ماست، دوغ ترش، خیار، کدو...) از سبب های سرد شدن کبد است. نوشیدن مایعات سرد نیز به تدریج موجب سرد شدن کبد می شود. کسانی که به طور مادرزادی دارای مراج سرد باشند باید در مصرف این خوراکی ها احتیاط بیشتری داشته باشند. . 

 

2. سردی کبد موجب کم شدن مقدار تولید صفرا و غلیظ شدن صفرا و کاهش ترشح آن می شود. این صفرای غلیظ به کندی در مجاری صفراوی حرکت می کند و به دنبال آن، انسداد نسبی در این مجاری رخ می دهد. در این مرحله در سونوگرافی کیسه صفرا ممکن است «لجن صفراوی» گزارش شود که خود مقدمه ایجاد سنگهای صفراوی است. انسداد در مسیر ریزش صفرا به روده از عواملی است که موجب هضم ناقص چربی ها می گردد و سرانجام به کبد چرب منجر می شود. یبوست ناشی از این کاهش تولید و ترشح صفرا نیز در زمرۀ عاملی است که در پیدایش کبد چرب دخیل است ..

 

3. اگر معده دچار سردی شده باشد و مواد غذایی در اثر هضم ناقص معدی به صورت غلیظ و خام وارد کبد شوند، می توانند به تدریج در بافت کبد انباشته شوند و موجب انسداد نسبی در مجاری آن شوند. در این صورت حتی با وجود گرمی مزاج کبد، به تدریج کبد چرب پدید می آید. این افراد ممکن است حتی گاهی نشانه هایی از افزایش گرمی کبد را بروز دهند ولی پزشک آگاه می تواند بر اساس نشانه هایی این گرمی احتقانی غیرطبیعی را از گرمی طبیعی کبد افتراق دهد. .

 

4. کبد چرب در اثر مصرف مفرط الکل نیز پدید می آید که در این صورت سرانجام به فیبروز کبد و سیروز کبدی منجر می شود.

 

5. برای درمان کبد چرب پروتکل کاملی شامل تدابیر تغذیه ای و دارویی بر اساس وضعیت خاص فرد ارائه می شود. بر خلاف تصور عمومی، این پرهیزها فقط شامل چربی ها نمی شوند بلکه غذاهای کربوهیدراتی که کیموس لزج غلیظ تولید کنند نیز پرهیز داده می شوند. همۀ مبرّدات معده و کبد، و خوراکی های قابض نیز محدود می شوند. .

فرد مبتلا به کبد چرب از برخی روغن ها نیز به طور موضعی می تواند برای بهبود سریع تر استفاده کند . . 

موفقیت درمان کبد چرب با تدابیر طب حکمی ایران بسیار بالاست.

نقش آداب زناشویی در حفظ سلامت جسم و روان

تطهیر جنسی نوعی پاکسازی بدن از سموم مختلف است ( قانون، ج 3 ،ص 224) که اگر از کیفیت و کمیت مناسب برخوردار باشد سبب تندرستی و نشاط شده و در غیر اینصورت منجر به بیماری می گردد.( ذخیره، ص 204 )

در مردان وقتی مجاری منی پر می گردند ،طبیعت بدن به دفع آن نیازمند می شود و اگر این تخلیه به طرز صحیح و با رعایت آداب و تمهیدات آن صورت پذیرد ، نوعی پاکسازی طبیعی اتفاق خواهد افتاد ( ذخیره، ص 204 )

هر اندامی که در بدن انسان خلق شده است نیاز به تحرک و ورزش دارد و در صورت توقف تحرک دچار بیماری می گردد این اندامها اعم است از حرکت مفاصل ، ورزش چشم ،گوش ،ریزش غدد اشکی ،ترشح غدد جنسی و...

آمیزش درست ، شبیه به این است که غذای مفیدی از بدن ربوده شود و طبیعت برای تلافی ماده ای که از دست داده به شدت

حرکت می کند. این حرکت روی بدن اثر می گذارد و تاثیر آن در نشاط و نمو بدن موثر است. ( قانون،ج3، 223)

منافع دیگر آمیزش صحیح عبارتند از :

1_ دور کردن افکار پیچیده از انسان 

2_ شجاع شدن 

3_ فرونشاندن خشم افراطی و غضب ( به دلیل لذتی که از آن حاصل می شود. )

4_ نشاط و قوت بدن که در درمان بیماریهای سودائی مثل مالیخولیا و بیماریهای ناشی از غلبه بلغم و دم موثر است .

 

5_ افزایش اشتها به غذا به دلیل اینکه بدن از فضولات تخلیه شده و آماده قبول غذا می گردد.

6_ از بین رفتن تاریکی چشمها و سرگیجه

7_ از بین رفتن سنگینی سر و سبکی کل بدن 

8_ افزایش هوشیاری ( همان، ص 223 )

با توجه به مطالب ذکر شده راجع به منافع آمیزش به نظر می رسد که یک ارتباط مناسب، در از بین بردن کدورت پیش آمده بین زن و شوهر موثر است . ضمن آنکه همبستری مناسب افراد در تعدیل رفتارهای اجتماعی آنها تاثیر به سزائی دارد.

عدم تخلیه جنسی باعث آسیب های جدی جسم و روان در زن و مرد می شود، به این شکل که در زنان ابتدا موجب

کسالت ، سردی تن و نهایتا خفگی رحم گشته و در مردان هم باعث متراکم و سمی شدن منی شده و بخارات آن به قلب و مغز

رسیده و عوارض جدی بر روی این دو ارگان مهم باقی می گذارد .( قانون ،ج 3 ، ص 223 )

 

اما برای کسانی که توانائی ازدواج ندارند ، خود نگهداری از طریق کاستن میل جنسی ( نه عدم تخلیه ) را توصیه می شود ، تا عوارض عدم تخلیه جنسی متوجه فرد نگردد . یکی از روشهای پیشنهادی روزه داری می باشد. (احادیث پزشکی، ج 1 ،ص 643)

 

لازم به ذکر است که آثار و فواید تطهیر جنسی در هر نوع تخلیه و با هر گونه شرایطی دیده نمی شود. بلکه این فواید زمانی آشکار می گردد که عمده تمهیدات آن رعایت گردد.

این شرایط تحت عنوان غذاهای هفت گانه (1 ) نامگذاری و بحث می شود.

1_ غذای خوراکی 2_ غذای دیداری 3_ غذای شنیداری 

4_غذای پنداری 5_غذای بویائی 6_غذای لمس 7_ غذای جنسی 

 

این مراحل به ویژه برای زنان مهم بوده در صورتی که به درستی انجام نشود باعث بروز سردی و بیماری های مختلف می شود.

 

ترش کردن (ریفلاکس) 

 

برخی مطالعات موجود نشانگر آن است که دست‌کم 15 درصد افراد در هفته 1 بار، و 7 درصد هر روز دچار سوزش سر دل و یا ترش کردن می‌شوند. علت اصلی این بیماری برگشت اسید معده و محتویات آن به مری و گاهی دهان، متعاقب سستی و ضعف اسفنکتر تحتانی مری (محل اتصال مری به معده) می باشد. در واقع این بیماری وقتی رخ می دهد که فشار محتویات معده بر قدرت دریچه فوقانی معده غلبه کند و مواد از معده به سمت دهان خارج شوند. این اسید وقتی به داخل حلق و دهان می آید موجب احساس ترشی می شود و همچنین علائمی نظیر سوزش و درد سر دل را ایجاد می کند. اگر فرد به دنبال درمان این بیماری نباشد در بلندمدت بافت انتهای مری، که دائماً با اسیدی که بطور نابجا از معده به آنجا پس می زند در تماس است، تغییر می‌کند که می‌تواند منجر به سرطان مری شود. البته گاهی به دلیل شباهت منطقه درد، این بیماری با حمله قلبی اشتباه می شود. 

غذاهایی مانند شکلات‌ها، غذاهای چرب و الکل که موجب رها شدن ماهیچه ها می شوند، با شل کردن ماهیچه های اسفنکتر تحتانی مری موجب بروز این بیماری می شوند. قهوه، آبجو، شیر و نوشابه ها موجب افزایش اسیدیته معده می شوند. از سوی دیگر قهوه، مرکبات، غذاهای داغ و تند و گوجه فرنگی می توانند باعث تحریک و درد مری حساس شده شوند.

استرس و اضطراب موجب اختلال در هضم و در نتیجه نفخ و ترش کردن می‌شود. رعایت یک فاصلۀ 3 ساعته بین غذا و خواب ،کمک شایانی به عبور غذا از معده و در نتیجه عدم بازگشت غذا به مری می کند.

در طب سنتی ایران سوءمزاج سرد معده را عامل اصلی ترش کردن (جشاء حامض) می دانند. لذا جهت درمان با تشخیص و نظر پزشک از ترکیباتی مانند مربای گل سرخ و مربای زنجبیل استفاده می شود. همچنین استفاده از شوربای مرغ، نخودآب و گوشت کبک که در آن ادویه جاتی نظیر دارچین ریخته شده مفید است. در صورتیکه جشاء کم باشد شاید مزمزۀ کندر و کمون کفایت کند و اگر زیاد باشد نیاز به قی کردن قبل از خوردن غذا و مرباهای فوق پیش می آید.

 

توصیه‌های طبی برای افراد دارای معده سرد 

رعایت نکات زیر کمک شایانی به بهبودی شما می‌کند.برخی از این نکات با توصیه های عمومی مشترک است، که به معنای اهمیت بالای آن در بهبودی شما است.

1- بر حسب نوع غذا و ذائقه خود، غذا را با ادویه‌جاتی مانند: ‌زیره، نعناع ، دارچین(یک قاشق چایخوری از پودر یکی از آنها) و در صورت اطمینان از نداشتن زخم گوارشی، زنجبیل(نصف قاشق چایخوری) با هر وعده میل نمایید. 

2- از غذاهای سنگین و دیرهضم مانند گوشت گاو (به هر شکل و به هر مقدار) ،کله‌پاچه، حلیم،تخم مرغ آب‌پز کامل، کوکوسیب‌زمینی، ماکارونی، الویه، اجتناب کنید.

3- از غذاهای زودهضم بیشتر استفاده کنید. (گوشت بره- جوجه‌کباب- تخم مرغ عسلی ...)

4- از خوردن سالاد خیارگوجه، ترشی، دوغ و ماست اجتناب کنید.

5- از میوه‌های با مزاج سرد مانند: هندوانه، هلو، زردآلو، کیوی، خیار و گوجه بویژه بر روی غذا پرهیز نمایید.

6- غذا را با نمک شروع و با نمک به پایان برید. (اگر بیماری فشار خون ندارید). 

-7از خوراکی‌های مولد ریاح مانند حبوبات ،کمتر استفاده نمایید. در صورت تمایل به مصرف، قبل از طبخ، حداقل 12 ساعت در آب خیس نموده و در طی این مدت 3-2 بار آب آن را تعویض نمایید.

8- از ادویه‌جاتی مانند قرنفل (میخک)، هل و زعفران در طبخ غذا استفاده کنید.

9- از خوردن آب همراه غذا و تا 2 ساعت پس از آن اجتناب کنید (برای کاهش تمایل به آب، غذا را خوب بجوید و بدون عجله و با آرامش غذا میل کنید).

10- قبل از سیری کامل دست از غذا بکشید.

11- حداقل تا2 ساعت پس از غذا از خوابیدن اجتناب کنید.

12- از مصرف غذاهای سرد و مرطوب مانند آش ماست، آش دوغ، آش رشته و آش جو پرهیز کنید.

13- از انواع fast food بویژه سوسیس، کالباس و همبرگر جداً اجتناب کنید.

14- اگر دچار ضعف هضم و نفخ زیاد هستید از ورزش روزانه با معده کاملاً خالی به مدت 20-15 دقیقه غافل نشوید.

اگر با انجام موارد فوق بهبودي حاصل نشد حتما با يك متخصص طب سنتي مشورت كنيد

 

حفظ سلامت قلب از دیدگاه طب سنتی

 

غضب ،سفر زیاد ،ورزش بسیار شدید و زیاده روی در جماع ،باعث ضعف قلب و تحلیل روح زندگی می گردد.

 

کسی که به دنبال حفظ سلامتی قلب است باید این موارد را رعایت کند:

1. از بوییدن مواد بدبو و آلودگی ها بپرهیزد.

2. دایما بدن و لباس خود را با عطرهای طبیعی مناسب مزاج خودش ،معطر کند.(برای مزاج گرم،عطر گرم وبرای مزاج سرد عطر سرد)

3. وسواس و افکار بد به خود راه ندهد

4. از طیش و غضب خود را خالی کند

5. اغذیه ای مانند ماء اللحم (آب گوشت)و زرده تخم مرغ استعمال نماید

6. از مبخرات پرهیز نماید (منظور غذاهای نفاخی که تولید باد و بخار در بدن می کند)

7. از هم و غم و افعالی که منافی و مکروه خاطر باشد اجتناب کند(اجتناب از کارهایی که آزردگی خاطر ایجاد می کند)

8. شادی معتدل و مجالست با افراد نیکو گفتار را شیوه خود سازد

9. از صحبت با جاهلان و اراذل احتراز کند

10. مداومت کند بر خوردن اغذیه ای که مولد خون لطیف باشد(مانند زرده تخم مرغ)

11. از مفرحات مثل،عرق بیدمشک و گلاب ، شربت گاوزبان و غیره موافق حال خود استفاده کند

12. استشمام گلها و شکوفه های با عطر سرد در مزاج گرم و بر عکس .زیرا که معطرات مقوی قلب و نشاط آور هستند.

 

این خوراکی ها برای سلامت قلب مفیدند:

گلابی – سیب – تمرهندی – ریباس- آمله - گل گاوزبان – گشنیز – گل سرخ – نیلوفر – نارنج -هلیله – اسطوخدوس – ابریشم -دارچین – زعفران – سنبل – سعد – عود – عنبر- شقاقل - نعناع – فرنجمشک

 

سوپ مناسب سرماخوردگی 

 

جو پرک 1-2 قاشق غذا خوری

بال و گردن مرغ (ترجیحا مرغ خانگی)

گشنیز 100 گرم

سیب زمینی 1 عدد

گوجه فرنگی 1 عدد

کدوسبز 1 عدد

پیاز 1-2 عدد

سیر 1 حبه

شلغم 1 عدد

کلم 100 گرم

موارد باید به خوبی پخته و جا بیافتد، توجه داشته باشید که برای پخت به هیچ عنوان از زودپز استفاده نکنید.

 

 

 

دسته: اطلاعات عمومی

نویسنده : maryam
تاریخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳
ریزش موی سکه ای

بيمارى ریزش موی سکه ای به دار الثعلب مشهور است و ریزش موی سکه ای بيشتر دامن‏گير موهاى سر و ريش مى‏گردد و گاهى ابروها را نيز فرامى‏گيرد. علت اصلى اين ريزش ناگهانى مو، مربوط به عوامل چندى است، ريزش مو به علت دخالت ويروس‏ها و كم شدن تغذيه ناگهانى قسمتى از بدن اما علل اصلى آن هنوز مجهول است.

 

درمان ریزش موی سکه ای

درمان ریزش موی سکه ای:

جهت درمان ریزش مو سکه ای باید پاكسازى بدن از مواد بلغمى با دستورات زير صورت پذیرد

تربد 5 گرم، غاريقون 5 گرم هر دو را نرم كوبيده چهار روز صبح ناشتا كفلمه نمايند. بعد از اين دستور درمان زير را به كار برند تخم ترب 15 گرم، تخم شبت 10 گرم، ريشه ايرسا 20 گرم همه را نرم كوبيده، 10 روز صبح ناشتا با عسل ميل نمايند و در خلال آن ماء الاصول و گل قند خورند.

براى درمان موضعى ریزش موی سکه ای اول بايستى محل ريزش مو را با يك پارچه خشن خوب ماساژ داده يا به وسيله يك قطعه پياز عنصل يا سير محل ريزش موى را ماساژ داده تا سرخ شود بعدا از نسخه زير استفاده نمايند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:

صمغ عربى 10 گرم‏

سداب 10 گرم‏

خردل 5 گرم‏

نرم كوبيده در يك استكان زهره (صفراى گاو) ريخته بمالند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:

محل ريزش مو را با جوشانده آب گل زوفا و آب خرفه ماساژ دهند، سپس از داروى زير بمالند.

پياز عنصل 5 گرم‏

خردل 5/ 2 گرم‏

نرم كوبيده در نصف ليوان سركه حل كرده روزى سه مرتبه بمالند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:

سير 5 گرم، عاقرقرحا 5 گرم، نرم كوبيده با زهره گاو بمالند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:

فرفيون و سير از هركدام 5 گرم نرم كوبيده با زهره گاو به كار برند.

نسخه گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:

حبة الخضرا (بن) و پوست فندق از هركدام 10 گرم به‏سوزانند و با 5 گرم پودر پياز عنصل و نصف استكان روغن بادام تلخ آميخته بمالند.

موهاى نازكى كه روييده مى‏شود، چون قدرت و توانايى زيستن را ندارند بايستى تراشيده تا موهاى بعدى كه مى‏رويد قوى‏تر شود.

اگر مزاج صفراوى باشد محل ريزش مو مثل مرغ پوست كنده نمايان مى‏شود اين حالت را مى‏توان به وسيله تركيبات هليله زرد پاكسازى نمود.

شربت ليمو، شربت سيب، شربت انار جهت درمان ریزش موی سکه ای مفيد است و بايد محل ريزش مو را با سركه بشويند.

جهت درمان ریزش موی سکه ای روغن گل و سركه مخلوط كرده بمالند.

براى از بين بردن عاملى كه باعث ریزش موی سکه ای شده است 5 گرم گوگرد زرد را در نصف استكان روغن زيتون ريخته روزى دو سه مرتبه محل ريزش مو را ماساژ دهند، يا فندق را سوزانده در سركه كهنه حل كرده بمالند.

جهت درمان ریزش موی سکه ای بادام را با پوست سوزانده چنين كنند، اگر بعد از مدتى موها نروييدند، لادن را در روغن كنجد حل كرده بمالند. و يا درمنه را سوزانده با كف دريا و مازو با روغن مورد آميخته بمالند

جهت درمان ریزش موی سکه ای سر را روزانه با سبوس گندم يا برنج و گل خطمى جوشانده شده بشويند.

جهت درمان ریزش موی سکه ای با جوشانده برگ بيد محل را شستشو دهند و يا اينكه از جوشانده آب برگ چغندر و سبوس استفاده شود يا سير را كوبيده در سركه ريخته مثل خمير به محل ريزش مو ضماد نمايند.

جهت درمان ریزش موی سکه ای اگر مزاج بيمار سوداوى باشد:

اگر مزاج بيمار سوداوى باشد به پاكسازى بدن از سودا كوشند سپس جهت درمان ریزش موی سکه ای از جوشانده اسطوخودوس و افتيمون 7 روز صبح ناشتا استفاده نمايند (به صورت خوراكى) روزانه 5 گرم اسطوخودوس را در يك ليوان آب جوشانده با يك 5 گرم افتيمون نرم ساييده شده اضافه كرده و پس از ساعتى ميل نمايند (افتيمون را كوبيده روى جوشانده بپاشند).

دستورات گفته شده چه ماليدنى‏ها و چه داروهايى كه براى شستشو به كار مى‏رود در اينجا مورد مصرف دارد.

جهت درمان ریزش موی سکه ای اگر مزاج بيمار مزاج دموی داشته باشد:

اگر طبع بيمار دموى باشد پس از فصد و خون‏گيرى، شربت عناب، شربت‏ انار و آب ليمو دهند، يكى از دانشمندان معتقد است كه در مزاج‏هاى دموى اول خون‏گيرى و بعد جوشانده خيار چنبر و سپس ايارج فيقرا مفيدتر است.

در مزاج‏هاى صفراوى اول جوشانده هليله و بعد از آن ايارج فيقرا و در سوداوى، اول دم كرده افتيمون و پس از آن ايارج فيقرا و در بلغمى مزاج اول پاكسازى بعد ايارج فيقرا مصرف شود.

گفتار محمد زكرياى رازى‏ جهت درمان ریزش موی سکه ای:

ماليدن پياز عنصل به محل ريزش مو و پوشاندن سر و محل ريزش مو لازم است. او معتقد است كه براى روييدن موها پر سياوشان بهترين دارو است، با توجه به گفتار فوق شستشوى محل ريزش مو با پر سياوشان بهترين دستور است. او معتقد است كه براى روئيدن ابروها فندق سوخته را در روغن ترب حل كرده بمالند.

يكى از دانشمندان بنام لارزوربير جهت درمان ریزش موی سکه ای ، معتقد است كه براى روييدن موها، سركه، پياز عنصل عجيب الفعل است، طرز تهيه آن به قرار زير است:

پياز عنصل را نرم كوبيده در سركه حل كرده بمالند (10 گرم پياز عنصل در يك استكان سركه) هم‏چنان‏كه مكرر گفته شده است، روغن زرده تخم‏مرغ و نشادر بسيار مفيد است (5 گرم نشادر در روغن ده عدد روغن تخم‏مرغ) براى تغذيه بهتر و جريان خون بيشتر در محل ريزش مو، بايستى آن محل را ماساژ دهند براى اين كار از آب جوشانده گل زوفا يا گل اروانه و پر سياوشان استفاده مى‏شود و نيز از آب مورد و گل خطمى مى‏توان استفاده نمود.

روغن های گیاهی جهت درمان ریزش موی سکه ای:

روغن آمله، روغن بابونه يا جوشانده ابهل و روغن كنجد يا كف دريا و خاكستر برنجاسف و روغن گل يا كوبيده لادن در روغن زيتون، همه براى رفع ريزش مو مؤثرند.

تهیه و تنظیم:گروه بوعلی باب سلامتی

منابع:

قانون بوعلی

کتاب شفا

برچسب‌ها: ریزش مو
نویسنده : maryam
تاریخ : جمعه ۲۴ بهمن۱۳۹۳
توصیه های پزشکی امام رضا (ع) برای فصل زمستان

امام رضا (ع) در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری و برای تقویت سیستم دفاعی بدن و حفظ تندرستی دستورالعمل‌های مفیدی ارائه کرده‌اند که حجامت، رعایت اعتدال، توجه به تدابیر ماه‌ها و فصل‌ها و استفاده از میوه‌ها و غذاهای متناسب با زمان و مکان از این جمله است.

 

 

امام رضا (ع) در یک سفارش کلی درباره زمستان توصیه می‌کنند که: باید غذاهای پرانرژی مصرف کرد. مالیدن روغن و ماساژ استخوان‌ها در حال استراحت با روغن‌های شب‌‎بو،‌ زیتون و گل سرخ به تقویت و استحکام کمک می‌کند. مصرف سیر نیز هفته ای یکبار مفید است. مصرف خرما گاهی با شیر و تخم مرغ مناسب است و از سستی اواخر و نیمه دوم زمستان و اوایل بهار جلوگیری می‌کند.

 

دی ماه

در مورد ماه اول زمستان که همان دی ماه می‌باشد، قبلا توضیحاتی ارائه شده است که با کلیلک بر روی این جمله می‌توانید آن را مطالعه نمایید.‌

 

بهمن ماه

کانون آخر یا کانون دوم مطابق گاهشماری رومی تقریبا با ماه بهمن شمسی برابر است و به طور دقیق‌تر از 23 دی تا 23 بهمن را شامل می‌شود. امام رضا (ع) بر اساس ماه‌های رومی سفارش‌هایی را برای تغذیه و سلامت و نیز حفظ الصحه متذکر شده و خصوصیات هر ماه و تدبیر هر یک از آن‌ها را بیان داشته اند.

امام رضا (ع) در رساله ذهبیه ضمن توصیه کلی به مأمون در باره مزاج‌ها و زمان و مکان می‌فرماید: « إن قوة النفس تابعة لأمزجة الأبدان، وان الأمزجة تابعة للهواء، وتتغیر بحسب الهواء، فی الأمکنة... ». بدان که نیروی روح پیرو مزاج‌های مختلف بدن است و مزاج‌ها خود تابع هوا هستند و با تغییر هوا دچار دگرگونی می‌شوند و... (1)

امام رضا (ع) ضمن برشمردن خصوصیات ماه‌ها در باره ویژگی‌های بدن در ماه کانون دوم یا همان بهمن ماه می‌فرماید: واحد وثلاثون یوماً یقوى فیه غلبة بلغم ینبغی أن یتجرع فیه الماء بالریق، وینفع الاحساء فیه مثل البقول الحارة کالکرفس، والجرجیر، والکراث، وینفع فیه دخول الحمام، والتمریخ بدن الخیری وما ناسبه ویحذر فیه الحلو، وأکل السمک الطری واللبن ... »؛ (2)

مصرف سیر نیز هفته ای یکبار مفید است. مصرف خرما گاهی با شیر و تخم مرغ مناسب است و از سستی اواخر و نیمه دوم زمستان و اوایل بهار جلوگیری می‌کند

اولین نکته ای که امام رضا (ع) به آن اشاره می‌کنند آن است که در این ماه بلغم زیاد می‌شود. بلغم همان سیستم ایمنی بدن و از جنس آب و سرد و تر است که در طب سنتی با عنوان مزاج زمستانی از آن یاد می‌شود. از فصل زمستان، سن کودکی و پیری، فربهی، غذاهای تر و سرد خوردن(ماهی، ماست، و...) به عنوان عوامل افزایش بلغم نام می برند. از این رو برای این ماه مصرف موادی مثل: گوشت (شتر، گوسفند، کبوتر، سار، گنجشک)، ادویه جات (هل، دارچین، زنجبیل، زیره، زعفران، زنیان، سیر، موسیر،خردل) و سبزیجات (کرفس، نعناع، ریحان، جعفری، ترخون، مرزه، کلم، مارچوبه، نخود، گردوی هندی، قدومه شیرازی، کدو حلوایی، لیمو ترش و گندم) مفید است.

از جمله توصیه های امام رضا(ع) در رساله ذهبیه درباره این ماه، مصرف کمی آب گرم در صبح به صورت ناشتا است که توصیه می‌کنند بهتر است این آب گرم را یک مرتبه سر کشید.

سفارش دیگر امام رضا (ع) خوردن حبوبات گرم، کرفس، ترتیزک، سیر، پیاز کوهی و استحمام خوب است که همانطور که اشاره کردیم باعث کاهش بلغم می‌شود.

رفتن به حمام هم از این نظر که با تعریق بدن بلغم دفع می‌شود مورد سفارش امام رضا (ع) بوده است.

توصیه دیگر امام رضا (ع) برای این ماه ماساژ و روغن مالی بدن با استفاده از روغن‌های گرم مانند روغن خیری (شب بو) و روغن‌های مشابه است که طبیعت گرم دارند. در همین زمینه امام رضا (ع) می‌فرماید: ادهنوا بالبنفسج فانه بارد فی الصیف و حار فی الشتاء؛ با روغن بنفشه خود را خوشبو کنید زیرا در تابستان سرد و در زمستان گرم است.(3)

و آخرین توصیه امام رضا(ع) در رساله ذهبیه برای این ماه پرهیز از مصرف شیرینی‌ها، ماهی تازه و ماست است که مصرف همه این‌ها باعث افزایش سردی و بلغم است و مایه بیماری در بدن است. (4)

 

 

اسفندماه

مطابق گاه شمار یونانی شباط به آخرین ماه زمستان اطلاق می‌شود که به طور تقریبی با اسفند ماه ما برابر است.  امام رضا (ع) در رساله ذهبیه در مورد ویژگی‌های اسفندماه می‌فرماید: (شباط) ثمانیة و عشرون یوما تختلف فیه الریاح و تکثر الامطار و یظهر فیه العشب و یجرى فیه الماء فی العود و ینفع فیه اکل الثوم و لحم الطیر و الصیود و الفاکهة الیابسة و یقلل من اکل الحلاوة و یحمد فیه کثرة الجماع و الحرکة و الریاضة؛ شباط بیست و هشت روز است، بادها در آن مختلف مى‏شود باران زیاد می‌بارد، گیاه و علف سر از زمین بیرون مى‏آورد، آب در شاخه‏هاى درختان جارى مى‏شود، خوردن سیر و گوشت پرندگان و شکار و میوه‏هاى خشک شده سودمند است و حرکت و فعالیت و کار در این ماه بسیار نیکو است.(5)

امام رضا (ع) در این بخش از سخنان خود این ماه را مقدمه بهار برشمرده و به خصوصیات طبیعی و جوی آن اشاره می‌کنند و * در اولین توصیه برای این ماه خوردن سیر را توصیه می‌کنند هرچند در بیانی دیگر فرموده اند که در فصل بهار باید از خوردن پیاز و سیر و ترشی پرهیز کرد، اما استفاده از این گیاه را برای آخر زمستان مفید دانسته و فرموده اند: و ینفع فیه اکل الثوم؛ خوردن سیر در این ماه نافع بدن است.

‎در روایات از سیر به عنوان شفای هفتاد نوع بیماری یاد شده و خواص فراوانی برای آن ذکر شده است. در حال حاضر هم از سیر برای کاهش میزان کلسترول و کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی و نیز برای بهره مندی از خواص ‏ضدمیکروبی آن استفاده می‌شود. امام رضا(ع) در بیانی دیگر می‌فرماید: هر کس می خواهد بادی دامنگیر او نشود، در هر هفت روز، یک بار سیر بخورد.(6)

* دومین توصیه امام رضا (ع) برای این ماه خوردن گوشت پرنده و شکار است. در اواخر زمستان از این جهت که هنوز سرماى زننده آن گاهى ما را تعقیب مى‏کند بدن نسبت به ماه‌هاى بعد محتاج به حرارت بیشترى است و در میان خوراکى‏ها گوشت حرارت زیادترى تولید مى‏کند. از این رو امام رضا (ع) در باره فواید و خواص مفید مصرف گوشت در بیانی دیگر به نقل از امام على (ع) می فرمایند: ذُکِرَ عِندَ النَّبِیِّ صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم اللَّحمُ وَالشَّحمُ ، فَقالَ : لَیسَ مِنهُما بَضعَةٌ تَقَعُ فِی المَعِدَةِ إلاّ أنبَتَت مَکانَها شِفاءً ، وأخرَجَت مِن مَکانِها داءً؛ نزد پیامبر (ص) از گوشت و پیهْ یاد شد. فرمودند: هیچ پاره‏اى از این دو در معده جاى نمى‏گیرد، مگر این که در جاى آن، شفا مى‏روید و بیمارى‏اى از آن جا مى‏رود.( 7)

* و توصیه سوم امام رضا (ع) برای این ماه استفاده از خشکبار و میوه های خشک است. از این رو می‌فرماید: و الفاکهة الیابسة؛ و خوردن میوه‏هاى خشک مفید است که مراد از میوه‏هاى خشک ظاهرا خشکبار است مانند پسته و بادام و فندق و گردو و سنجد و امثال آن که ما پیش از این در خواص برخی از آنها مثل گردو ، سنجد و ... از نگاه امام رضا (ع) سخن گفتیم.

در اسفند ماه به خاطر اختلالاتی که در مزاج پیدا می‌شود، جریان خون مختل شده و پوست بدن دچار مشکل می‌شود و برخی نارسایی‌ها در مفاصل و استخوان‌ها پدید می‌آید که به خاطر همین امام رضا (ع) می‌فرماید: در ماه شباط باید از مقدار مصرف شیرینى کم کرد

بخشی از توصیه های امام رضا (ع) برای این ماه توصیه‌های پرهیزی است که نباید انجام داد. از این رو آن حضرت می‌فرماید: و یقلل من اکل الحلاوة؛ و باید از خوردن شیرینی جات بکاهد. در اسفند ماه به خاطر اختلالاتی که در مزاج پیدا می‌شود، جریان خون مختل شده و پوست بدن دچار مشکل می‌شود و برخی نارسایی‌ها در مفاصل و استخوان‌ها پدید می‌آید که به خاطر همین امام رضا (ع) می‌فرماید: در ماه شباط باید از مقدار مصرف شیرینى کم کرد.

و توصیه آخر امام رضا (ع) برای این ماه افزایش تحرک و ورزش و فعالیت‌های بدنی است. فعالیت‌های بدنی خود به بیدار شدن اعصاب کمک می‌کند چرا که در سرماى زمستان اعصاب به نوعی رخوت دچار شده و سلول‌هاى مرده همچنان در جاى خود مانده‌اند که با حرکت و فعالیت و ورزش احیا می‌شوند.(8)

امام رضا (ع) در بیانی دیگر در مورد تحرک و آثار ورزش در ایجاد نشاط معتقدند که جنبش بیش از اندازه و خسته ساختن اعضای بدن باعث فرسودگی جسم و جان خواهد شد و موجبات حزن و درد را فراهم می‌سازد؛ اما اگر تقلا و جنبش به حد اعتدال باشد باعث نشاط و شادمانی انسان می‌گردد و او از این فعالیت لذت خواهد برد.

 

پی نوشتها:

1. رساله الذهبیه، ذکر فصول السنه

2. الطریق الى خراسان نویسنده : کمال السید ج1 ، ص391

3. عیون اخبارالرضا(ع)، ج 2، ص 30، ح 74

4. سید محمود موسوی،رمز الصحة

5.رساله ذهبیه/ ذیل خصوصیات ماهها/(شباط) ثمانیة و عشرون یوما...

6. طب الامام رضا،ص41

7. عیون أخبار الرضا علیه ‏السلام ، جلد 2 ، صفحه 41 ، حدیث 130

8. طب الرضا (ع) / ترجمه امیر صادقى ص173 تا ص 181

 

نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳
خواب چیست؟ 

(و جعلنا نومکم سباتا) 

و خواب شما را مایه آسایش و استراحت قرار دادیم. 

خواب غذاى روح است و ما 3 / 1 زندگى خود را در خواب مى‏گذرانیم. 

خواب به طور منظم و گسترده تحت تاثیر ریتم شبانه روزى اتفاق‏مى‏افتد. در خواب بدن در وضعیت و محلى خاص قرار مى‏گیرد; دیگرفعالیتهاى جسمانى متوقف مى‏گردد و هوشیارى حسى کاهش کلى مى‏یابد. 

اندامى که این تغییرات را به وضوح در حالت‏خواب، در مقایسه‏باهوشیارى در حال آرامش، نشان مى‏دهد مغز است. امام‏على(ع)مى‏فرماید: «النوم راحه من الم و ملائمه الموت.» 

خواب مایه‏ى آسودن از درد و رنج است و هم سنخ آن مرگ است. 

مغز میزان خواب را تنظیم مى‏کند و به نظر مى‏رسد خواب براى آن‏حیاتى است. امام رضا(ع)مى‏فرماید: «ان النوم سلطان الدماغ و هوقوام الجسد و قوته.» 

خواب شهریار مغز است و مایه استوارى و نیروى بدن. 

انسان در خواب آرام است و حتى به نظر مى‏رسد به محرکهاى دنیاى‏پیرامونش پاسخ نمى‏دهد ولى مغز و پیکرش تغییراتى عمیق را تجربه‏مى‏کند. شما هر شب مراحلى یکسان از خواب را پشت‏سرمى‏گذارید. پس‏از رفتن به بستر، بدنتان شروع به آرام شدن کرده، تنشهاى عضلانى‏کاهش مى‏یابد و وارد اولین مرحله خواب مى‏گردید. 

مرحله اول «خواب جسمانى‏» 

شبانگاه وقتى آدمى سربربالش استراحت مى‏گذارد، هنوز اعصاب واحساسات و تمایلاتش درحال حرکت است; مانند چرخ لنگرى که بعد ازخاموشى موتور، دوسه دور دیگر هم مى‏گردد تا بایستد. این نوع‏خواب، نتیجه استمرار کارهاى روزانه است و عادتا در اول شب به‏وقوع مى‏پیوندد; یعنى انسان در ساعات اول و دوم شب فعالیتهاى‏روزانه‏اش رادرخواب بسیار مى‏بیند. مدیر مدرسه احساس مى‏کند درمدرسه است و شاگردها و معلم‏ها و دیگران آمده‏اند و شلوغ مى‏کنند. 

کارگر کارخانه خود را درکارخانه مى‏یابد و هرکس احساس مى‏کندمقدارى از کارهاى روزانه‏اش تکرار مى‏شود. ما نیز از این نوع‏خوابها بسیار مى‏بینیم; ولى چون اول شب است و بعد خواب ما سنگین‏و سنگین‏تر مى‏شود، آنها را فراموش مى‏کنیم; به ویژه آن که این‏نوع خوابها بى‏ارزش هم هستند. زیرا اعمال روزانه آدمى است که به‏طور خودکار انجام مى‏پذیرد. 

درمرحله اول خواب، امواج مغزى کوتاه‏تر، فشرده، و نامنظم‏مى‏گردد و افکار روزمره از ذهن شما مى‏گذرد. اگر در این منطقه‏تاریک و روشن چشم باز کنید، ممکن است‏به طور کلى منکر خوابیدن‏شوید. 

مرحله دوم «خواب نفسانى‏» 

خواب نفسانى یعنى آن لحظاتى که انسان به طور عمیق به خواب‏فرو رفته و دست و پا و حواس پنج گانه‏اش از کار افتاده است. دراین حالت ضمیر نابخود اوج گرفته، امواج مغزى بلندتر و فعالیتش‏گهگاه قطع مى‏گردد. چشم به محرک پاسخ نمى‏دهد. به طورى که حتى‏اگر پلکها را آهسته بازکنند، شخص نمى‏تواند ببیند. 

در این نوع خواب، احساسات و تمایلات کوفته شده در داخل وجدان‏آدمى، از ضمیر نابخود بیرون مى‏آید و خود را نشان مى‏دهد. این‏نوع خواب، خوابى عکس العملى است; یعنى عکس العمل کارهاى روزانه‏است نه ادامه آن; براى مثال فرض کنید انسان در روز مورد هجوم‏ستمگرى قرار گیرد و توان انتقام نداشته باشد. این امر عقده‏اى‏در دلش مى‏شود، در ضمیر نابخود جاى مى‏گیرد و حتى بى‏آنکه خودش‏دریابد، آزارش مى‏دهد. در خواب این عقده مى‏شکفد و انسان ضعیف ومظلوم، توانا مى‏شود و از ستمگر انتقام مى‏گیرد; او را کتک‏مى‏زند، بر زمین مى‏خواباند، میل درونى‏اش ارضا مى‏گردد و وقتى ازخواب برمى‏خیزد، احساس نشاط و آرامش مى‏کند; زیرا عقده درونى‏اش‏از بین رفته است. بنابراین، احساس نشاط انسانها هنگام صبح تنهابه سبب رفع خستگى فیزیکى نیست; بلکه در بیشتر مواقع به سبب ازمیان رفتن عقده‏هاى نفسانى است که شخصیت انسان را مى‏آزارد. 

روان شناسان قادرند بسیارى از مشکلات روانى و درونى افراد رااز روى خواب بفهمند، تحلیل کنند و سبب و راه حل آن را بیابند. 

مرحله سوم «خواب روحانى‏» 

در مرحله سوم، امواج مغزى بسیارآهسته‏تر و حدود پنج‏برابر بزرگتر از مرحله اول مى‏گردد. 

عمیق‏ترین مرحله ناهوشیارى امواج مغزى در این زمان تحقق مى‏یابدو بیدار کردن انسان از خواب بسیار دشوار است. 

این مرحله به طور معمول دو یا سه ساعت پس از نیمه شب شروع‏مى‏شود و تا نزدیک سپیده صبح ادامه مى‏یابد. در این نوع خواب،انسان خوابهایى مى‏بیند که از آینده خبر مى‏دهد; آینده‏اى که باهیچ حساب احتمالاتى نمى‏توان آن را پیش بینى کرد. 

خوابهاى اول و دوم با گذشته انسان سروکار دارد; اما خوابهاى‏مرحله سوم با گذشته هیچ رابطه‏اى ندارد و به کلى مستقل است. 

چند ساعت‏خواب براى شما کافى است؟ 

شما هر شب به خواب عمیق و غیر منقطع در بسترى راحت، جادار وامن نیاز دارید. مهمترین مساله این است که شما صبح هنگام‏برخاستن چه احساسى دارید؟ اگر سرشار از انرژى و سرحال برخیزید،معلوم است‏خوب خوابیده‏اید. 

دراین باره که خواب خوب شب چه مدت باید باشد، فرمول خاصى‏وجود ندارد. انتظار این که همه افراد به یک اندازه به خواب‏نیاز داشته باشند به همان اندازه غیر منطقى است که توقع داشته‏باشیم، همه مردم هر روز یک اندازه غذا بخورند. 

دامنه خواب طبیعى بین 5 تا ده ساعت است. حدود 1 تا 2 درصد ازمردم مى‏توانند با تنها 5 ساعت‏خوابیدن به زندگى ادامه دهند واقلیت کوچک دیگرى نیز به دو برابر این میزان خواب نیاز دارند. 

براى محاسبه میزان خواب مورد نیاز، هر روز صبح زمان بیدارشدنتان را ثابت نگه دارید، و وقت‏شروع خواب را تغییر دهید. آیاپس از 6 ساعت‏خواب هنوز سست و بى‏حال هستید؟ آیا یک ساعت‏خواب‏اضافى توان بیشترى به شما مى‏دهد؟ اضافه شدن دو ساعت چطور؟ هرگزتصور نکنید با بیشتر خوابیدن اوضاع بهتر مى‏شود; زیرا خواب بیش‏از اندازه احساس رخوت پدید مى‏آورد. 

پیامبر خدا(ص)مى‏فرماید: 

«ایاکم و کثره‏النوم; فان کثره النوم یدع صاحبه فقیرا یوم‏القیامه.» 

از پرخوابى بپرهیزید; زیرا پرخوابى صاحبش را در روز رستاخیزتهیدست مى‏گذارد. 

با توجه دقیق به علایم هشدار دهنده بدنتان، خواب مناسب خود راتنظیم کنید. 

وقتى به اندازه مورد نیازتان استراحت نمى‏کنید چه اتفاقى‏مى‏افتد؟ نخستین آسیب کم خوابى از میان رفتن تبسم است. خستگى‏سبب تحریک پذیرى و افسردگى مى‏شود. بدون خواب کافى افرادنمى‏توانند وظایف خود را به نحو شایسته انجام دهند; حتى نیم‏ساعت کمتر از معمول خوابیدن، ممکن است‏به فعالیت روز بعد آسیب‏رساند. هرچه بیشتر از ساعات خوابتان کاسته شود، شما کمتر خودانگیخته، انعطاف پذیر و خلاق خواهید بود. افرادى که شب خوبى رانگذارنده‏اند، انعطاف ناپذیر مى‏شوند و در پى‏کشف راه حل مسایل‏نخواهند بود. این افراد حتى اگر بسیار تمرکزکنند، تنها توان‏انجام دادن کارهاى معمولى را دارند و چنانچه شب بعد نیز دربى‏خوابى به سربرند، حتى انجام دادن کوچکترین وظایف برایشان‏دشوارمى‏شود. 

چگونه بخوابیم؟ 

ساعات منظمى را براى به خواب رفتن و برخاستن تعیین کنید و تاجایى که ممکن است این نظم را در روزهاى تعطیل نیز حفظ کنید. 

براى خواب خود آیینى در نظر بگیرید و رشته‏اى از کارها را هرشب‏پیش از خواب تکرار کنید; مثل تفکر درباره آنچه روز انجام‏داده‏اید، دعا کردن و خواندن داستانى بدون هیجان تا انتقال ازبیدارى به خواب آسان‏تر شود. 

امام صادق(ع)مى‏فرماید: «اذا اویت الى فراشک فانظر ماسلکت‏فى‏بطنک و ما کسبت فى یومک، و اذکرانک میت و ان لک معادا» 

هرگاه به بسترت رفتى بیندیش که در آن روز چه غذایى روانه شکم‏کرده‏اى و چه به دست آورده‏اى؟ و به یاد آر که خواهى مرد و معادى‏در پیش دارى. 

براى آزاد شدن تنش‏هاى فیزیکى هر روز ورزش کنید. آخر شب ورزش‏نکنید; زیرا وقتى به احساس خواب آلودگى نیاز دارید، برانگیخته‏مى‏شوید. 

در ساعات پایانى روز، قهوه و چاى ننوشید; زیرا تاثیر کافئین‏تا حدود هشت‏ساعت ادامه مى‏یابد و در خواب اختلال پدید مى‏آورد. 

اگر براى خوابیدن در شب مشکل دارید، در طول روز نخوابید; باشکم خیلى پر یا گرسنه به خواب نروید و در اوایل غروب غذابخورید تا بسیار راحت‏تر باشید. 

چرا خوابیدن در شب بهتر است؟ 

ساختار و فیزیولوژى بدن انسان چنان طراحى شده که شب براى‏استراحت و روز براى کار و کوشش باشد. یکى از دلایل این مساله‏نظام ترشح هورمونى بدن انسان است که دقیقا براین اساس استوارگردیده است. بهترین هورمونى که براى فعالیت روزانه و نیز نشاط،پویایى و تحرک ضرورى است، هورمون کورتیزول است که در بسیارى ازواکنش‏ها و فعل و انفعالات بدن موثر است و بدن را در سطوح سلولى‏آماده فعالیت مى‏سازد. ترشح طبیعى کورتیزول با یک الگوى‏شبانه‏روزى انجام مى‏شود. به طورى که بالاترین غلظت پلاسمایى درصبح زود(6 8 صبح)و پایین‏ترین غلظت در حوالى نیمه شب دیده‏مى‏شود. 

عدم این هورمون یا اختلال در ترشح آن به اختلال در نظام طبیعى‏فعالیت ارگانهاى مختلف بدن مى‏انجامد. چرخه ترشح این هورمون درطول شبانه روز یکسان نیست. در ابتداى روز بالاترین میزان ترشح‏وجود دارد. این مقدار به مرور کاهش مى‏یابد و هنگام شب به‏کمترین حد مى‏رسد. علاوه بر آن، هنگام مقابله با فشارهاى مختلف وحتى بیماریها این هورمون بیش از حد عادى ترشح مى‏شود و انسان رااز نظر جسمى و روحى یارى مى‏دهد. در ساختار فیزیکى بدن انسان‏نکات دیگرى نیز مشاهده مى‏شود که بر لزوم استراحت‏شبانه گواهى‏مى‏دهد; براى مثال عضلات چشم در نور کم شب در حالت استراحت قرارمى‏گیرند، اما در طول روز به سبب واکنش در مقابل روشنایى طبیعى‏انقباض‏هایى از خود نشان مى‏دهند. 

همچنین ترشح هورمون آدرنالین که سبب نشاط، شادابى و بهترشدن رشد بدن مى‏گردد. در شب، بویژه دوازده تا سه نیمه شب، تحقق‏مى‏یابد. استراحت در روز هیچ‏گاه بى‏خوابى شب را جبران نمى‏کند;ولى تا حدودى موثر است. اگر فردى 4 تا 5 شبانه روز پشت‏سرهم‏نخوابد، به هلاکت مى‏رسد، زیرا سلولهاى مغز به استراحت‏نیازمندند. بى‏خوابى‏هاى مقطعى سبب ایجاد نارسایى در مغز و روان‏مى‏شود و در مراحل ابتدایى، قدرت تشخیص و تمرکز را مختل مى‏سازد. 

شب بیداریهاى طولانى مى‏تواند به تدریج این عارضه را تشدید کند. 

خواب در مقابله بیماریها 

خواب مى‏تواند دارویى موثر علیه بیماریها باشد. بیماران قبل‏از هرچیز به استراحت کافى نیاز دارند. خواب نماد استراحت مفیداست و سیستم دفاعى بدن را تقویت مى‏کند. گاه خواب حتى به اندازه‏دارویى که فرد مصرف مى‏کند، در درمان موثر است. بهترین نوع‏درمان بیماریها آن است که بدن همه مکانیزمهاى فیزیکى وشیمیایى‏اش را به کمترین مقدار مورد نیاز برساند و تمام انرژى‏سطح سلولى را براى درمان بیمارى و خروج میکرب از بدن بسیج کندو این حالت در خواب به خوبى فراهم مى‏آید. 

در این راستا، مطالعات پژوهشگران هنگ کنگى نشان مى‏دهد که‏خواب کم و ناکافى مى‏تواند به زخم معده و حتى سرطان بینجامد. به‏نوشته روزنامه استاندارد هنگ‏کنگ، فشار روحى مى‏تواند توازن میان‏ترشح اسید معده و توانایى معده براى محافظت در مقابل اسید رابرهم زند; همچنین بیمارانى که دچار کم‏خوابى‏اند، در مقایسه باگروهى که خواب کافى دارند، دیرتر بهبود مى‏یابند. 

مصرف دارو براى خواب 

قرصهاى خواب‏آور فقط باید با نظر پزشک مصرف گردد. آن هم تنهابراى مدتى کوتاه. این قرصها در دوره بحرانى سودمند است; ولى بامصرف پیوسته به زودى تاثیر خود را از دست مى‏دهد. انسان ممکن‏است‏به تدریج میزان دارو را افزایش دهد و خود را از نظر روانى‏و جسمى به آن وابسته سازد; ولى چنانچه پس از مدتى طولانى مصرف‏آن را قطع کند، دیگر بار از بى‏خوابى رنج‏خواهدبرد و بدین‏ترتیب، بدتر از قبل مى‏شود.

منابع:

فرهنگ کوثر 1379 شماره 37

برچسب‌ها: طب و تربیت
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳
یکى از نیازهاى اساسى روانى کودکان، محبت است. کودک میل‏دارد مورد محبت دیگران واقع شود و خود نیز به دیگران ابرازمحبت کند. محیط خانواده و تجربیات فرد در پیدایش و رشد این‏عاطفه کاملا تاثیر دارد. 

سالمندان و جوانان نیز مانند کودکان به محبت نیازمندند; ولى‏این نیاز در کودکان محسوستر است. 

«من قبل ولده کتب الله عزوجل له حسنه و من فرحه، فرحه الله‏یوم القیامه.» 

آن که فرزندش را ببوسد، خداوند حسنه‏اى در نامه عملش مى‏نویسدو هرکه فرزندش را شاد کند، خدا او را در قیامت‏شاد خواهد کرد. 

ابراز محبت‏سبب تامین بهداشت روانى نوزاد است. کودکى که ازمحبت‏سرشار پدر و مادر برخوردار است، قدرت سازگارى بیشترى‏دارد; احساس سکون و آرامش مى‏کند; اعتماد به خویشتن در وى‏نیرومند است و به میزانهاى اخلاقى حساستر است. 

در روایات چنین مى‏خوانیم: 

«کان النبى(ص)اذا اصبح مسح على رووس ولده‏» 

رسول خدا(ص)هر بامداد دست محبت‏بر سر فرزندانش مى‏کشید. 

کودکانى که در سالهاى نخستین زندگى از محبت والدین و دیگربزرگسالان محرومند، در بلوغ و سالمندى ناراحتیهاى شدید عاطفى ازخود بروز مى‏دهند. 

وقتى محیط خانه، سالم و از عاطفه و محبت‏سرشار باشد، وجدان‏کودک رشد مطلوب خود را آغاز مى‏کند و احساس حمایت و امنیت وآزادى عمل او را فرا مى‏گیرد. 

محیط خانواده باید از محبت‏سرشار باشد تا کودک ضمن احساس‏امنیت‏خاطر، امکان یادگیرى بیابد، زیرا خانواده‏اى که همیشه‏نزاع و مشاجره بر آن حکم فرماست، موجب اضطراب و نگرانى کودک‏مى‏شود و این امر فرصت‏یادگیرى را از او سلب مى‏کند. 

رسول اکرم(ص)مى‏فرماید: «اکثروا من قبله اولادکم فان لکم، لکل‏قبله درجه فى الجنه ما بین کل درجه خمسه ماه عام.» 

فرزندان خود را زیاد ببوسید; زیرا با هر بوسه مقام و مرتبتى‏در بهشت‏براى شما فراهم مى‏شود که فاصله میان هر مقام پانصد سال‏است. 

وقتى کودک حس کرد پدر ومادر از وى غافلند و به او محبت‏ندارند، کینه آنها را به دل مى‏گیرد و اندیشه انتقام از اجتماع‏آنها را در سر مى‏پروراند. این حالت گاه به ناهنجاریهاى روانى وجرم و جنایت مى‏انجامد. 

امام صادق(ع)مى‏فرماید: «ان الله عزوجل لرحم الرجل لشده حبه‏لولده.» 

مردى که به فرزندش محبت‏بسیار دارد، مشمول رحمت و عنایت‏مخصوص خداوند بزرگ است. 

کودک به محبت نیاز دارد و خشونت و قهر موجب انحراف او ازمسیر عادى زندگى مى‏گردد. در واقع دستورهاى سخت و مکرر حالت‏دفاعى در وى ایجاد مى‏کند و سلب آزادى از او سبب مى‏شود به دروغ‏پناه برد. 

گاه کودک از این که نمى‏تواند محبت والدین را به خود اختصاص‏دهد احساس حسادت کرده، به تنبیه آنها مى‏اندیشد و از آنجا که‏قادر نیست چنین کارى کند، به بد رفتارى روى مى‏آورد; براى مثال‏ناخن مى‏جود، شست مى‏مکد، فحش مى‏دهد و حتى گاه به دزدى مى‏پردازد. 

اطفالى که‏خود را محبوب والدین حس نمى‏کنند، با جسارت ناراحتى‏خود را پنهان مى‏کنند. در واقع اطفالى که از محبت محرومند یاکمرو و خجالتى مى‏شوند یا جسور. رسول گرامى‏اسلام(ص)در باره محبت‏به فرزند مى‏فرماید: 

خداوند پدرى را که با چشم محبت‏به فرزندش مى‏نگرد و با نگاه‏پرعطوفت‏خویش شادش مى‏سازد، از پاداش آزاد کردن یک بنده‏برخوردار مى‏سازد. 

کارل را جرز، روان شناس آمریکایى، نیز بر اهمیت این نیازتاکید دارد. او معتقد است: کودکان دریافت توجه مثبت را ارضاکننده و دریافت نکردن آن را ناکام کننده مى‏یابند. از آنجا که‏توجه مثبت‏براى رشد انسان حیاتى است، رفتار کودک به وسیله‏مقدار محبت و عشقى که به او عطا مى‏شود، هدایت مى‏گردد. اگر مادرتوجه مثبت را ارائه ندهد، گرایش فطرى کودک به سوى شکوفایى ورشد خود با مانع مواجه خواهد شد. اگر این حالت زیاد اتفاق‏افتد، کودکان تلاش براى شکوفایى را متوقف مى‏کنند و در عوض براى‏به دست آوردن توجه مثبت دیگران مى‏کوشند. 

مهمترین چیزى که یک کودک براى رشد ذهنى لازم دارد، محبت وتوجه بزرگترهاست. کودکان از سنین نوزادى محبت را درک مى‏کنند واگر در این دوران محبت‏ببینند، دوست داشتن را مى‏آموزند. کودک‏با در آغوش گرفتن، نوازش کردن و برخورد محبت آمیز احساس آرامش‏مى‏کند. پدر و مادر باید براى محبت کردن به کودک وقت صرف کنند. 

کودکان خیلى زود بى‏توجهى دیگران را مى‏فهمند و از اینکه کسى‏آنها را دوست نداشته باشد، مى‏ترسند. 

ابراز محبت فیزیکى ما به کودکان، هم براى آنها و هم براى‏خودمان بسیار مهم است. در آغوش کشیدن فرزندانمان یکى از ساده‏ترین و بزرگترین لذتهایى است که ممکن است در زندگى داشته باشیم‏و شیوه‏اى مستقیم و گویا براى ابراز محبتى است که به آنان‏داریم. 

نخستین و اصلى‏ترین درس در تربیت فرزندان این است که به‏فرزندانتان بگویید دوستشان دارید. ممکن است‏بگویید خوب آنهامى‏دانند که من دوستشان دارم و لزومى ندارد این را بگویم; ولى‏باید این امر را به فرزندانتان نشان دهید که برایشان ارزش‏قائلید و دوستشان دارید. 

محبت ما به کودکان باید بى‏قید و شرط باشد. محبت‏بى‏قید و شرطبه راحتى و بدون هیچ‏گونه رابطه و ضابطه‏اى ابراز مى‏شود. برخى ازوالدین محبت‏خود را ابزارکنترل فرزندانشان مى‏سازند. این والدین‏در صورت خشنودى از رفتار کودک به وى محبت مى‏کنند و در صورت عدم‏خشنودى محبت‏خود را از آنان دریغ مى‏دارند. کودکان به تایید ومحبت والدین به شدت نیازمندند و به همین دلیل شاید عدم ابرازمحبت در کنترل رفتار آنان روشى موثر باشد; اما این کار ممکن‏است نه تنها برتکامل حس عزت نفس کودک بلکه بر حس امنیت درونى‏وى نیز تاثیر منفى بگذارد. 

البته لازم نیست فرزندانمان را در ناز و نوازش و محبت‏خود غرق‏سازیم یا تمام توجه خود را به آنها متمرکز کنیم. تنها کافى است‏با گفتار و کردار خود به آنها اطمینان دهیم که دوستشان داریم وبرایشان ارزش قایلیم. با این کار زیربناى محکم و استوارى‏مى‏سازیم که حس عزت نفس و ایمنى برآن بنا خواهد شد.

منابع:

فرهنگ کوثر 1378 شماره 35

برچسب‌ها: طب و تربیت
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳
هفت‏سال دوم 

على(ع) فرمود: ... در هفت‏سال دوم، فرزند خدمتگزار وفرمانبردار شماست. 

امام صادق(ع) نیز مى‏فرماید: ... هفت‏سال خواندن و نوشتن‏بیاموزد... 

همچنین مى‏فرماید: ... در هفت‏سال دوم به تادیب او بپرداز... 

این روایت‏ها نشان مى‏دهد که باید هفت‏سال دوم را به تادیب‏فرزند اختصاص داد. 

هرکه در خردى‏اش ادب نکنند در بزرگى ادب از او برخاست

چوب تر را چنان که خواهى پیچ نشود خشک جز به آتش راست

این نظریه مى‏گوید: کودک داراى سجایا و صفاتى است که قابل رشداست و زمانى رشد مى‏کند که محیطى مناسب فراهم شود. غزالى‏مى‏گوید: کودک داراى هیچ نقشى نیست و مى‏تواند هرگونه نقشى‏بپذیرد. 

بنابراین اگر کودک را از هنگام خردسالى به صفات و رفتارهاى‏خوب عادت دهند، به همان صفات پرورش مى‏یابد و بدانها خومى‏گیرد. اما اگر کودک را به حال خود واگذارند، اخلاق بد وعادات ناپسند در وى ملکه مى‏شود و از میان بردن آن دشوار است. 

خصوصیات کودک در سن هفت تا چهارده سالگى 

1- اعتماد به نفس دارد ومى‏خواهد هرکار را تجربه کند. 

2- براى یادگیرى، منظم خواندن، نوشتن و حساب کردن آمادگى‏دارد و مى‏تواند آنها را در امور روزانه‏اش به کار برد. 

3- مى‏خواهد مسئولیتى به عهده گیرد و با بهتر انجام دادن آن‏مورد تمجید واقع شود. 

4- به ستایش بزرگسالان نیاز دارد. 

معمولا بچه‏ها در سن هفت‏یا هشت‏سالگى زودتر وآسانتر خواندن ونوشتن مى‏آموزند و به تدریج مفاهیم ریاضى را فرا مى‏گیرند. 

با توجه به خصوصیات کودک در این برهه، روایات مساله تادیب وتنظیم رفتار را مطرح کرده‏اند. در این موقعیت، پدر و مادرباید: 

الف - مسئولیت‏هایى که کودک مى‏تواند بپذیرد، به وى یاد آورى‏کنند. 

ب - از حقیر شمردن کودک خوددارى کنند. 

ج - فرصت استقلال و انجام دادن مسئولیت‏به کودک دهند و از تحت‏فشار قرار دادنش بپرهیزند. 

روشهاى تربیتى: تربیت‏به وسیله سرمشق 

عملى‏ترین وسیله تربیت، استفاده از یک نمونه عملى و سرمشق زنده‏است. بدین جهت، خداوند محمد(ص) را سرمشق جهانیان قرار داد. 

(لقد کان لکم فى‏رسول الله اسوه حسنه لمن کان یرجوا الله‏والیوم الاخر و ذکرالله کثیرا) به طور یقین، زندگى رسول خدابراى شما و آنان که به خدا و روز قیامت امیدوارند و خدا رابسیار یاد مى‏کنند، سرمشقى نیک مى‏باشد. 

رسول خدا(ص) بزرگترین سرمشق بشریت است که با رفتار خود مردم‏را تربیت مى‏کرد. در هر خانواده، پدر و مادر باید نمونه‏اى ازتعلیمات اسلامى باشند. کودکى که مى‏بیند پدر و مادرش دروغ‏مى‏گویند، ممکن نیست راستى بیاموزد. فرزندى که پدر خود را نسبت‏به خود سنگدل و سختگیر ببیند، نمى‏تواند مهربانى و همکارى بادیگران را بیاموزد. خانواده تربیت کننده‏اى است که نخستین‏بذرهاى تربیت را در جان طفل مى‏کارد و رفتار و طرز تفکر او رامى‏سازد. 

تربیت کردن با پند و اندرز 

(هذا بیان للناس و هدى و موعظه للمتقین) این بیانى براى مردم‏و هدایت و پندى براى پرهیزکاران است. 

اگر سرمشق شایسته و درستى وجود داشته باشد، موعظه در نفس اثرمى‏گذارد. 

ممکن است نه پدر کودک دزدى کند نه مادرش; ولى طفل با انگیزه‏کودکانه به دزدى روى آورد. امکان دارد والدین طفل دروغ‏نگویند; ولى کودک براى تکمیل کمبودهایى که در خود یا خانه یاپدر و مادرش احساس مى‏کند، به دروغ گفتن گراید. 

در این موقعیت، اندرز سودمند مى‏نماید. البته اندرز باید بسیارآرام و لطیف باشد تا طفل به راه صواب و خوى نیک برگردد. 

پس محبت نخستین گام تربیت است. 

پس از محبت و سرمشق قرار گرفتن خانواده، نوبت‏به اندرز مى‏رسدو اگر هیچ کد کار گر نیفتاد، ناگزیر باید به اندکى شدت عمل‏روى آورد. 

البته تنبیه ضرورى نیست; ولى گاه براى گروهى سودمند واقع‏مى‏شود. تربیت همراه با مهربانى بسیار ممکن است اطفال را به‏درستى و پاکى و راستى برساند; اما اگر مهربانى و عطوفت از حدبگذرد، زیانى جبران ناپذیر به شخصیت طفل وارد مى‏آورد. 

تربیت‏با داستان‏سرایى 

(و اضرب لهم مثلا رجلین جعلنا لاحدهما جنتین من عناب و حففناهمابنخل و جعلنا بینهما زرعا) براى آنها مثل آن دو مرد را بیان‏کن که به یکى از آنها دو باغ انگور دادیم و اطراف آن را بادرختان خرما پوشاندیم و میان دو باغ را کشتزار قرار دادیم. 

اسلام تاثیر افسونگر داستان بر دلها را مى‏شناسد و آن را به‏عنوان وسیله تربیت‏به استخدام در مى‏آورد. قرآن داستان را براى‏همه انواع تربیت مورد استفاده قرار داده و در این مسیر از همه‏نوع تعبیرات هنرى و خصوصیات داستان‏گویى بهره گرفته است. 

تربیت‏با عادت دادن 

اسلام عادت را وسیله تربیت مى‏داند و هرچیز خوب و خیر را به‏عادت تبدیل مى‏کند. تکرار عمل، یکى از روشهاى موثر قرآنى است. 

از راه تکرار و ایجاد عادت مطلوب مى‏توان اخلاق بد را از میان‏برد و خویهاى پسندیده را جانشین آن ساخت.

منابع:

فرهنگ کوثر 1378 شماره 33

برچسب‌ها: طب و تربیت
نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳
نوزادى که ماهها در رحم مادر از طریق جفت و عوامل مادرى بخوبى‏محافظت‏شده، در پایان مدت باردارى بى‏دفاع پا به دنیاى آلوده‏خارج مى‏نهد. در این موقعیت، تنها آغوش گرم و شیرمادر او را درمقابل عوامل مهاجم، میکروبى، ویروسى، قارچى، انگلى،... محافظت‏مى‏کند. 

شیر مادر داراى سه دسته عوامل محافظت کننده است. این عوامل نه‏تنها نوزاد را در روزها و ماههاى آغاز عمر از گزند عوامل‏بیمارى زا دور مى‏دارد، بلکه تا پایان زندگى از بیماریهاى چون‏دیابت و فشار خون مصون مى‏سازد. 

در دوران بیست و چهار ماهه شیردهى، مسوولیت پرورش طفل از نظرجسمى و روانى به عهده مادر است. على(ع) مى‏فرماید: بنگر کدام‏زن فرزندانت را شیر مى‏دهد; زیرا کودک با اخلاق او رشد مى‏کند. 

چرا شیر مادر؟ 

شیر مادر براى بچه غذایى فوق العاده کامل است. از آنجا که‏دوران تکرار نشدنى کودکى در تاءمین سلامت انسان در بزرگسالى‏اهمیت‏بسیار دارد، دوران شیرخوارى از حساس‏ترین مراحل رشد وتکامل انسان است. پس باید در این مرحله از زندگى به تغذیه وسلامت کودک توجه مخصوص داشت. در چنین موقعیتى، نیازهاى غذایى،روانى و ایمنى کودک تنها از طریق شیرمادر تاءمین مى‏شود; و این‏ویژگیها به طور یک جااز طرق دیگر قابل دسترسى نیست. 

على(ع) مى‏فرماید: «ما من لبن رضع به الصبى اعظم برکه علیه من‏لبن امه‏» براى طفل شیرخوار هیچ شیرى مبارک‏تر از شیر مادرش‏نیست. 

شیر مادر چون خون ماده‏اى زنده است این ماده، علاوه بر موادمعدنى لازم براى تمام نوزادان، از مواد حفاظت کننده در برابربیماریها نیز برخوردار است. ترکیب و میزان مواد مغذى درشیرمادر باتوجه به روزهاى تولد، سن شیرخوار، سن مادر، سن‏بارورى، طول مدت شیردهى، دفعات شیردهى و تقاضاى کودک متفاوت‏است; و بهترین شیر براى هر نوزاد، شیر مادر اوست. 

تاثیر شیرمادر بر روان کودک 

ارتباطات عاطفى مادر و کودک هنگام شیردادن از پستان نیزامتیازى استثنایى براى شیرمادر است و در رشد عاطفى، ذهنى وروانى کودک تاثیرى شگفت انگیز دارد. على(ع) مى‏فرماید: 

«تخیروا للرضاع، کما تخیرون للنکاح، فان الرضاع یغیرالطباع.» همانگونه که براى ازدواج جستجو و انتخاب مى‏کنید،براى شیردادن هم بگردید; زیرا شیر طبیعت کودک را عوض مى‏کند. 

روحیات مادر و پدر، طبق قانون وراثت، در طفل موثر است; ولى دراینجا استثنا دیده مى‏شود. روحیات مادر، روى شیر مادر اثرمى‏گذارد و به احتمال نزدیک به یقین، مادر حسود فرزند حسودتحویل جامعه مى‏دهد; چنانکه مادر با عاطفه فرزند با عاطفه به‏اجتماع عرضه مى‏کند. 

پس بهتر است مادر، بخصوص هنگام شیردادن، تقوا پیشه کند; بسم‏الله بگوید; اضطراب نداشته باشد، خود را از هیجان و عصبانیت‏تهى سازد و در کمال آرامش و عدم نگرانى با تبسم به شیر دادن‏بپردازد. چنانچه مادر نیمه شب بیدار شود و با عصبانیت و داد وفریاد شیر دهد، کودک بى‏استعداد، طغیانگر و پرخاشگر مى‏شود. حتى‏مادرانى که در دوران باردارى و شیردهى به دلایل مختلف دچاراضطراب شدید مى‏شوند، صاحب شیرخوارانى بدقلق، نق‏نقى و تحریک‏پذیر مى‏گردند که طرح رفتارى و حتى طرح خواب آنان با سایرشیرخواران متفاوت و غیر قابل پیش‏بینى است. 

پاداش شیردادن 

اگر مادر نیمه شب بیدار شود، نوزاد در حال گریه را نوازش‏کرده، با او زمزمه کند که چرا دیر بیدار شده و عذر بخواهد،فرزند نیز تاثیرى مثبت مى‏پذیرد. البته شیردادن از ثواب الهى‏نیز برخوردار است. روایت در این باره مى‏فرماید: 

«...فاذا ارضعت کان لها بکل مصه لعدل عتق محرر من ولداسماعیل فاذا فرغت من رضاعه ضرب ملک کریم على جنبها و قال‏استانفى العمل فقد غفرلک‏» ... وقتى زنى نوزادش را شیر مى‏دهد،خدا در مقابل هربار که نوزاد از پستانش شیر مى‏مکد، ثواب آزادکردن بنده‏اى به او عطا مى‏فرماید. وقتى مادر از شیردادن فراغت‏یافت، فرشته‏اى دست نوازش بر پهلویش مى‏نهد و مى‏گوید: کار را ازسربگیر که خداوند تو را آمرزید. 

مکیده شدن شیر در شب باعث افزایش هورمون پرولاکتین، که درافزایش ساخت‏شیر در بدن مادر نقش عمده دارد، مى‏گردد که درفراوانى و تداوم شیر مادر بسیار موثر است. 

شیردهى از هردو پستان 

در حال حاضر با مطالعات دقیق انجام شده دریافته‏اند که شیرمادر تا سن 6 ماهگى به تنهایى براى تغذیه کودک کافى است و تااین سن حتى دادن آب به کودک لازم نیست. براى اینکه شیرخوار ازکلیه مواد موجود در شیر مادر بهره‏مند شود و از رشد مطلوبى‏برخوردار گردد، باید تمام شیر یک پستان را در هروعده ازشیرخوردن مصرف کند. 

قسمت اول شیر داراى آب و قند بیشتر و قسمت انتهایى‏اش حاوى‏چربى بیشتر است. در همین راستا امام صادق(ع) مى‏فرماید: 

جعل الله تعالى ذکره، رزقه فى‏ثدى امه احدیهما شربه و فى‏الاخرى‏طعامه و حتى اذا وضع اتاه الله عزوجل...» روزى نوزاد درپستان مادر است که یکى به منزله آب و مایعات و دیگرى داراى‏خواص غذاست... 

ضرورت شیردهى از هردوپستان در روایت دیده مى‏شود; چنانکه آخرین‏یافته‏هاى علمى بر شیردهى از هردو پستان تاکید دارد. البته‏نباید فراموش کرد که «مهمترین عامل افزایش شیرمادر، مکیدن‏مکرر شیراز پستان است.» 

تاچه زمانى باید شیرداد؟ 

به علت عوامل ایمنى‏بخش موجود در شیرمادر، شیرخوارى که تاپایان‏دوسالگى هنوز سیستم ایمنى‏اش تکمیل نشده، به وسیله شیرمادر دربرابر بیماریها محافظت مى‏شود، بدین سبب، شیرمادر تا پایان دوسالگى براى شیرخوار لازم است. تغذیه با شیرمادر تمام نیازهاى‏شیرخوار را تا پایان شش ماهگى تاءمین مى‏کند و از آن پس نیز تادوسالگى، حدود13 انرژى لازم را به او مى‏رساند. 

بنابراین، با توجه به اینکه بعد از تولد سریعترین مرحله رشد،دوران شیرخوارى است; و از طرفى ترکیب شیرمادر کاملا بانیازهاى‏شیرخوار منطبق است، سفارش شده کودک مدت 24 ماه تمام ازشیرمادرش استفاده کند. 

(والوالدات برضعن اولادهن حولین کاملین لمن اراد ان یتم‏الرضاعه...) مادران فرزندان خود را دو سال تمام شیردهند، این‏حکم براى کسى است که بخواهد دوران شیرخوارگى را کامل‏گرداند... امام صادق(ع) دراین باره مى‏فرماید: 

«الرضاع واحد و عشرون شهرا فان نقص فهو جور على الصبى‏» مدت‏شیردهى 21 ماه است; و هرگونه کوتاهى در این مورد ستم بر نوزادشمرده مى‏شود. 

سازمان جهانى بهداشت و یونیسف، ادامه تغذیه با شیرمادر را تادوسالگى سفارش کرده است. هنگامى که درمى‏یابیم میزان ابتلا به‏آسم و انواع آلرژیها در شیرخوارانى که از شیرمادر استفاده‏مى‏کنند، بسیارکمتر است; و از طرفى به علت‏سوخت وساز چربیها(کلسترول) این نوزادان در بزرگسالى با احتمال حملات قلبى،عروقى کمتر رو به رو مى‏شوند، راز سخن امام صادق(ع) و ستم‏برنوزاد را بیشتر درک مى‏کنیم. پس مادرى که بخواهد وظیفه مادرى‏را به طورکامل انجام دهد، باید در کمال آرامش و خواست‏روانى دوسال کامل به کودک شیر دهد. این کار، علاوه بر نیازهاى تغذیه‏اى،نیازهاى روانى کودک را نیز برآورده ساخته، وى را براى‏پاگذاشتن به مرحله بعدى آماده مى‏سازد.

منابع:

فرهنگ کوثر 1378 شماره 31

نویسنده : maryam
تاریخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳
آیا تربیت لازم است؟ 

چگونه نسلى سالم، از نظر جسمى، عاطفى، اخلاقى و... داشته باشیم؟ در تمام جوامع بشرى هرجامعه به فراخور خویش به بررسى و برنامه ریزهایى در این خصوص پرداخته است. با وجودى که در جوامع غربى عموما مسئله اخلاق و تربیت نادیده گرفته مى‏شود، دریافته‏اند که سرمایه‏گذارى بر روى مسائل تربیتى، در آینده موجب بهبودى اوضاع جامعه از تمامى ابعاد حتى اقتصادى (بطور غیر مستقیم با کاهش جرائم) ، مى‏گردد. دنیا دریافته که کودکان امروز سرمایه‏هاى گرانبهاى فردا هستند، پس براى بهتر استفاده نمودن از سرمایه‏هاى آینده، دریابیم چگونه و بر چه اساس و معیارى باید عمل نمود. ابتدائى‏ترین پرسش که در این خصوص به ذهن راه مى یابد، تربیت‏یعنى چه؟ تربیت را از چه زمانى مى‏توان شروع نمود؟ شیوه‏هاى عملى تربیت صحیح، چیست؟ 

تربیت‏یعنى چه؟ 

«تربیت‏» مصدر باب تفعیل از ماده (ربى یربو) به معنى «رشد» است، و تربیت مساوى رشد دادن مى‏باشد. معناى اصطلاحى تربیت، عبارت است از رشد دادن، یا فراهم نمودن زمینه رشد و شکوفائى استعدادها و به فعلیت رساندن قواى نهفته یک موجود. و علم تربیت، عبارت است از علم آموزش و پرورش که به پرورش و تهذیب فرزندان مى‏پردازد. ابتدا به زمان شروع تربیت از نظر روایات، مى‏پردازیم. سپس وظایف مادر هنگام حمل جنین (باردارى) دوران شیردهى را نگاهى انداخته. و در انتها چگونگى برخورد با کودکان از دیدگاه روایات، نگاهى اجمالى مى‏اندازیم. روانشناسان و متفکران دنیا همگى اصل تربیت را قبول دارند. اختلاف عمده متولیان تربیت این است که از چه زمانى باید شروع نمود؟ و در چه مسیرى تداوم یابد؟ 

زمان شروع تربیت

عده‏اى مراحل ابتدائى تربیت را قبل از تولد و پس از ازدواج دانسته‏اند و سن واقعى انسان را از آغاز دوران حاملگى مادر مى‏دانند. برخى دیگر پس از تولد را مناسب مى‏شمارند و معتقدند که تربیت پذیرى کودک از این سن آغاز مى‏گردد. گروهى سنین دبستانى را نقطه شروع مسائل تربیتى دانسته و بعضى معتقدند در دوران نوجوانى باید به این امر پرداخت. روایات اسلامى نشان دهنده این است که اسلام در مورد اعمال و افکار شخصیت پدر و مادر آینده حتى گام را فراتر نهاده، خانواده و نیاکان دختر و پسرى که در آینده دور، پدر و مادر مى‏شوند، مورد نظر دارد. امام صادق (ع) مى‏فرماید: «ان الله تبارک و تعالى اذا اراد ان یخلق خلقا جمع کل صورة بینه و بین ابیه الى آدم (ع)، ثم خلقه على صورة احدهم فلا یقولن احد هذا لا یشبهنى و لا یشبه شیئا.» وقتى که خدا بخواهد انسانى را بیافریند، صورتهائى که میان او و پدران او تا حضرت آدم (ع) وجود دارد، جمع کرده و او را به شکل یکى از صورتها مى‏آفریند... قانون وراثت در سعادت و شقاوت کودک، مؤثر است، البته این به معناى حاکم بودن جبر، نیست و نمى‏توان گفت: اگر بچه‏اى زمینه بد شدن دارد و طبق قانون وراثت‏به این طفل صفات ناپسندى منتقل شده، دیگر کودک قادر نیست این وضعیت را تغییر دهد، و به طرف صفات پسندیده حرکت نماید. بلکه وجود این حالات، طفل را در رسیدن به کمال به دشوارى و سختى مى‏اندازد. همین طور اگر بچه‏اى از نظر وراثت داراى امتیاز عالى باشد ولى پدر و مادر نسبت‏به تربیت او بى‏تفاوتى نمایند، آن قوانین خنثى مى‏شود. پس صفات اجداد پدر و مادر هر دو مى‏تواند از نسلهاى بسیار پیشین به فرزندان منتقل گردد. و در سعادت و شقاوت کودک موثر مى‏باشد. 

گزینش همسر 

علاوه بر مؤثر بودن پاک نهادى و شرافت اجداد، روایات در هنگام انتخاب همسر به سفارش و توصیه مى‏پردازد، در اینجا نیز باید دقت نمود، گزینش را آگاهانه انجام داد، زیباترین تعبیر از همسر را در قرآن مى‏بینیم: (هن لباس لکم و انتم لباس لهن) زنان لباس شما هستند و شما لباس زنان هستید. همان‏گونه که لباس پوشاننده زشتى‏ها و در برگیرنده زیبائى‏هاى تو مى‏باشد، همسر هم نقش پوشاننده داشته، و ابتدا زن است که لباس توست، و چقدر زیبنده است‏به تن، لباس مناسب از جهت اندازه و... (و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم مودة و رحمة ان فى ذلک لآیات لقوم یتفکرون.) از نشانه هاى خداوند این است که براى زن، مرد را خلق کرده و براى مرد، زن را خلق کرده است‏براى اینکه (لتسکنوا)، هریک براى دیگرى منشا آرامش باشد. وقتى همسر خوب باشد، دل آرام مى‏شود، اضطراب و نگرانى خاطر وجود ندارد، (و جعل بینکم...) بین شما محبت و عاطفه قرار مى‏گیرد. بطور مسلم، خانه‏اى که در آن محبت، آرامش روانى نباشد، نمى‏تواند کانون تربیت‏براى فرزندان واقع گردد. 

همسر شریک مادى و معنوى 

پاسخ امام صادق (ع) را مى‏نگریم، به مردى که مى‏خواست ازدواج نماید، مى‏فرماید: «انظر این تضع نفسک و من تشرکه فى مالک و تطلعه على دینک و سرک ...» بنگر، که شخصیت‏خود را چه موضعى قرار مى‏دهى و چه کسى را شریک اموالت مى‏نمائى و از دین و راز خود آگاهش مى‏سازى...؟ در اینجا زن را شریک اموال دانسته و از لحاظ اقتصادى به همسرى که با تو زندگى مى‏کند، پشتوانه مادى عطا فرموده، مشکلى در خانواده‏ها که اگر به این صورت که اسلام مطرح مى‏نماید، عمل شود، بسیارى از اختلافات در خانواده‏ها حل مى‏گردد. در حال حاضر یکى از شرایط ضمن عقد، این مى‏باشد که عقد نکاح، زوجه شرط نموده هرگاه طلاق بنا به در خواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه تقاضاى طلاق ناشى از تخلف زن از وظایف همسرى یا سوء اخلاق و رفتار وى نبوده، زوج موظف است تا نصف دارائى موجود خود را که در ایام زناشوئى با او به دست آورده یا معادل آن را طبق نظر دادگاه بلا عوض به زوجه منتقل نماید. (صفحه 6 عقدنامه از سال 1375 به بعد) پس از شریک مادى قرار دادن همسر، وى را شریک معنوى مرد مى‏خواند و مى‏گوید: از دین و راز خود آگاهش مى‏سازى. در زندگى همراه و همدم و کسى که مشکلات و مصائب تو را مى‏داند و یا ریت مى‏نماید، همسر تواست. با دقت در انتخاب باید ببینى چه کسى را مى‏توانى در این موضع قرار دهى؟ نقطه عطف و آرامش زندگى تو چه خصوصیاتى باید داشته باشد؟ «انظر فى اى شى‏ء تضع ولدک فان العرق دساس‏» ببین نطفه خود را در چه محلى مستقر مى‏کنى زیرا اخلاق اجداد و پدران به فرزندان به ارث مى‏رسد. تاکید بر انتخاب، امر به تو مى‏نماید، «انظر»، نگاه کن، نه تنها با چشمان سر بلکه به دقتى کامل، همراه تامل، مادر نسل آینده تو چه کسى است؟ آگاه باش، همانطور که تاکید شد، اخلاق گذشتگان به فرزندان مى‏رسد، پس باید همسرى را انتخاب کرد که شایستگى پرورش نسل را داشته و به گذشته نیاکانش توجه داشته باش، زیرا مى‏تواند آینده کودک را پى ریزى نماید. پایه هرچه قوى‏تر و پى‏ریزى مستحکم‏تر باشد در ساختار آینده نقش مهم‏ترى ایفا مى‏نماید. 

آرامش روانى در ازدواج 

امام حسن (ع) در روایتى دیگر، آرامش روانى در ازدواج و برخورد با همسر را مطرح مى‏نمایند. (فان الرجل اذا اتى اهله بقلب ساکن و عروق هادئة و بدن غیر مضطرب، استکنت تلک النطفة فى الرحم فخرج الرجل یشبه اباه و امه) هنگامى مرد در حالت گردش خون طبیعى و بدون نگرانى، نزد همسر مى‏رود، و آرامش مى‏گیرد، جنین بوجود آمده، شباهت‏به مادر و پدر خویش دارد. نگرانى، هراس، اضطراب، باعث مى‏گردد فرزند بوجود آمده، طبیعى نباشد. البته در مورد انتخاب همسر، روایات و رهنمودهاى ائمه (علیهم السلام) بسیار مى‏باشد. با توجه به هدف مورد نظر در این گفتار (تربیت)، به روایات آورده شده در این باره بسنده کرده و در شماره‏هاى آینده به نقش دوران باردارى مادر، در تربیت کودک مى‏پردازیم. 

 

منابع:

فرهنگ کوثر 1378 شماره 29

برچسب‌ها: طب و تربیت
نویسنده : maryam
تاریخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳
 به کوشش دکتر محمدعلی زارعیان، دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران

به کار بردن مسهلها چهل و هشت شرط دارد:

 

نبودن گرفتگى در روده‏ها.

نبودن گرفتگى در مجراها و رگها.

بکار بردن منضج.

در هنگام زیادى یک خلط مسهل چند جانبه‏اى بکار نرود.

براى بچه‏ها و پیران بجز در هنگام ناچارى نباید بکار رود و در این هنگام هم مسهل قوى نباید بدهند.

کسى که به پرخونى گرفتار است نباید مسهل بخورد.

اشخاصى که خسته هستند باید از مسهل پرهیز کنند.

کسانى که دردهاى درونى دارند نباید مسهل بخورند و ملیّن براى آنها بس است.

ساکنان نقاط گرم در وقت گرما باید از مسهل بپرهیزند.

درباره آنها که قلبى ناتوان دارند نباید مسهل بکار برده شود.

کسانى که معده و اندرونه ضعیف دارند و بخصوص آنها که بورم معده گرفتارند نباید مسهل بخورند و اگر ناچار باشند باید صبر و سکنجبین بخورند.

کسى که مزاجش خشک است نباید مسهل بخورد.(1)

کسانى که گرفتار اعراض زیادى از بیماریها هستند نباید آن را بکار برند.

آنها که زیاد فربه و یا زیاد لاغر هستند نباید مسهل بخورند.

کسى که زبانش شل است نباید مسهل بخورد زیرا مواد سر او دائما به معده‏اش مى‏ریزد و جلوگیرى از بیرون روى زیاد آنها دشوار است.

در گرما و سرماى بسیار زیاد نباید مسهل خورد.

در یک روز دو مرتبه نباید مسهل بخورند بلکه باید یک روز در میان باشد.

در هنگام همه‏گیرى وبا نباید مسهل قوى بخورند.

در کسى که مزاجش از دارو نیرومندتر است نباید بکار گرفته شود.

کسى که عادت ندارد نباید از آن استفاده کند.

کسى که کم‏توان است و تاب آن را ندارد نباید مسهل بخورد.

اشخاص قوى از مسهل قوى و اشخاص متوسط از میانه آن و ناتوانان از مسهل ضعیف باید سود بجویند.

بیمار نباید آبستن باشد.

براى بیمارى قوى مسهل نیرومند و همچنین براى متوسط از نوع میانه و براى ضعیف کم‏توان آن باید دستور داده شود.

باید همراه آن اعضاء رئیسه بدن تقویت شوند.

اگر بیک اندازه لازم باشد که با خوردن مسهل فصد هم بشود باید این درمان پیش از خوردن مسهل باشد اما اگر خون چیره نباشد نخست مسهل مى‏خورند و پس از آن فصد مى‏کنند.

یک روز پیش از بکار گرفتن مسهل اگر لازم باشد باید بحمام بروند.

مسهل باید بین دو غذا خورده شود و غذاى پیش از آن باید غذائى لطیف باشد مثل ماء الشعیر بویژه اگر بیمار ناتوان بوده و تاب گرسنگى را نداشته باشد و مزاجش گرم باشد.

پیش از خوردن مسهل در مدت چند روز باید بیمار از خوردن نمک زیاد بپرهیزد و پس از آن نیز نباید نمک بخورد زیرا سبب پیچ‏خونیست.

پس از مسهل بیمار نباید چیزى بخورد و بنوشد و یا بخوابد تا اینکه مسهل کار بکند اما خوابیدن پیش از مسهل مفید است.

بیمار باید از خوردن غذاها و داروهاى تند پرهیز کند و آب سرد نباید بنوشد و آشامیدن کمى آب گرم مفید است اما زیادش خوب نیست و از کار مسهل جلوگیرى مى‏کند، به‏هرحال پس از مسهل آب، معده و راههاى گوارشى را از باقیمانده اخلاط و داروها مى‏شوید. اگر از حبهاى مسهلى بخورند پس از آن باید آب گرم و یا آبهاى مناسب دیگر بعنوان بدرقه(2) بنوشند .

از حرکات سخت پس از مسهل باید خوددارى شود بلکه در اول کار باید از هر حرکتى بپرهیزند. سکون داروى کم‏توان را کمک مى‏دهد ولى از نیروى داروى پرتوان مى‏کاهد.

بیمار باید خود را از سرما نگاه دارد.

بیمار باید از ناراحتى‏هاى روانى بر کنار بماند.

بیمار باید پس از مسهل از آمیزش خوددارى کند.

بیمار نباید بسیار لاغر و خشک گوشت باشد.

بیمار نباید بزخم و دمل جگر گرفتار باشد.

حتى الامکان نباید از مسهلهاى سمى استفاده شود و گرنه باید از داروهائى که سمیت آن را کم مى‏کنند سود بجویند و از رفع سمیت باید مطمئن باشند.

در روده مریض نباید زخم و جراحتى باشد.

در ایام قاعدگى و خونریزى زهدان، زنان نباید مسهل بخورند و نیز اگر بیمار بخونریزى بواسیر گرفتار باشد خوردن مسهل زیان‏آور است.

استنجاء با آب سرد درست نیست و باید آب گرم بکار رود و بعض از پزشکان خوددارى از استنجاء را بیشتر مى‏پسندند.

بیمار نباید بکارى که دارو را از یاد او ببرد بپردازد.

بیمار باید از آنچه که برایش ناخوشایند است پرهیز کند و باید بآنچه‏ دوست مى‏دارد روبیاورد.

در تابستان بهنگام بامداد و در زمستان بوقت نیمروز و در بهار و پائیز بین این دو باید مسهل خورد.

در هنگامى که نابهنجارى در اندامهاى پائینى باشد بیمار باید اول قى‏آور بکار ببرد و بعد مسهل بخورد، نه برعکس زیرا در آن‏وقت بر نابهنجاریها افزوده مى‏گردد.

اگر براى درمان فرصت کافى نباشد نباید از حب‏ها و امثال آنکه دیر در معده حل مى‏شود بکار ببرند و اگر چاره دیگر نباشد باید دارو را نخست بکوبند و با آب گرم بیاشامند و نباید از داروهاى صبردار که دیر بکار مى‏افتند استفاده کنند، اما اگر فرصت کافى باشد یا مثل بیماریهاى مغزى لازم باشد که مسهل کم‏کم کار بکند، خوردن حب‏ها و داروهاى صبردار سودمند است.

در بیماریهاى بحرانى که نیروى طبیعت بیمار اخلاط را بیرون رانده مثل شرا(3)، باد سرخ (ماشرى)، قوس (بنات اللیل) و دانه‏ها تا از انضاج مطمئن نشوند نباید مسهل دستور داده شود و باید نخست طبیعت را تقویت کنند و سپس مسهل بخورند.

در بیماریهاى سمى مثل کوفت (سیفلیس)، طاعون آتشک، حب الافرنجى (نوعى سیفلیس) که طبیعت بنیروى خود مى‏خواهد آن را بیرون براند نباید مسهل بدهند زیرا ماده را بدرون مى‏کشاند و گاه سبب مرگ بیمار مى‏گردد بلکه باید نخست کوشش کنند تا بیمارى بیرون بریزد و از نیروى آن کاسته شود. براى این کار باید از تریاقها و از دواهاى مالیدنى سود بجویند و پس از آن مى‏توان دستور مسهل داد.

Www.tim.irمنبع:

نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۳
اینک به شرح و تفصیل اخلاط اربعه یعنی صفرا ، خون ، بلغم و سودا می پردازیم...

 

صفرا ( گرم و خشک ) :

 

ماده ایی است که توسط کبد ترشح می شود و در هضم غذا اثر به سزایی دارد .. 

 

در طب قدیم ، صفرا را با توجه به خواصی که دارد گرم و خشک می دانند و اثر آتش را که گرم و خشک است دارد.. یعنی صفرا اثر گرم و خشکی را در بدن ایجاد می کند و دمای بدن را بالا می برد ، زیرا ph آن 8.5 است ...

 

و اما خصوصیات جسمی افرادی که طبع اصلی و مادرزادیشون ( بدون غلبه ) گرم و خشک است ...

 

این افراد لاغر اندامند .. رنگ چهره و سفیدی چشم آنان به زردی می زند. پوستی گرم و خشک دارند. گرمایی هستند بدنشان معملا داغ است و نسبت به دیگر اشخاص نیم درجه تب دارند.. و تحمل فصل تابستان را ندارند ، عطش زیاد و دهانی خشک دارند . بهترین فصل برایشان زمستان است ..

 

کم خواب هستند . تمایل به خوردن ترشی ها مثل لواشک و سرکه و غذاهای سرد مثل خیار و کاهو دارند و به خوراکی های شیرین کمتر تمایل نشان می دهند ...کلا به غذاهای مصنوعی با طعم های ساختگی علاقه دارند

 

خصوصیات روانی :

 

زود عصبانی شده و زود هم آرام می شوند . افرادی پر جنب و جوش پر انرژی ، باهوش و پرحرف هستند.

 

خون یا دم ( گرم و تر ) :

 

یا مایه ی حیات که در بدن آدمی جریان داردو کار آن رساندن اکسیژن به بافتها و دفع گازهای زاید بدن مانند گازکربنیک از ریه هاست. علاوخ بر این کار غذا رسانی به سلول ها نیز به عهده خون است.

خون از نظر طبیعت یا بهتر بگوییم از نظر طب قدیم گرم وتر است . این خلط یعنی خون به طور خودکار دمای خود راتنظیم میکند و همیشه حالت گرم دارد و چون به صورت مایع و روان است،تر یا مرطوب است و ph آن 7.3 است.

 

خصوصیات جسمی افراد دموی مزاج ( بدون غلبه هیچ خلطی ) :

 

این افراد درشت اندام بوده و دارای پوستی سرخ و سفید هستند ( یه توضیح بدم درشتی اندام این افراد یعنی 4 شونه هستند و نکته دیگه اینکه میزان گوشت بدنشون از چربی بیشتره یعنی درشتی اندامشون از زیادی گوشته نه چربی .. بعدا بیشتر توضیح می دم )

 

گردش خون در بدنشان زیاد بوده و چهر هایی افروخته دارند..

 

موهای پرپشت و نبض پر و قوی دارند .یعنی ضربان قلبشان تند و سریع و با فشار است ... خواب خوبی دارند گرچه تحمل بیخوابی هم برایشان راحت است . این افراد نه تحمل گرمای زیاد را دارند و نه تحمل سرمای زیاد.. ولی در کل تحمل سرما برایشان راحت تر است. علاقه به شیرینی و ترشی دارند و تفریبا همه نوع غذا را می خورند . پوست بدن ایشان گرم ، مرطوب و نرم است.

 

خصوصیات روانی : 

 

انسان هایی شجاع و جسور بوده ، معمولا پیشرو و رهبر گروه می باشند. با دیگران خیلی زود رابطه برقرار می کنند و دوست می شوند و به همان نسبت هم زود عصبی می شوند...

 

به طور معمول انسان های آرامی هستند ولی سعی کنید از ظرفیت آن ها سوء استفاده نکنید چرا که هنگام عصبانیت ممکن است رفتارهای مخاطره آمیز داشته باشند....

 

این افراد اضطرلب خاصی دارند و مدام در تلاش و کوشش و فعالیتند....

 

بلغم ( سرد و تر ) :

 

مایعی است شبیه سفیده تخم مرغ که در بدن تولید می شود و یکی از خلط های مهم و حیاتی بدن است .

 

اگر زیاد تولید شود،ایجاد سستی و رخوت وکسالت می کند.در این حالت رطوبت بدن زیاد می شود. بلغم از نظر طبیعت،سردو تر است.وظیفه این خلط دفاع از بدن است.نشاط انسان بستگی به تعادل این اخلاط دارد که طب مدرن آن را سیستم لنف می نامد.

 

بلغم در مقابل میکروب ها ، باکتری ها و ویروس ها مقاومت ، و سلامتی بدن را تضمین می کند . ph بلغم کمتر از 7 است...

 

مصرف غذاهای سردی بخش این سیستم را بیش از حد فعال می کند وموجب می شود که یکی از گلبول های سفید به نام اریتروسیت بیش از حد تولید شود.رسوب اریتروسیت ها در مفاصل باعث بیماری رماتیسم مفصلی می شود.

 

خصوصیات جسمی افراد بلغمی مزاج :

 

این افراد چاق و پر چربی هستند . پوست سفید و موهای کم پشت دارند . تشنه نمی شوند و دهان مرطوبی دارند . ( دیدید بعضی ها آب دهانشون زیاده یا وقتی می خوابن از دهانشون آب راه میفته .. البته این نشانه همه بلغمی ها نیست هاا افرادی که بلغمشون زیاد میشه موقع خواب آب از دهانشون راه میفته ) خواب زیادی دارند . تمایل به مصرف گرمی ها مثل شیرینی و ادویه دارند و تمایل به خوردن ترشی از خود نشان نمی دهند... علاقه ی زیادی نسبت به ماست و خوردن لبنیات دارند ..فصل زمستان فصل بدی برایشان می باشد...

 

پوست بدنشان سفید است و بدنشان نرم و *** است و دارای استعداد چاقی هستند...و صورتشان پف آلود است مخصوصا هنگام صبح که از خواب بیدار می شوند زیر چشمانشان هم پف کرده و بی خال و حوصله و سنگین هستند ...

 

خصوصیات روانی :

 

این افراد کم انرژی و کند هستند ، معمولا صبور و آرام هستند و کمتر عصبانی می شوند...

 

از انجام کارهای دقیق و حساس زود خسته می شوند و حوصله شان سر می رود و خواب به سراغشان می آید . حرکات آرام و سنگینی دارند ..

 

 

 

سودا ( سرد و خشک) :

 

یکی دیگر از اخلاط اربعه و از نظر طب قدیم سرد وخشک است وزیاد شدن آن در بدن باعث به وجود آمدن برخی از نابسامانی ها از جمله خیالات و اوهام به خصوص افسردگی و دیدن کابوس در هنگام خواب ودر نهایت ترس واضطراب شدید می شود.

 

 

این خلط با استفاده از غداهای خاصی در بدن تولید می شود و افزایش پیدا می کند . علم پزشکی رسوبات خون یا سدیمان خون را سودا می نامد.. سودا در طحال انسان تولید می شود.

 

خصوصیات جسمی افراد سوداوی مزاج :

 

این افراد اندامی لاغر دارند .دارای چهره ایی گرفته و خسته هستند ... خواب این افراد کم بوده و بینی خشک دارند . به شرینی و گرمی ها نسبت به سردی ها تمایل بیشتری دارند . بیشتر تمایل به هوای گرم دارند و در فصل بهار راحت ترند . فصل پاییز برای ایشان فصل نامطلوبی است .

 

خصوصیات روانی :

 

سوداوی مزاجان افرادی دقیق ، منظم ، دوراندیش و محاسبه گر هستند...مدام دچار خواب های آشفته و کابوس می شوند... خود خوری در آنان بسیار زیاد است .. این افراد بسیار دچار افسردگی می شوند ، معمولا بسیار رئوف و مهربان و دلسوز هستند و با خود در گیری فکری دارند و از آن رنج می برند...

 

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۳
بعد از تعريف اخلاط حالا نشانه هاي غلبه هر خلط آورده ميشه

 

 

علائم انواع مزاج ها

 

بهترين و منطقي ترين روش اين است که ابتدا طبع و مزاج خود و پس از آن غذاي مصرفي روز مره و مناسب خويش را بشناسيم تا دچار بيماري و کسالت نشويم.

 

در حالت طبيعي، اخلاط اربعه در بدن هر شخص سالمي بايد به حالت تعادل باشد تا زندگي و ادامه ي حيات او مقدرر باشد. با مطالعه اخلاط اربعه به طور جداگانه، وظيفه ي هر يک مشخص خواهد شد:

 

نشانه هاي غلبه ي صفرا

 

نشانه هاي غلبه ي صفرا عبارت است از:

 

تشنگي و سوزش جگر، زبري پوست صورت، زردي چشم، کدورت ادرار، عصبي شدن، ناراحتي معده، تلخي دهان، کم اشتهايي، حالت تهوّع، سردرد و درد شقيقه، سياهي رفتن چشم، سرگيجه، خشکي پوست، ترک خوردن پوست دست و پا، گرمي بدن يا داشتن تب، جوشش فم المعده، ديدن خواب هاي هولناک، مانند جنگ و ستيز، پوسته پوسته شدن پوست سر (شوره ي سر) نمايان شدن لکه هاي سفيد يا قهوه اي در صورت و يا ديگر اعضاي بدن، ريزش مو، ابتلا به بيماري آلو پسي(ريزش موضعي مو)، علاقه به نوشيدن آب يخ و خوردن يخ، يبوست مزاج، بهانه جويي و تند خويي. اين گونه افراد را صفراوي مزاج گويند.

همه يا اکثر نشانه هاي ياد شده در بيشتر افراد صفراوي مزاج ديده مي شود؛ البته ميزان بروز اين نشانه ها به مقدار غلبه ي صفرا بستگي دارد.

 

 

نشانه هاي غليه ي خون

 

 

اگر در بدن فردي خون غلبه نمايد و خون کثيف شود و يا بهتر بگوييم سوخته شود علامت آن سنگيني سر، خميازه کشيدن، چرت زدن، کندي حواس، شيرين شدن دهان، لزج بودن آب دهان، سرخي رنگ بدن، قرمزي زبان، خارش بدن، بروز دمل و جوش هاي ريز در بدن به خصوص در پيشاني و پشت سر ودر قسمت کتف و شانه ها و گاه خون آمدن از بين دندان ها و در نهايت، کسالت و خمودگي مداوم است.

 

افرادي که خون در آنان غلبه مي کند دموي مزاج مي گويند. مهمترين علت غلبه ي خون، پرخوري و زياده روي در مصرف انواع غذاهاي سرخ شده و تند و تيز است. افراد دموي مزاج اغلب از آرامش نسبي برخوردار نيستند.

 

نشانه هاي غلبه ي بلغم

 

 

نشانه هاي غلبه ي بلغم: سفيدي، نرمي و سردي پوست بدن (مانند مردم اروپا)، ديرهضم شدن غذا، آروغ ترش زدن، ميل بسيار به خواب داشتن، جاري شدن آب از دهان، رقيق بودن آب بيني، کم حواسي، زيادي بول، دفع بول با فشار زيادو حجم بسيار، سستي و بي حالي، بي حس بودن بدن، سفيد شدن موي سر و ريزش آن قبل از موعد پيري، درد معده و درد پشت، گرفتگي ماهيچه هاي پشت، کمر درد، گردن درد، پادرد، نقرس، فلجي، لک و پيس، لقوه(کج شدن دهان و صورت)، رعشه (پارکينوس)، ضعف مثانه، ترش شدن دهان، به وجود آمدن لک سفيد در چشم، ضعف بينايي، تنگي نفس، طپش قلب (به خصوص هنگام بيدار شده از خواب) توليد کرم هاي کدو يا کرمک در انتهاي روده ي بزرگ، اين گونه افراد را بلغمي مزاج مي گويند.

 

غلبه ي اين خلط فوق العاده خطرناک است و انسان را دچار بيماري صعب العلاجي مي کند.

 

از اين رو لازم است هر چه سريع تر در به تعادل در آوردن اين خلط کوشيد. از جمله بيماري هايي مانند: آرتريد، روماتوئيد، بيماري خطرناك ام اس (ms)، بيماري لا علاج لک و پيس و يا برص و برخي ديگر از بيماريهاي صعب العلاجي که امروزه از نظر علم پزشکي، علت آن مشخص نيست و آن ها را (اتوايميون) مي نامند.

 

نشانه هاي غلبه ي سودا

 

نشانه هاي غلبه ي سودا که ناشي از رسوبات خون و مرکز آن طحال است؛ عبارتند از:

 

خستگي و کوفتگي بدن، لاغري، پژمردگي روح و جسم، بي نشاطي و افسردگي، يبوست مزاج، خود خوري، احساس سوزش در هنگام دفع بول، تيره رنگ بودن ادرارو مدفوع و قي، سياه و قيري شکل بودن مدفوع، شور بودن دهان، بوي بد دهان، تاريکي چشم، تيرگي رنگ صورت، شب کوري، سوزش معده، فکر بسيار، ديدن خواب هاي آشفته(کابوس) اخلاق تند و زشت، دلتنگي و بي قراري، به وجود آمدن لکه هاي سياه در بدن، جزام، بيماريهاي پوستي (سودا)، زخم شدن پوست به سبب خارش زياد، قولنج شدن روده (بيماري کوليت)، نسيان و فراموشي يا آلزايمر، حرص زياد.

 

افراد سوداوي مزاج، اکثرا دچار بيماريهاي روحي و رواني مي شوند و معمولا تا آخر عمر از داروهاي روان گردان استفاده مي کنند.

 

تشخيص مزاج، شخص غذا درمان و يا طبيب را در شناخت نوع بيماري و درمان كمك مي نمايد. درمان بيماري بااين روش بسيار ساده است.

 

درمان با اين روش، به حالت در آوردن اخلاط اربعه است. تعادل اخلاط اربعه در بدن هر شخصي مساوي است با سلامتي و عدم تعادل آن ها برابر است با كسالت و بيماري.

 

اگر بدن آدمي را دقيقا مورد بررسي قرار دهيم، مي بينيم كه از اندام هاي متعددي تشكيل شده و هر اندامي از سلول هاي خاصي ساخته شده است. هماهنگي اندام ها نيز موجب سلامتي وحيات و ادامه ي آن مي گردد.

 

در بدن هر فرد چهار نوع خلط وجود دارد كه آن ها را اصطلاحا اخلاط اربعه مي نامند. اخلاط اربعه عبارتند از صفرا، خون، بلغم و سودا.

 

به عنوان مثال، اگر در فردي صفرا غلبه نمايد، اورا صفراوي مزاج و اگر خون غلبه نمايد، اورا دموي مزاج، و اگر بلغم غلبه يابد، اورا بلغمي مزاج مي نامند، همچنان كه اگر در شخصي سودا غلبه نمايد، اورا سوداوي مزاج مي گويند.

 

 

در حالت طبيعي، اخلاط اربعه در بدن هر شخص سالمي بايد به حالت تعادل باشد تا زندگي و ادامه ي حيات او مقدور باشد تعادل اخلاط را مزاج مي ناميم. با مطالعه اخلاط اربعه به طور جداگانه، وظيفه ي هر يك مشخص خواهد شد.

هر نوع از مواد غذايي يك اثر خاصي بر روي اخلاط اربعه مي گذارد و آن را به حالت تعادل و يا عدم تعادل در خواهد آورد.

به عنوان مثال، استفاده از غذاي چرب و شيرين به طور مداوم، صفرا را افزايش مي دهد، هم چنان كه پرخوري و عدم رعايت اعتدال در مصرف مواد غذايي موجب غلبه ي خون مي شود. استفاده از ترشيجات سركه و لبنيات به مقدار زياد موجب طغيان و ازدياد بلغم و خوردن غذاهاي نمك سود و مانده و نيز خوردن بادمجان به مقدار زياد و يا گوشت حيوانات پير سبب ازدياد سودا مي گردد.

با تجويز غذاهاي مناسب مي توان مزاج غالب را به حالت تعادل در آورد و شخص بيمار را از حالت بيماري و كسالت نجات داد. فرمول به دست آمده چنين است:

عناصر اربعه طبع اخلاط اربعه مزه ي دهان رنگ زبان

آتش گرم وخشك صفرا تلخ زرد

هوا گرم وتر خون شيرين قرمز

آب سرد و تر بلغم ترش سفيد

خاك سرد و خشك سودا شور سياه اخلاط چهارگانه : 

چهار نوع خلط براي انسان ها وجود دارد که عبارتند از : سودا ، بلغم ، خون ، صفرا . غلبه هر يک از اين اخلاط باعث ايجاد اختلال و مرض شده و هر يک نشانه خاصي دارد که در ادامه به آنها پرداخته خواهد شد . 

 

نشانه هاي غلبه اخلاط ( خلط ها ) 

اگر سودا غلبه کرده باشد : تيرگي يا زردي پوست ، غلظت خون ، سوزش سرمعده ، اشتهاي کاذب ، آشفتگي فکر ، ترس و دلهره ، احساس ناامني ، شور بودن مزه دهان هنگام بيدار شدن از خواب ، عرق شور ، يبوست و افسردگي . 

اگر بلغم غلبه کرده باشد : سستي و رطوبت پوست ، سوء هاضمه ، آروغ ترش ، خواب زياد و احساس سنگيني چشم هنگام بيدار شدن از خواب ، آبريزش دهان ، ترش بودن مزه دهان هنگام بيدار شدن از خواب . 

اگر خون غلبه کرده باشد : سرخي پوست و صورت ، سنگيني سر ، سستي اعضاء ميل به خواب زياد ، کندي حواس ، خميازه کشيدن ، شيرين بودن طعم دهان ، جوش زدن تن . 

اگر صفرا غلبه کرده باشد : زردي پوست و چشم ، تلخي دهان ، باد کردن و خشکي زبان و بيني ، تشنگي ، ضعف اشتهاء ، استفراغ ، سوزش سر معده ، سرگيجه و خيال پردازي زياد .


 


 

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۳
بنابه مشکلاتی که قبلا در بلاگفا رخ داد و بحث مزاج شناسی حذف شد اینک از نو در سایت قرار میگیرد

طب سنتی به دو بخش نظری و عملی تقسیم شده است که طب نظری شامل: 1. امور طبیعیه 2. اسباب وعلل و 3. دلایل وعلایم می باشد و طب عملی به سه بخش: 1. تدابیر 2. دارو درمانی و 3. اعمال یدی تقسیم می گردد. پایه های طب سنتی اصول و پایه های طب سنتی، امور طبیعیه مبادیی هستند که بدن انسان و سایر کاینات بر آن مبتنی است و هستی و قوام بدن از آن هاست. و به هفت قسمت تقسیم می شوند که شامل: ارکان, امزجه, اخلاط, اعضا, ارواح, قوا و افعال هستند. 

ارکان: خاک_ اب_هوا_اتش

امز جه: 4 مفرد و 4 مرکب, گرمی, سردی, خشکی, تری, گرم و تر(دم)_سرد و تر(بلغم)_گرم وخشک(صفرا)_سرد و خشک(سودا) و 1حالت فرضی معتدل جمعا 9تا

اخلاط: سودا_دم,بلغم,صفرا

اعضا رییسه و غیر رییسه رییسه قلب کبد_ مغز_ اجزای تناسلی 

ارواح: نباتی کبد_ حیوانی قلب_نفسانی مغز

قوا هم میشه قوای کبد قوای قلب و قوای مغز 

و ک اینها باهم افعال رو تشکیل میدهن

 مزاج سنین : 

انسان در طول زندگی خود، دارای کیفیات حرارتی و رطوبتی خاصی است که در هر مرحله از حیات تغییر میکند

جنین این حرارت و رطوبت غریزی را که مایه حیات هستند را از پدر و مادر خود به ارث میبرد 

دوران حیات انسان بر حسب این حرارت و رطوبت به چهار مرحله اصلی تقسیم میشود :

1. مرحله رشد : از بدو تولد تا سی سالگی،غلبه رطوبت و حرارت

2. مرحله جوانی : بین 30 تا 40 سالگی ،غلبه گرمی و خشکی

3. مرحله میانسالی : بین 40 تا 60 سالگی،غلبه سردی و خشکی

4. مرحله پیری : از 60 سالگی به بالا، متغیر با غلبه سردی و تری 

کسی که مزاج سرد و تر دارد، در سنین جوانی احساس خوبی دارد و به تعادل نزدیک میشود،زیرا مزاج سنین جوانی گرم و خشک است

افرادی که مزاج ذاتی سرد و خشک دارند در سنین کهولت دچار تشدید علائم سردی میشوند ولی در سن رشد حال بهتری دارند 

 

 

مزاج فصول:

 فصل بهار: مزاج این فصل گرم و تر است،مایل به اعتدال

 فصل تابستان : مزاج این فصل گرم و خشک است

 فصل پائیز : مزاج این فصل سرد و خشک است

فصل زمستان : مزاج این فصل سرد و تر است 

افراد با مزاج سرد و تر و افراد مسن ،در زمستان دچار ورم و درد مفاصل می شوند

این افراد با گرم کردن موضع و یا در فصل تابستان علائمشان بهبود می یابد و احساس بهتری دارند

 

 

مزاج اعضاء:

اعضاء مختلف بدن نیز از نظر ترکیب عناصر تشکیل دهنده دارای مزاج های خاص خود هستند

قلب ، گرم ترین و خشک ترین عضو بدن است

کبد ، گرم و مرطوب ترین عضو بدن است

مغز، سرد و تر می باشد

استخوان ،سرد و خشک می باشد

چربی سرد و تر می باشد

پوست، معتدل ترین عضو بدن است 

 مزاج مردان نسبت به زنان گرم تر و خشک تر است و مزاج زنان متمایل به سردی و تری است

 مناطق مختلف جغرافیائی نیز مزاج های مختلفی دارند.مناطق بیابانی گرم و خشک و مناطق کوهستانی سرد و خشک هستند. 

 تفاوت مزاج اعضاء بدن به اقتضای عملکرد آنهاست 


 

برچسب‌ها: مزاج شناسی
نویسنده : maryam
تاریخ : یکشنبه ۱۲ بهمن۱۳۹۳
 

طب سنتی : هر شیوه ای که به سلامتی ما کمک کند ارزشمند است . طب یعنی تدبیر سالم ماندن . بیشترین مانور سلامتی . طب سنتی ←طبی که مریض نشویم . چیزایی که در طبیعت وجود دارد ←ماوراالطبیعه ←تقویت و همزبانی با مواد طبیعی در رفع فضولات 

طب سنتی :علم به عناصر ←آب .باد. خاک.آتش

علم به اخلاق←چه موادی در بدن زیاد شده یا دفع فضولات 

علم به اخلاطی که در بدن وجود دارد .

علم به چگونگی نیروهای روانی . رنگها . سنها . در سرزمینهای مختلف با تفکر مختلف

برای هر کدام درمانها اصول و مبانی خاص دارد.

طب سنتی ←کل نگر ←نگاه به بیماری 

 

تا مواقعی که معده از مواد زائد بر طرف نشده و معده پاک نشده . گوش و چشم و کل بدن ←یبوست باید از بدن خارج ←و گرنه مواد به آن سمت درفته و آسیب میزند . مثال سابقه اش چیه : مزمن . حاد.  تا زمانی که بدن ممتنی از مواد زائد هست اینگونه افراد متابوئلیسم خوبی ندارند. یبوست دارند . از گردن به پایین . نقص در درمان بیماریها دارند .

 

برای پاک سازی معده از خاک شیر یا یک استکان اب جوش صبح ناشتا . باعث پاک سازی معده . فضولات پاک . اشتها بهتر. سیستم ایمنی قویتر میشود .غذاهای غلیظ نخورند 

روغن کنجد و زیتون باهم برای مالش بدن از گردن به پایین بسیار مفید 

 

اگر اصلاحات غذایی رعایت بشه مریض هم نمی شویم .رازیانه – اویشن –بابونه برای هضم غذا بجای نوشابه مفید است . خوردن نمک قبا و بعد غذا بیش از 70 نوع مرض درمان و جلوگیری از نفخ معده مفید .

بین غذا اب نخورید . خود نمک مسر اخلاط و معده رو پاک میکند .

شام رو حتما بخورید نخوردن شام باعث ضعف اعصاب . قوا . قلب . بهترین مواقع شام . شام اول وقت و چند ساغت بعد شام بخوابید . خوب غذا رو بجویید خوب جوییدن غذا باعث تحریک هیپوتالاموس و جذب بهتر غذا شده . در حالت ایستاده غذا نخورید .

 

 

معده خود را بشناسید .چه چیزی برای بدن شما مفید و مضر و خود مصلح بسیاری از بیماریهای رو رفع  میکند

 

از پرخوری اجتناب کنید .ورزش کنیدواکثر مرضها از معده است. غذا رو داغ نخورید . بلافاصله بعد غذا نخوابید . اب در بین غذا نخورید . مصرف فراورده های لبنی با ترش یجات نخورید . مصرف گوشت زیاد باعث بسیاری از بیماریها شده .

آرد گندم . برنج و شیر برنج باعث نفخ و مولد کولیک . درد شکم 

مصرف پنیر با شیر نه . با گردو مفید میباسشد 

مصرف ماست با اسفناج با مصلحات 

 

خربزه با عسل درست نیست . مصرف گردو با گوشت نه . 2تا باهم  ایجاد انسداد

موز نباید ناشتا خورده شه باعث اخلاط

مصرف سرکه به حلیم---نرب با ماست ---مشکل ایجاد.

سرکه با ابیلیمو باعث بیماریهای پوستی  از جمله پیسی

مصرف خربزه با مویز ---مصرف خربزه با انبه نه

 

مصرف غذاها با طعم سرد و گرم باهم و یا سرد با غذاهای غلیظ باهم مصرف شه

 

خوردن گوشت زیاد دچار مشکل . لابد دوستان شنیده اند که احادیث هم داریم که معده رو از جانوران پر نکنید و همچنین زیاد گوشت خوردن  یاعث قصاوت قلب میشود

 

 

آب در  3 نفس ←موقعی که احساس تشنگی میکنبد . ببینید دوستان حالا نظر شخصی بنده این است که بدن خودش هوشیار و ما هرموقع احساسی تشنگی کنیم متوجه میشیم و اینکه گفته میشوددرروز 8لیوان اب بخوریم پس تکلیف چای و نوشیدنیها و اب میوه هایی که میخوریم و غذاهای ابدار چه میشود یعنی اب اینها کجا میرود .گاهی اوقات ممکنه اب زیاد خود باعث ایجاد خلط در بدن شود .

 

و گاهی دیده میشود که هر چه اب میخوریم سیر نمیشویم .به عنوان مثال اب منجمد رو هر جه بیشتر سر میکشیم باز احساس تشنگی میکنیم . تحقیقات نشون داده شده که اب منجمد در ظرف پلاستیکی بخاطر اینکه پلاسنیک در اثر انجماد مواد اسیدی از خود تولید میکندو منجربه سرطان میشود .اب منجمد در معده بلغم ایجاد میکند و با خوردن آب جوش بلغم بریده و برطرف میشود. اگر دقت کرده باشین باخوردن اب سرد یخچال مریض میشویم ولی اگر جای سرسبز مانند شمال رفته باشین و اب معدنی یا اب چشمه نوشیده باشین ممکنه بسیار خنک باشه و از سردی ان دندوناتون گزگز کنه ولی هیچگاه مریض نمیشوین بخاطر این که بطور طبیعی خنکه 

 

تو ظرف شکسته اب نخورید . آشامیدن آب زیاد ولرم ایجاد مسمومیت میکند. . نیم ساعت بعد از غذاهای گوشتی اب نخورید و یا 1ساعت قبل و بعد غذا اب بخورید . فصل گرم ناشتا اب بخورید . فصل سرد ناشتا 1لیوان اب جوش بخورید . اب سرد مخصوصا شبها برای کسانی که سرد مزاج هستند بسیار مضر است .

بعد از ورزش و حمام اب سرد . میوه های ابدار . ترشیجات . غذای چرب نخورید . به اب فوت نکنید .

اگر ابی که درش یخ ذوب بشه سوداراست باید اب در کنار یخ سرد بشه . اگر ابی که درش یخ باشه مشکلات عصبی تولید میکند . در مناطقی که اب درای اهک و سنگ است حتما اب رو بجوشونید . با مزاج خود اب رو تسشخیص دهید و بخورید 

 

 

اگر بموقع بخوریم .به اندازه بخوریم غذا به تمام بدن برسه باعث فرح و اسایش بدن میشه .

تا پایان فصل سرما صبح ناشتا 1لیوان اب جوش  مصرف برای کسانی که نفخ معده دارند باعث پاکسازی بدن میشود . یا حتما تا بهار 3 قاشق خاک شیر با قند داغ برای پاکسازی معده بخورید .

 

یبوست:از یبوست به عنوان ام الامراض نام برده شده ←تنیلی کبد و روده و معده از یبوست میباشد . یبوست ممکنه دائمی –موقت-شدید-خفیف- در نوزاد –پیرمرد –در سرد مزاج و گرم مزاج متفاوت باشه .

 

اصول کلی و توصیه های کلی :

حکمای ما گفته اند:اگر مدفوع 75%آبکی باشه باعث راحتی بدن .اگر اینطور نباشد یبوسته و اگر 3 وعده غذایی باشد 3 نوبت دفع باشد باعث سالم بودن بدن 

 

تغذیه نامناسب و عدم تحرک باعث یبوست . بچه هایی که تنقلات از جمله چیپس و پفک و .....میخورند . مصرف نانهای بی سبوس باعث یبوست میشود

 

حتی یبوست ممکنه مشکل در راست روده – رحمی-روحی-پروستات 

 

خوردن غذا در زمانهای مناسب خیلی توصیه میشود .دفع در صبح و شب حتما اقدام شود . وقتی سموم در بدن تجمع میکند باعث عوارض روحی – سنگینی بدن – مشکلات افسردگی –تپش قلب  میشود

 

 

حکما نوشنه اند:فلوس بساری از سرگیجه ها – تپش قلب رو کاهش میدهد . نباید جوشانده بشه فقط حرارت ملایم باید داد . درضمن مقداری روغن بادام شیرین .و یا شکر سرخ میتوان افزود .

 

حکما :از توالتهای ایرانی استفاده شود خیلی کمک کننده است به دفع –ممکنه 1ربع طول بکشه .

خوردن غذاهای سفیدی-کاکائو مضره – خواب کافی داشته باشید .

 

ابوعلی سینا:به یک نوع ملین عادت نکنید . ملین عوض کنید تا بدن عادت نکنه چون دراز مدت ممکنه اسیب برسونه . ملین سنا رو حتما با مصلح 2 قاشق با گل سرخ مصرف شود . اسفرزه مدت 1 بار در روز .و برای یبوست مالیدن روغن گرچک و بنفشه روی ناف  بسیار کمک کننده است .

 

خیسانده آلو – تمبر هندی – خیسانده انجیر ناشتا هم برای یبوست هم تقویت اعصاب . از سالادها سالادی که توش هویج و روغن زیتون استفاده بشه چون هویج پاک کننده خون و زیتون  ملین و حتی در قران هم اشاره شده و التین و الریتون . پس ببینید حتما خواص بسیار ارزنده ای دار د که انقدر تاکید شده 

 

قودومه –تخم بالنگو 10 گرم در روز مشکلات روحی بر طرف 

خوردن گردو با انجیر خشک باهم مفید . جداگانه مشکل ایجاد میکند .

 

پوست درخت بید –ریشه کاسنی و شیرین بیان – خیسانده گل پنیرک  مفید

انواع سوپها از لعاب برنج ایرانی –بال جوجه اضافه بشه .

 

 

کم خونی :باز مشکل در معده –کبد ←عده ای که بلغمی چاق و سرد مزاج هستند باید با چیزایی که بلغم تبدیل به دم کنند ←صبحها 20 تا خوردن مویز←شیره انگور←زرده تخم مرغ

با اصلاح معده انشاا...بسیاری از مشکلات و بیماریها رفع بشه

نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۸ بهمن۱۳۹۳

اقسام خواب

خواب بر 4 قسم است. استلقاع یعنی خوابیدن به پشت واضطجاع یعنی خوابیدن به پهلوی راست و چپ و انبطاح یعنی افتادن به رو.اما در استلقا حرارت به سمت قلب و صورت رو میکند و سردی و رطوبت به سمت پشت می رود و ان خواب پیامبران منتظر حتی از اسمان به قلب خود است.اما انبطا ح خواب شیاطین است و مواد و رطوبتها به سمت صورت و قلب میل می کنند که تغییر صورت و چشم و فساد قلب را به دنبال دارد و حواس را به سمت میل رطوبتها به جلوی مغز فاسد می کند پس صورت و چشم پف کرده وفاسد می شوند.

اما اضطجا ع در حالت خوابیدن به پهلوی راست,خواب المومنین است که روی خود را به سمت قبله می گردانند لذا قلب ان ها بالاتر و معده شان پایین تر می باشد و لذا حرارت به سمت قلب میل کرده و فرشتگان به سوی ان ها با بشارتها و ال ها ما ت نازل می شوند. 

و خواب پادشاهان و فرزندانشان و کفار و منافقین بر پهلوی چپ است;بخاطر کثرت خوردن و برای هضم انچه خورده اند که غذا به سمت قعر معده میل نموده و حرارت قلب و کبد در زیر ان مانند اتش زیر دیگ می باشد.و مواد فاسد و سردیها و رطوبتها به سمت قلب میل کرده و به سبب ان از رویای صالحه و بشا رت های وارده محجوب می شوند.و این جمله از پیامبر (ص)نقل شده:<و خواب به 4 صورت است اول_ خواب پیامبران خدا (ع) که بر پشت می خوابند تا در مناجات و دریافت و حی باشند.

دوم_ خواب مومنان که بر پهلوی راست خود میخوابند.سوم_خواب کافران که بر پهلوی چپ می خوابند,و چهار م_ خواب شیاطین که بر روی میخوابند>.واز امیر المومنین <ع>روایت است:<خوابیدن>بر 4 وجه است: پیامبران بر پشت می خوابیدند و چشمانشان نمی خوابیدند ودر انتظار وحی خدا بودند, و مومن که بر پهلوی راست و رو به قبله می خوابد و پادشاهان و فرزندان ان ها که بر پهلوی چپ می خوابند تا انچه خورده اند گوارا گردد و شیطان و برادرا نش و هر دیوانه و مریض که به روی خود می خوابند>

منبع ;حقایق الطب از مرحوم حاج محند کریمخان کرمانی

http://tebehaghighi.persianblog.ir/post/22/

http://tebbehirani.blogfa.com/post-35.aspx

 

برچسب‌ها: خواب
نویسنده : maryam
تاریخ : چهارشنبه ۸ بهمن۱۳۹۳
ترجمه و شرح کتاب حقایق الطب نوشته حاج محمد کریم خان کرمانی

شرح و ترجمه : محمد مهران فر

این کتاب توسط آقای محمد مهران فر شرح و ترجمه شده و به چاپ رسیده است . این کتاب اثر ی از صاحب کتاب دقایق العلاج است که کتابی بسیار نفیس و معروف در باب کلیات طب ، روانشناسی و طب ائمه است .که پس از سالها توسط این فقیر ترجمه و شرح گردیده . این کتاب حاوی مطالب عمیقی در کیفیت تکون بدن انسان و بوجود آمدن آن و همچنین نکات کلیدی در باب مزاج شناسی و علاج بیماریهاست که در آن با ارایه مطالب کلیدی راه علاج بیماریهای دشوار بر هر کسی آسان شده و با قوانین کلی که در باب شناخت و تشخیص بیماریها ارایه میدهد به راحتی دشوارترین بیماریها قابل تشخیص و درمان هستند . کیفیت گرایش انسانها به اخلاقیات و مشاغل مختلف ، جن زدگی و علت آن نحوه  جن زدگی و رازهای آن ، شناخت شیاطین و اقسام آنها ، حقیقت بیماریهای و نقش شیاطین در بیماریها و خلاصه کشف اسرار بسیار زیادی از احادیث طبی ائمه معصومین ع و امهات و کلیاتی در باب طب که در هیچ کتابی موجود نیست . مطالبی از نجوم کیمیا و علوم غریبه و مطالب زیادی که برای هر طبیب دانستنش الزامی است . این کتاب کتابی بسیار پر رمز و راز است که اسرار زیادی را برملا ساخته و نمونه ای برای آن در هیچ جایی وجود ندارد

. این کتاب در تیراژ بسیار محدود چاپ شده جهت تهیه آن با شماره خود جناب مهرانفر 09390469593 تماس بگیرید.قیمت کتاب 18 هزارتومان  با احتساب هزینه پست پیشتاز 29هزار تومان و با پست سفارشی 25هزار تومان  می باشد .

 

شمه ای در مورد مرحوم حاج محمد کریمخان کرمانی

روی لینک زیر کلیک نمایید 

http://tebehaghighi.persianblog.ir/post/28/

http://tebehaghighi.persianblog.ir/post/22/

http://tebehaghighi.persianblog.ir/

امیدوارم مفید واقع شود

برچسب‌ها: معرفی کتب و اطباء
نویسنده : maryam
تاریخ : دوشنبه ۲۹ دی۱۳۹۳
کیست تخمدان عموما ناشی از غلبه رطوبت و سردی در ناحیه تخمدانهاست و یکی از شایعترین عوامل ایجاد ان استحمام در ایام قاعدگی میباشد.

از علل دیگر بروز کیست مصرف اغذیه سرد در ایام قاعدگی از جمله میوه هایی مثل خیار و گوجه فرنگی، عدس، کاهو، مرکبات ماست و دوغ است. همچنین مصرف زیاد غذاهایی مثل ماکارانی، لازانیا، قارچ، پنیر پیتزا، بادمجان و هر غذایی که باعث تولید خون غلیظ شود به طور کلی برای این افراد مضر است.

 بنابراين توصيه اصلي اصلاح تغذيه است تا خون موجود در بدن شما خوني متعادل از جهت اخلاط چهارگانه باشد يعني سودا و بلغم و صفرا و دم به اندازه كافي و متعادل و متناسب وجود داشته باشد. براي اين منظور حتماً بايستي از غذاهاي سودازا مثل گوشت گاو، سوسيس، كالباس، غذاهاي كنسروي و مانده، نوشابه و قارچ بپرهيزد. عدس، بادمجان، كلم و ترشيجات كمتر مصرف كنيد. مراقب افزايش بلغم و چاقي و اضافه وزن هم باشيد.

دو مورد دیگر نیز است که احتمال ایجاد این مشکلات را افزایش می هد، یکی شستشو دادن با آب سرد بعد از هر بار تخلیه و طرز شستشو باید از بالا به پایین باشه تا از ورود میکروبها جلوگیری بشه. و ناخن کوتاه نگهدارید تا میکروب زیر ناخن لونه نکنه  وهمچنین حمام کردن و شستشو در زمان پریود است و علت دیگر پوشیدن شلوارهای تنگ به خصوص شلوارهای جین می باشد چرا که به کنارها و کشاله ران فشار می آورد و خون رسانی را به تخمدان و رحم را کم می کند و این معضل را ایجاد می کند.

همچنین چهار زانو نشستن در مکانهای سرد و سفت و مرطوب مثلا روی سیمان و پله و موکت و چمن و داخل حمام میتواند باعث جذب رطوبت و رشد کیست در تخمدانها شود.

چه کیستهایی را میتوان با داروی گیاهی درمان کرد؟

کیستهای کوچکتر از ۸سانتی متر-کیست های ساده که در سونوگرافی مشخص میشود تا حدود زیادی زیر نظر متخصص طب سنتی قابل درمان هستند اما کیستهای بزرگتر از ۸سانت و حاوی خون (هموراژیک) و کیستهای حاوی سپتوم عرضی درمان سخت تری دارند و متخصص طب سنتی در این موارد با متخصص زنان برای لزوم جراحی مشورت می کند.

آیا درمان کیست تخمدان در طب گیاهی امکان پذیر میباشد؟

بله با طب گیاهیی کیست های تخمدان متعددی در این مرکز درمان شده اند و پرونده و مدارک همگی موجود میباشد البته درمان کیست تخمدان بستگی به مزاج پایه فرد دارد. 

 

کیست تخمدان صد در صد نمیتواند باعث نازایی شود بسیار ی از خانمها علی رغم وجود کیستهای متعدد باردار شدند اما از آنجایی که رشد کیست در تخمدان نشانه سردی و تنبلی تخمدان است میتواند باعث رشد تخمک های ضعیف و تشکیل جنین و در نتیجه تولد نوزادان ضعیف و کم رشد شود بهتر است قبل از اقدام به بارداری زیر نظر پزشک طب سنتی مدتی از داروهای تقویت کنده و گرم کننده تخمدانها استفاده نمایید.

 

پزشک طب سنتی در درمان این بیماری از موارد زیر استفاده می کند:

اصلاح رژیم غذایی

استفاده از داروهای گیاهی

آبزن ها ی مناسب

بادکش و روغنمالی

 

نکته قابل توجه طی درمان کیست تخمدان این است که در مراحل اولیه مصرف دارو اگر سونوگرافی مجدد چک شود ممکن است افزایش سایز کیست گزارش شود با پیشرفت درمان کیست منفرد بزرگتر و نرم تر شده و ممکن است به چند کیست کوچکتر تبدیل شود پس در صورت مشاهده افزایش سایز یا تعداد کیستها طی درمان نگران نشوید این از علائم تاثیر دارو میباشد با ادامه درمان کم کم کیست ها محو خواهند شد.

مراکز معتبر درمان کیست تخمدان:

 

درمانگاه طب سنتی بیمارستان امام خمینی (خانم دکتر شفایی)

 

بیمارستان شهدای تجریش (دکتر نرگس گرجی)

 

درمانگاه طب سنتی هروی (خانم دکتر مکبری نژاد)

برچسب‌ها: امراض خاص زنان
 
 
يا ايها الرسل كلوا من الطيبات و اعملوا صالحا اني بما تعملون عليم:مومنون 51

يا ايها الذين امنوا كلوا من طيبات ما رزقناكم واشكروالله ان كنتم اياه تعبدون:بقره 172

و كلوا مما رزقكم الله حلالا طيبا و اتقوا الله الذي انتم به مومنون :مائده 88

يا ايها الناس كلوا مما في الارض حلالا طيبا و لا تتبعوا خطوات الشيطان انه لكم عدو مبين:بقره 168
برداشت از مطالب فقط باذکر منبع مجاز است
tebbehirani@gmail.com
www.tebbeirani.com